Přejít na obsah

Palivový filtr 2.0 TDI PD


kemar

Doporučené příspěvky

No to že ti to hned po výměně pal. filtru nechytne se stát může a mám takový dojem že to je napsaný v návodu na obsluhu. Ale to by mělo trvat tak minutu startování. Jinak jde o to jak máš auto seřízený (předvstřik ,množství nafty -startovací dávka) v jakém stavu je baterie-její kapacita má vliv na spoustu elektroniky-čidel která vyhocují provozní stav motoru ,tím je myšleno teplota chladící kapaliny oleje teplota paliva teplota nasávaného vzduchu-nevím co všechno tam je ale pokud nějaké to čidlo nedá tu správnou iformaci o stavu tak výsledkem je to že to řj motoru dává špatné info o stavu a ta neví jakou dávku paliva má dát pro start. Setkal jsem se s tím i na jiných fórech motor točil ale nechytal. po výměně baterie bylo vše v pořádku. velký vliv má také funkčnost žhavení (Hlavně u 2.0TDI je na to háklivá) Jinak já při výměně pal.filtru komplet čistím i těleso ve kterém je filtr uložen ,po vyčištění a montáži nové vložky pal.fitru odšroubuju odvzdušňovací šroubek na víku filtru nasadím na to hadičku několikrát zapnu klíček zapalování dokud neteče čistá nezpěněná nafta pak sundám hadičku zašroubuju šroubek a ještě znovu několikrát zapnu zapalování.A nastartuju na škrtnutí. jen jednou se mi stalo že to na poprvé nechytlo tak jsem to startoval asi 20 vteřin pak to chytlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no batériou to určite nebolo to môžem zodpovedne povedať...auto mam rok aj pol a štartuje bez problémov, teda až na tie 18stupňové mrazy čo boli...vtedy som mal pocit že mi vyletí motor z auta a sem tam chytil až na 2.krát........lenže toto vyzeralo skôr ako keby bol zavzdušnený systém od filtra po vstreky...neviem si to vysvetliť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci ještě dotaz, taky bych si ten filtr chtěl radši vyměnit, ale zajímá mě jak to děláte při tom samotném vytahování filtru aby nebyl pak celej motor od nafty ( odvzdušňovací šroub tam nemá) obložit to hadrama? nebo to není tak děsné aby to nějak teklo ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Kluci ještě dotaz, taky bych si ten filtr chtěl radši vyměnit, ale zajímá mě jak to děláte při tom samotném vytahování filtru aby nebyl pak celej motor od nafty ( odvzdušňovací šroub tam nemá) obložit to hadrama? nebo to není tak děsné aby to nějak teklo ?

Prosím, help!!! všude se píše při výměně pal. filtru - odvzdušňovacím šroubkem vysaj naftu, ale já tam žádný taký šróbek nemám!! jak je to možný! jsem slepej nebo se jedná o nějaké vylepšení VW? Mám OII, 2,0 TDI (103 kW) MR2007,kod motoru BKD, díky díky díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měli by být dva druhy s odvzdušňovacím šroubkem a bez.Ten se šroubkem byl u starších r.v. a ty už máš asi bez ten novější jde to i bez osátí povol na tělese filtru šroubky kolem příruby zvedni vršek s hadičkama odehni na stranu a pak popotáhni celý spodek filtru směrem nahoru asi 1cm je jen nacvaklý a pak směrem ke světlu a je venku pak vylej naftu vyndej vložku vyčisti obal fitru a dej novou vložku s těsněním zalej naftou a opačným způsobem namontuj zpět.Než nastartuješ několikrát zapni zapalování aby se to odvzdušnilo a pak teprv startuj.Může se stát že budeš startovat i minutu než to chytne.Někdy to chytne hned.Záleží kam až se dostane vzduch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měli by být dva druhy s odvzdušňovacím šroubkem a bez.Ten se šroubkem byl u starších r.v. a ty už máš asi bez ten novější jde to i bez osátí povol na tělese filtru šroubky kolem příruby zvedni vršek s hadičkama odehni na stranu a pak popotáhni celý spodek filtru směrem nahoru asi 1cm je jen nacvaklý a pak směrem ke světlu a je venku pak vylej naftu vyndej vložku vyčisti obal fitru a dej novou vložku s těsněním zalej naftou a opačným způsobem namontuj zpět.Než nastartuješ několikrát zapni zapalování aby se to odvzdušnilo a pak teprv startuj.Může se stát že budeš startovat i minutu než to chytne.Někdy to chytne hned.Záleží kam až se dostane vzduch.

Díky moc,jdu na to:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 3 roky později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

Zdravím Vás všechny,

mám prosbu. V servise auto Sien, nám zlomili na palivovém filtru u OCT 2 RS TDi tu " čulku" která je pod přírubou a zasouvá se do ní papírový filtr, pak se to přikryje a zašroubuje. Nikde v nádobě nebyla, ani ve filtru který jsem rozřezal abych to popřípadě přilepil zpět. Má otázka zní:

Na utě je palivový s označení 3C0 127 400 C a já sehnal 3C0 127 400 B. Mohu tento použít aby to dobře šlapalo a filtrovalo?

 

Jedná se o motor BMN.

 

Děkuji Vám všem za rady.
Dan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...