Přejít na obsah

DPF filtr pevných částic - zkušenosti,závady,problémy


kvaki

Doporučené příspěvky

tak se taky pridam se svoji zkusenosti. mam BMM, r.v. 07, o DPF nevim. videl jsem ho v motorovym prostoru, to jo, ale jinak vubec nic. ani dle spotreby.nepoznam to. pri chipu mi byla nabidnuta moznost dpf Off, ale pockam az se (jestli se) pokazi a pak pujde ven. do ty doby ho tam necham.preci jen...vykon a tak, jsou fajn a bez dpf jdou nahoru, ale emise jsou s nim nizsi...takze nejakej ucel tu pro lidstvo plni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Využiju vlákna, nevíte někdo, jak poznat (řeč je stále o OII combi 4x4 1,9TDI, r.v. 2008), zda-li má filtr pevných částic? Někde jsem četl, že pokud datový štítek obsahuje kód 7GG, tak ho má, jinak ne, ale nevím, zda-li to neplatí jen u aut s automat. převodovkou. Dále, že v případě exitence filtru by neměla být černá koncovka výfuku. Děkuji.

Editováno: , autor: ddd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 1 rok později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj, musím nějak vyřešit ucpaný dpf, v servisu mi nabídli nový, ten kupovat nechci. Do odstranění taky nejdu, našel jsem, že se dělá i čištění, máte někdo zkušenosti? Díky

 

A vyřešils? Mě to teď taky čeká. Prej se to nechá propláchnout nějakou srajdou. Tak to asi prubnu :kol-25:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam akurat Polo 1.4TDI na cisteni DPF a vybrat ho von je docela sranda :wallbash: . Vybratie filtra je robota pre dvoch na cely den. Na octavke (OII RS TDI) je to zevraj 4 krat jednoduchsie. Potom sa filter namoci do nejakeho roztoku na min.12 hodin a nakoniec sa preplachuje silnym prudom vody (wapkou), aby vsetok maglajz vyplavilo von. Potom sa to zlozi, vynuti sa SW regeneracia DPF a moze sa clovek modlit, ze to pomohlo a cistenie bolo ucinne, lebo nie vzdy je to 100%-ne...zalezi od znecistenia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam akurat Polo 1.4TDI na cisteni DPF a vybrat ho von je docela sranda :wallbash: . Vybratie filtra je robota pre dvoch na cely den. Na octavke (OII RS TDI) je to zevraj 4 krat jednoduchsie. Potom sa filter namoci do nejakeho roztoku na min.12 hodin a nakoniec sa preplachuje silnym prudom vody (wapkou), aby vsetok maglajz vyplavilo von. Potom sa to zlozi, vynuti sa SW regeneracia DPF a moze sa clovek modlit, ze to pomohlo a cistenie bolo ucinne, lebo nie vzdy je to 100%-ne...zalezi od znecistenia.

Návod na popravu filtru. Není ucpaný, ale rozhodně už není funkční . Ověřeno měřením na analyzeru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...