Přejít na obsah

DPF filtr pevných částic - zkušenosti,závady,problémy


kvaki

Doporučené příspěvky

Zatím si nestěžuji . Výměna ještě žádná . Průměrná spotřeba 6,8 litrů.

Z tvého poklidného popisu předpokládám, že nemáš žádné potíže.S prvními filtry byly problémy s jejich častým požadavkem na regeneraci tj. jízdě při 2000 ot po dobu cca 15 minut aby se vapálily saze.Už po tobě elektronika tuto regeneraci chtěla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Suhlasí to že ve 120.000km se musí tento filtr vyměnit? Jeden chlapík z mé branže mi řikal že u jeho Superba 2.0TDi je předepsaná výměna právě na 120.000km,prý už to absolvoval a že ho to stálo přes 35.000kč.

Já myslel že je tento filtr tzv.věčnej.Já měl všechny ty 2.0TDi bez tohoto filtru,tak jsem se po této info.nikdy nepídil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Suhlasí to že ve 120.000km se musí tento filtr vyměnit? Jeden chlapík z mé branže mi řikal že u jeho Superba 2.0TDi je předepsaná výměna právě na 120.000km,prý už to absolvoval a že ho to stálo přes 35.000kč.

Já myslel že je tento filtr tzv.věčnej.Já měl všechny ty 2.0TDi bez tohoto filtru,tak jsem se po této info.nikdy nepídil.

Zatim jsem nic takovyho neslysel...a moc tomu neverim, protoze by se o tom urcite neco psalo. Zkusim se na to zeptat v servise.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Suhlasí to že ve 120.000km se musí tento filtr vyměnit? Jeden chlapík z mé branže mi řikal že u jeho Superba 2.0TDi je předepsaná výměna právě na 120.000km,prý už to absolvoval a že ho to stálo přes 35.000kč.

Já myslel že je tento filtr tzv.věčnej.Já měl všechny ty 2.0TDi bez tohoto filtru,tak jsem se po této info.nikdy nepídil.

Karlos, trochu odbočím. Co jsi v Praze platil za výměnu kompl. rozvodů u 2.0 TDI ? Zbývaj mi asi 4 t. km do výměny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no bohužel věčnej není,je to podobný jako katík.Dělají se dva druhy filtrů,u jednoho lze měnit jenom náplň,druhý se mění celej.nevím,jaký používá VW/Škoda,ale řekl bych,že ten,co se mění celej.Dokonce jsem koukal,že škodovka má např. pro 2.0 TDI dva motory. Bez filtru částic je to 16 ventil, pro vozy s filtrem je to 8 ventil !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem hledal a našel kdesi v historii ....

Filtr pevných částic ve vozech Škoda

Koncem minulého roku obohatil modelovou nabídku Škoda model Superb 2.0TDI PD vybavený standardně filtrem pevných částic (DPF). V 2006 přichází DPF do nabídky rovněž pro vznětové motory Octavia.

Filtr pevných částic se přidává do výfukového potrubí podobně jako oxidační katalyzátor. Dokáže téměř stoprocentně odstranit z výfukových plynů karcinogenní pevné částice označované také jako saze. Emise jemných prachových částic snižuje na max. 5mg/km. Limit normy EU4 je přitom 25 mg/km.

Filtr pro vznětové motory Octavia je bezúdržbový, pracuje bez jakýchkoliv aditiv.

Na povrchu své vnitřní členité struktury zachycuje nejjemnější pevné nečistoty ve výfukových plynech. Pokud je již aktivní povrch filtru příliš znečištěný, dochází k odstranění sazí při katalytickém spalování za vyšších teplot. Saze se tím přemění na kysličník uhličitý (CO2).

DPF lze získat pro motorizaci 2,0TDI PD/103 kW. V prostřední úrovni výbavy Ambiente přijde tento model na 625 900 Kč. Později bude filtr pevných částic k dispozici ještě pro verzi s automatickou převodovkou, a také pro motor 1,9TDI PD/77 kW.

U modelu Superb je použit systém využívající pro regeneraci aditiva. Aditivum je přidáváno z přídavné nádržky do paliva. Dávkování do palivové nádrže probíhá po každém dotankování automaticky přes zpětné vedení paliva. Jedno naplnění nádržky vystačí při průměrné spotřebě přibližně na 120 000 km. V případě nedostatku aditiva v nádržce vyzve systém prostřednictvím kontrolky majitele k návštěvě servisu.

DPF se standardně montuje již od základního provedení Superb Classic, a to rovněž pro verzi se vznětovým motorem 2,0 TDI PD/103 kW. Cena za tuto motorizaci je 723 900 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z tvého poklidného popisu předpokládám, že nemáš žádné potíže.S prvními filtry byly problémy s jejich častým požadavkem na regeneraci tj. jízdě při 2000 ot po dobu cca 15 minut aby se vapálily saze.Už po tobě elektronika tuto regeneraci chtěla?

ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karlos, trochu odbočím. Co jsi v Praze platil za výměnu kompl. rozvodů u 2.0 TDI ? Zbývaj mi asi 4 t. km do výměny.

Kupuju je vždy na vrakovišti-Vršovice,Ph10 (original komplet+vodní pumpa)=3.500,- max.4.000kč,záleží za kolik je zrovna nakoupěj oni,ale víc jak 4000kč jsem nikdy neplatil.Třeba ted jsem tam kupoval komplety včetně vod.pumpy na 1.9TDi a nechal mi to za 3.200kč.Podotýkám že je vše original,I.jakost.Kupuju to tam už tak 10let na všechny koncern.auta co jsem měl a nikdy jsem neměl problém.Dá se to objednat u nich i z jejich stránek na dobírku.

Pak výměnu těch rozvodů mi u 2.0TDi dělal známej z autoriz.servisu za 1.500kč u 1.9TDi si je dělám většinou sám,max.v zimě nebo když nemám náladu nebo čas mi je dělá tetýž známej.

Můžu ti dát osobní kontakt na toho chlapíka z těch vršovic pokud by si chtěl...neni problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...