Přejít na obsah

DPF filtr pevných částic - zkušenosti,závady,problémy


kvaki

Doporučené příspěvky

Takže,asi to zjednoduším.Do řídící jednotky nalejete uplně normálně soft pro příslušný motor bez DPF.A filtr vykucháte,dáte pryč,nebo co já vím...A funguje to naprosto fajn.Tak na co testování a další různé ptákoviny,když to jede nadmíru dobře........Jak tady někteří píšou,je v testování....pak bude v nabídce,řeknou si o 3000,5000,10 000,co já vím....bude to jen tahání peněz z kapes od lidí ,co o tom nic nevědí a nechají se nachytat...A ti druzí se budou smát lidské blbosti....to nejsou mechanici,to jsou zl.....

Ano, dalsi zarucenej postup jak tady na foru udelat z lidi pitomce..A dopadne to jako s tou jednotkou.. :smich: :smich: uz jsem si na tve zarucene informace udelal obrazek....zajimave je,ze kdyz nekdo prijde s nejakym resenim at uz Fap nebo teplej start, tak se do nej obujete..Tak nevim :kuk: :kuk:

ale aspon tu je veselo co????? :palec2: :palec2: :smich: :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj,máš pravdu.Na ty DPF bude nějaká dotace.

Jinak 100 a vysral se to je možné,byly to začátky.Ale co vím,teď nemají problémy.Jinak Po 100.000km je ještě good,ale škodovka s tím má problémy co to dali a je divné,že VW takové velké problémy nemá.Soused koupil new passata 2,0 TDi s DPF ve francii,má najeto 74000 a s DPF žádné problémy

Je to proste hlavne o tom provozu.Kazdej se tady snazi jezdit za 3litry nafty a nikdy to poradne neprotahne aby se to propalilo..To je jako u tech regulaci turba.. Proste se lidi musi naucit s turbomotorem a FAPem jezdit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U 3.0TDI je DPF standartně až nyní od faceliftu,předtím byl standartně pouze v D a v ČR pouze za příplatek,takže předfacelift.3.0TDI z DPF u nás jezdí minimálně....

Co vim od kluků z autor.servisů,tak třeba právě u 3.0TDI z DPF problémy nikdy nezažily a že prej jich tam pár jezdí co maj i ke 200.000km a prostě bez problému,což je prej díky CommonRailu,prý si z DPF lépe rozumí,ale všichni mi tam potvrdily že u jakého-koliv TDI-PD je DPF peklo,prej by to nikdo z nich nechtěl ani zadarmo.....Což je teda pravda,mám pár kolegů z branže co jezdí podobné km jako moje auta(+-100.000km ročně) a na DPF jen nadávaj....nemluvě o letišt.taxikářích kteří jezděj z 90%Prahu,těm všem DPF zkončilo kolem 100.000km,proto se po tom pídily a našly nakonec nějakého toho borce z Modřan co jim to vykuchává+přehráva soft. .....

O té dotaci jsem taky slyšel.....prý ve Francii to existuje.....

U japonců s tim problémy opravdu nejsou..táta má Mazdu6 MZR-2.0CD DPF a ani neví že ho tam má......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A taky mě zajímá,co jste to vyhodili.Se podívej do Etky jak vypadá DPF a jak kat

Cosby, tam kde jsi napsal KAT, tak to je vlnovec :smich: .

Neblbni lidem rozum ;) .

PS: ten příspěvek je na stránce 1, nepovedlo se mi přetáhnou ten obrázek.

Editováno: , autor: Indi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, dalsi zarucenej postup jak tady na foru udelat z lidi pitomce..A dopadne to jako s tou jednotkou.. :smich: :smich: uz jsem si na tve zarucene informace udelal obrazek....zajimave je,ze kdyz nekdo prijde s nejakym resenim at uz Fap nebo teplej start, tak se do nej obujete..Tak nevim :kuk: :kuk:

ale aspon tu je veselo co????? :palec2: :palec2: :smich: :smich:

Ty pitomce děláš Ty!myslíš si,že jsem uvedl špatný postup?To si nemyslím....Vyvrat mi ho!!!Jednotka?Mýlit se je lidské,já to normálně přiznal,měl jsem špatné informace...A teplé starty?Nevím ,co tím myslíš...Mi to funguje a že Ty za to taháš peníze z lidí,to je Tvoje věc.Já si o tom myslím své.A tet se směju já!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty pitomce děláš Ty!myslíš si,že jsem uvedl špatný postup?To si nemyslím....Vyvrat mi ho!!!Jednotka?Mýlit se je lidské,já to normálně přiznal,měl jsem špatné informace...A teplé starty?Nevím ,co tím myslíš...Mi to funguje a že Ty za to taháš peníze z lidí,to je Tvoje věc.Já si o tom myslím své.A tet se směju já!!!

TDI fun si bere penize za svoji praci kterou udela perfektne......nebo ty delas neco zadarmo.....opravil me teply start a ja jsem spokojeny jak s praci,tak s cenou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty pitomce děláš Ty!myslíš si,že jsem uvedl špatný postup?To si nemyslím....Vyvrat mi ho!!!Jednotka?Mýlit se je lidské,já to normálně přiznal,měl jsem špatné informace...A teplé starty?Nevím ,co tím myslíš...Mi to funguje a že Ty za to taháš peníze z lidí,to je Tvoje věc.Já si o tom myslím své.A tet se směju já!!!

:palec2: :palec2: marne, jsi Robin Hood.. :smich: :smich: treba tady davidek..jak by jsi mu to vyresil ty??? Mel uz auto chipovane od BitPower a chtel zachovat SW..Stahnout SW, korektne upravit, prepocitat checksum a zapsat. Cim by jsi zacal?? Baterkou,starterem,gumicky pak cele vstriky a co dal??? Kolik by ho to nakonec stalo?? Nebo by jsi mu rekl jako tady rikaj u nas v Helleru kupte si nove auto???

Editováno: , autor: TDIfun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomto případě bych zvedl pouze start dávku.A to třeba kluci z česany umí...A pokud nevíš,kde ji máš v mapách hledat,když si třeba zrovna stahuješ soft,tak se to musíš někde naučit.Třeba,jak psal COSBY,oni by Ti to třeba řekli.Ale i Tvůj postup určitě funguje...Princip je stejný,ale postup jiný...

Editováno: , autor: DIAGNOSTIK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

start.dávka nepomůže-bohužel-tedy jen velmi málo.Tady opravdu pomůže buď úprava SW nebo startér.Osobně jsem startéru u OI vyměnil asi 25 a vždy 100% výsledek a u OII jsem vyměnil 2 a u Golf V jeden a taky vždy 100% úspěšnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mozna to jde i jinym zpusobem nez to dela TDI fun,ale rikam porad tu jsou jen reci zadne nabitky od ostatnich...TDI fun rekl...prijet a ja ti to opravim...a udelal to perfektne...neco vymenis a kde je jistota,ze to za par tisic km neudela znovu...viz starter....mam to bez vymeny dilu a parada

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no co vím,tak každému,kterému se startování zhoršilo měli najeto ke 100.000km.Takže beru to,že startér se dá sehnat do 2000 a vydrží třebas 70.000 tak je to dobré.

Na golfu V jsem nechal startér repasovat u jedné firmy,cena 1500,dva roku záruka a bylo vidět,že ti chlapi přesně ví,v čem jsou problémy.Říkají,že jich dělají mraky.

Fun udělá úpravu SW,což je paráda a smekám před tím(teď už to udělám i já),ale kde máš zaručeno,že ti startér neodejde do kytek úplně a budeš ho muset měnit stejně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co důkaz???to ti mám napsat jména těch,komu jsem to dělal??Třeba naposledy na mojí OII DSG,jinak dosti lidem z fóra a i dieselpower fóra.Je to známá věc.Třebas i Neználek,ale to by jsi měl vedět né?

To bylo pro diagnostika drzim se pravidel a necituji,ale nez jsme poslal napsalo se toho moc heheh..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasne Cosby....pomohlo ti to a mozna i jinym....ale me treba rekli v servisu...vymenit baterku potom starter a nebo vstriky.....jasne starter muze odejit...potom se musi vymenit...ale starter zatim slouzi a start za tepla dobry....co kdyz bych prijel vymenil bys mi starter a bylo by to stejne.......co potom....cesta na cely den,nafta projeta...muzes rict na 100% ze to bude fungovat u kazdeho auta co ma problem s teplym startem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zatím všem,co jsem startér měnil nebo doporučil jeho výměnu to pomohlo a aby taky ne.když jsi měl auto nové,startovalo to dobře né??A SW se neopotřebuje,takže je to vždy jedno a to samé.Startér.Za předpokladu,že máš dobrou baterku,ale baterku můžeš půjčit od souseda nebo natáhnout start.kabely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi sakra na ty žabo myší vákly se vy... Snad je tu debata o DPF filtru. Kámoš má na Supu 2,0 asi 125 000. V servisu mu ve 120 000 doplnili močovinu a postrašili , že do nekonečna fungovat nebude, ať si připraví ranec (asi 25000,-). Zatím je to OK

Editováno: , autor: Pepa007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vony se opotrebovavaj i vstriky,trysky samozrejme i starter a hromada dalsiho.. ;) Ja se nerad spinim a proto jsem to vyresil na klavesnici :smich: :smich: ale proste nikoho nenutim.Kdo chce tomu pomuzu a ten si to samozrejme zaplati.udelam mu sluzbu a hotovo.Kdo vymeni starter ok. A ten to taky zaplati. Mne jen jde o to co pise diagnostik. Reseni prez Diag...Proste jen tohle, at mi ukaze DUKAZ!!!!!!!! :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...