Přejít na obsah

17925 - hlavni rele (J271) - chyba v el- obvodu


_dodo

Doporučené příspěvky

  • o 11 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...

Chlapi, mam presne tu istu hlasku - chyba elektrickeho obvodu rele J271, sporadicka chyba. Priznaky - auto obcas pri starte neodpali,parkrat sa stalo akoby na sekundu prestal tahat motor aj pocas jazdy. Je to rele v skrinke rele za spinacom svetiel, alebo je zasite niekde inde? Vrtam sa v jednej 1.2 47kw s centralom, ina vybava nie je. V rele skrinke su 3 relatka, 1 je jednopolove - to bolo vypadnute z tej plastovej mriezky, dve su myslim dvojpolove ak som to dobre videl, bola uz dost tma. Podla schemy prave to J271 je jednopolove, ale zase mi to nesedi podla farby vodicov. Akym inym cislom sa da to J271 identifikovat? Na tych dvojpolovych su aj nejake 9alebo 10 ciferne OEM cisla, na tom jednopolovom som OEM nevidel. Na vsetkych troch relatkach su fixkou pisane 3ciferne cisla, z nich ale ani jedno nie je cislo 271.

Po zapnuti klucika bolo pocut iba cuknut skrtiacu klapku ale nebolo pocut palivove cerpadlo.

Na zasuvke toho jednopoloveho som meral napatie pri zapnutom zapalovani, na vstup cievky neslo ale celych 12V, Akonahle som prilozil k nemu skusacku, pocul som ako sa spustilo palivove cerpadlo a auto potom lahucko naskocilo.

Ma niekto tip kde, co, ako? Palivove cerpadlo je nove, typek mechanik ho menil pred 2 mesiacmi ked si uz nevedel dat s autom rady.

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm, to hej. lenze pristup tak naprd, ze po kabli sa ist neda. dalo by sa to vycitat na scheme, lenze tam su tie rele oznacene inac, nez su v skutocnosti v aute. nevie niekto o nejakej tabulke kde je oznacenie dielu zo schemy a realne znacenie napr podla OEM cisla? takuto info neviem nikde najst. Stale mi vrta v hlave este aj moznost, ze nehladam na dobrom mieste, zeby v celom aute boli len 3 rele?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som asi na prisiel, bola svorkovnica toho zahadneho rele + precistene a prespajkovane kontakty rele. Mimochodom, pri poctivom dennom svetle som na nom nasiel aj to zahadne OEM cislo :-|. Od toho prespajkovania kontaktov auto chyta na prvy sup a nezhasina ked hybem kablovym zvazkom za svorkovnicou rele. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 let později...

Ahoj, tak Fabie strejdy vyhazuje stejnou chybu, je to HTP 12V, 47 kW, rv2003. Výbava jen přední elektrická okna a centrál bez DO vše origo.

Kouknul jsem do reléového boxu za vypínačem světel a taky našel jen relé č. 429, č. 18 (obě šedé kostky s černými číslicemi) a č. 447 (černá kostka s bílými čís.) a pak jedno relé úzké černé. Všechny jsem vyndal, ale ani na jednom není označení J271 nebo J363 jak píše VAG.

Schémata číst neumím, takže nevím které vyměnit.

díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...