Přejít na obsah

do tdi benzin, kolik?


LiborS.

Doporučené příspěvky

zdravím tu všechny. mam octavku tdi, nemá už motor nejnovější a taky mam přísun k levné směsici benzínu s naftou(prostě když někdo špatně natankuje.) dotyčný, od kterého to beru mi sice řekne v kterém tom kanysru je čeho víc ale už kolik přesně to taky neví, proto ted řeším, kolik a při jaké teplotě by měla octáva schroupnout čistýho benzinu, dejme tomu do plný nádrže nafty. občas tam dam tak okolo 2-3l tý směsice, nestalo se nic špatnýho ale ani starty se moc nezlepšují..

druhou otáku to by bylo asi kapku složitější téma. a to dá li se tento poměr zjistit když už je to smíchané? zkouškou hořlavosti chytá tak nějak všechno. moc díky za všechny rady kterými pomůžete.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechat si to zjistit odborně by asi nebylo nejlevnější řešení

co vím já,podle manuálu VW nedoporučuje dávat benzín do tdi,nevím proč,některé automobilky to na zimu i doporučují,shodují se většinou na 5 l do 50 l nádrže,takže v tomto směru této směsice bych se toho nebál,dát tak 5-6 l na nádrž,nemohu ti ale zaručit že se nic nestane,sám toto nedělám,dávám aditiva,zase na druhou stranu jsou tací co dávají fritovací olej a jezdí bez problému,chtělo by to tedy odborníky přes diesly,možná bys něco našel na dieselforu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

:smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich:

Tak to se na mě nezlobte, ale prostě si musim rejpnout do zarytejch ropáků a odpůrců benzíňáků - co se děje, že tdi potřebuje benzín. Sem tu několikrát čet, že benzín patří do zapalovačů a né do aut atd. Tdi je nejlepší ;););)

Berte to jako rejpaneček, nerad bych vyvolal zas nějakou ubíjející debatu benzín vs tdi. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se netlemte, jsem našel na Mercedes klubu, že se v manuálech pro starý Meďoury psalo, že se může dát až 30% aniž by to vadilo. Jenže to byla jiná technika a jiná kvalita nafty.

Nevím, do TDI PD bych toho víc jak 5 litrů nedával. Mně když třeba zbyl benzín do křovinořezu smíchný s olejem, tak jsem to loupnul do nádrže a bylo. Takže osobně mám odzkoušeno, že nějakých 5 litů na nádrž ani nepoznáš. Ono OI klasika jede na kde co a vůbec neprotestuje. Už jsem jezdil na kde co, např. i olej do farmaceutických mastí :) Toho jsem vyjel asi 50 litrů, byl to vzorek od Shellu, dělal se úklid a bylo to na vyhození, tak jsem to ekologicky zlikvidoval lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když už tam ten benzín lejete, tak alespoň si tam dejte trošku oleje, ty rotačky to nemaj vůbec rády, těm stačí naše "východní" suchá nafta, u PD to zase nemá rádo tandemové čerpadlo a u obou o vstřikách ani nemluvě, prostě benzín je suchej jak trout, kup si raději nějaké aditivum nebo něco an podobné bázi ;)

Kdo maže, ten jede

Editováno: , autor: rolbař
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jak to tady čtu, budu to muset asi taky prubnout. Dávám aditiva od VIF a že bych tam přihodil i 3 litránky naturalu? Asi s olejem. Možná, že to bude ještě lepší, ale zase aby to motoru nějak moc neuškodilo. Nemám s tím zkušenosti, tak se taky přidám o radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich::smich:

Tak to se na mě nezlobte, ale prostě si musim rejpnout do zarytejch ropáků a odpůrců benzíňáků - co se děje, že tdi potřebuje benzín. Sem tu několikrát čet, že benzín patří do zapalovačů a né do aut atd. Tdi je nejlepší ;););)

Berte to jako rejpaneček, nerad bych vyvolal zas nějakou ubíjející debatu benzín vs tdi. ;)

my do TDI můžem dát benzín, ale zkus si dát 10 l do benzíňáku :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to tady čtu, budu to muset asi taky prubnout. Dávám aditiva od VIF a že bych tam přihodil i 3 litránky naturalu? Asi s olejem. Možná, že to bude ještě lepší, ale zase aby to motoru nějak moc neuškodilo. Nemám s tím zkušenosti, tak se taky přidám o radu.

jestli ti někde nepřebejvá, tak je to zase blbost, proč bys to dělal, když dáváš VIF? Rozumím tomu, když máš někde nějaký zbytky, tak jako forma likvidace, ale dávat to záměrně je myslím blbost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...