Přejít na obsah

Osvětlení zavazadlového prostoru - nefunkční


black007

Doporučené příspěvky

poslední dobou mi přestalo svítit osvětlení v kufru a při otevření kufru prostředním tlačítkem a jeho zavření se již sám nezamkne. otevřené páté dveře ale maxidot zobrazuje správně.žárovky jsou ok, pojistku jsem v manuálu žádnout pro osvětlení kufru a zámek nenašel.jinak při odeknutí a zamknutí auta páté dvěře normálně odmykají a zamykají.jsou v zámku dva mikrospínače,jeden pro maxidot a jeden pro osvětlení? nesetkal se tady s tím někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna dnes jsem chtěl napsat podobný dotaz. Nesvítí mi pár dnů osvětlení v kufru. Pojistka je v pořádku, protože je společná s vnitřním osvětlením a přihrádkou spolujezdce a tam svítí. Zámek kufru funguje a signalizace na maxidotu taky. Měřil jsem napětí na osvětlení a tam je. Druhý přívodní kabel ke světlu jde od spínače osvětlení v zámku a ten je zřejmě vadný. Zámek jsem měl venku, a ten je nerozebíratelný.

Přikládám schéma.

Asi by to chtělo přesunout do :Závady, poruchy, servis.

post-1312-1226246679_thumb.jpg

Editováno: , autor: Zoro55
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna dnes jsem chtěl napsat podobný dotaz. Nesvítí mi pár dnů osvětlení v kufru. Pojistka je v pořádku, protože je společná s vnitřním osvětlením a přihrádkou spolujezdce a tam svítí. Zámek kufru funguje a signalizace na maxidotu taky. Měřil jsem napětí na osvětlení a tam je. Druhý přívodní kabel ke světlu jde od spínače osvětlení v zámku a ten je zřejmě vadný. Zámek jsem měl venku, a ten je nerozebíratelný.

Přikládám schéma.

Asi by to chtělo přesunout do :Závady, poruchy, servis.

Tak jsem to dneska vyřešil.to schéma jsem včera už taky zkouknul.pro osvětlení jeden spínač,pro zamykání kufru druhý. konektor totálně zoxidovanej,nevím proč přez něj není gumová čepička,protože do něj stéká kondenzující voda, např z oroseného okna pátých dveří.uvnitř zámku tři malé piny. jeden uhnilý úplně,druhý visel na vlásku. tak jsem opatrně z boku konektoru vyfézoval vrtačkou drázku,abych se dostal na zdravé konce pinů.doletoval jsem tam zlacené piny z nějaké staré karty z pcčka ) Stačí i jiné piny z čehokoli,aby byly podobné těm původním.pak jsem piny a odfrézovanou díru z boku zalepil tavnou pistolí a zámek namontoval.vše funguje jak má :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Hmn, tak to je hodne smutnej pribeh, presne tohle se mi stalo u Fabie, uhnily ty spinace v zamku, tam to navic melo jeste zajimavejsi efekt, nahodne se spoustel alarm, kdyz si auto myslelo ze kufr je otevrenej. Soudruzi z MB se jaksi opet nepoucili, serou na to jak na placatej kamen... :kol-22:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím všechny bombardáky kluci mám problém s osvětlením kufru na OII combi 2006 nesvítí mi.

Kontroloval sem žárovky,pojistky a nikde nic vše v pohodě.Včera mi jeden borec řekl,že prý to je nějakou jednotkou co je ve dveřích myslím,že ale prodávají jen celou sadu a za ranec,tak nevím má s tím někdo zkušenost prosím o radu děkuju všem a přeji všem hezké svátky a nový rok mějte kluci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím škodováci,

přestalo korektně fungovat osvětlení kufru, když otevřu, tak světlo nesvítí, rozsvítí se třeba až za 5 minut co je kufr otevřený. S tím souvisí i funkce automatického uzamčení automobilu při využití středového tlačítka na DO (otevření pouze kufru). Při otevření kufru středovým tlačítkem se kufr odemkne, ale světla nesvítí a když zabouchnu, auto se nezamkne (automaticky). Občas se stane že svítí vše jak má a to potom také funguje automatické uzamčení vozu.

Nějaké postřehy?? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Mám podobnej problém, světílko se mi rozsvítí až třeba po půl minutě co mám otevřenej kufr, divný je že na maxidotu se otevřený vrata ukážou hned, když odemknu kufr na klíčích tak hned jak zabouchnu auto se zamkne, takže čidlo bude asi OK, žárovka taky když se to časem rozsvítí, nesetkal se někdo s tím ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdar, taky mi v OII Combi nesvítí světla v kufru. Sundal jsem tapecírunk a odpojil konektor. Pak jsem to napevno proklenoval a světla se rozsvitila! :) Takže jsem vyndal zámek a začal laborovat. Prostříkal jsem to kontaktolem a pak to šlo, ale po delší době to přestalo chodit. Takže buď se na to vybodnu nebo koupím novej zámek, kterej nemá ochozenej kontakt. Rozebrat se to nedá. Je to snýtovaný. :kol-44: Tak aspoň vím kde je chyba :kol-31:

Editováno: , autor: carl0s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

ahojte,

menil sem zarovky v osvetleni v kufru (OII MR08) a pri vymene druhe jsem nechte do toho zajel sroubovakem a obe vypnuly...ostatni osvetleni v aute sviti

videl sem na tom svetle takove neco ze by to mohla byt pojistka a stacila by vymenit jen ona nebo sem to podelal vic?

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...