Přejít na obsah

Zatékání do kufru OI


djvlada

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Zdravím pánové,

mě sice neteče do boční kapsy, ale při větší bouřce, či delším vytrvajícím dešti mi teče do zadního kufru, ale přes dveře. V momentě když otevřu kufr, začne voda téct z horního plastu a vytéká na zadní plato... Už to dělalo i předchozímu majiteli, protože zadní plato je pěkně flekaté ... Čím myslíte že to bude? Mám vyměnit dveřní těsnění?

Jaká je jeho cena?

Editováno: , autor: tripleTTT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO kámošovi na sedanu teklo do auta taky přes ten plast který ukončuje stropnici. A problém byl v tom že v místě kde jsou panty se spojují dva plechy a mezi něma je takovej tmel a ten se časem jaksik rozpraskal a propouštěl vodu. Spoj sme zatáhli transparentním sylikonem a byl pokoj.

A já mám O1 combi a kamasik mi zatíká do pravé kapsy.Vůbec to nechápu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdarec,nechci zakládat nové téma a tak se zeptám tady.Jedná se o dotaz na plast na OI combi r.v.2000.Všimnul jsem že mám volný plast (není pevně dockvaklý) co se nachází vzadu pod střesním tapecem jak přes něj prochází zadní bezpečnostní pás.Zkoušel jsem ho odehnout a nepřišel jsem na to aby tam seděl tak jak má a další věc dnes jsem vyndal rezervu a v prostoru pod rezervou jsou tři záslepky a pak otvor,kterým koukám až na silnici.Je tam úmyslně ten otvor nebo tam chybí záslepka.Díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec,nechci zakládat nové téma a tak se zeptám tady.Jedná se o dotaz na plast na OI combi r.v.2000.Všimnul jsem že mám volný plast (není pevně dockvaklý) co se nachází vzadu pod střesním tapecem jak přes něj prochází zadní bezpečnostní pás.Zkoušel jsem ho odehnout a nepřišel jsem na to aby tam seděl tak jak má a další věc dnes jsem vyndal rezervu a v prostoru pod rezervou jsou tři záslepky a pak otvor,kterým koukám až na silnici.Je tam úmyslně ten otvor nebo tam chybí záslepka.Díky za odpovědi

ta díra je na odtok vody, když měníš kolo v zimě nebo když prší a máš mokkré kolo abys tam neměl jezírko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem zjistil že mi do tý kapsy teče taky ale není to hadičkou ostřikovače ta je pevně spojená navíc necítím klasickou vůni ostřikovací kapaliny zkoušel jsem stříkat na levou stranu auta hadicí s tím že jsem byl vevnitř auta a koukal jsem do tý kapsy a nic. Ale jakmile venku prší tak tam mám mokro neříkám že rybník ale asi to není úplně ok vzhledem k tomu že se mi i mlží auto zevnitř a ještě tam je elektroinstalace. PORADÍ NĚKDO čím to může zatékat díky za reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem na to místo kudy tam teklo přišel a je to zas skoro neuvěřitelný je to místo jak jsou panty zadních dveří je to tam sice vytmelený ale asi nedostatečně tak to snad někomu taky pomůže při hledání budu to dál sledovat a uvidíme jestli to bylo jen tímhle doufám že jo. Jinak díky za založení téma a za příspěvky na můj problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Chtěl bych se vás zeptat, jestli vám tama někomu zatékalo. měl sem kufr. dveře na laku a teď sem si všiml, že i tam teče. při polívání vodou sem zjistli, že to nejspíš teče okolo brzdovýho světla. zítra je půjdu zjebat do servisu, lae když mě tam pošlou do... tak to budu muset udělat doma. plast sem dneska dole neměl. byla už tma, sněžilo a byl 1°C. proto se vás chci zeptat, jestli nevíte jestli je tam nějaký těsnění okolo toho světla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No neporadim,ale abych nezakladal nove tema tak se zeptam tady!Zjistil jsem,ze mi zatika do octy combi r.v.2003 hned za zadnim svetlem v kufru za ridicem!Je to ale voda do ostrikovacu,proste kdyz strikam na zadni okno,tak je tam toho kurevsky hodne!Muze to byt praskle nebo co se tam deje,nestalo se to nekomu abych nerozkopal cely interier zbytecne! :feve: :feve: Diky za rady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už se to tady řešilo. pravděpodobně to bude prasklá nebo vysunutá spojka hadičky k ostřikovači co je v kapse v kufku. zkus mrknout na to. http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=50834&hl=

takže se vše vyřešilo. bylo to omačkaným těsněním okolo brzdovky a jak se dával new lak tak už to prostě netěsnilo. v servise mi řekli, že těsnění se jako náhradní díl neprodává a že jedině nový světlo za 850,- spraví to cca 75cm těsnění za pár kaček, který sem nařezal na požadovanou šířku a bylo

post-15019-1227355875_thumb.jpg

post-15019-1227355891_thumb.jpg

post-15019-1227355904_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přidám svou zkušenost a na závěr i otázku na současný problém s vodou.

v zimě jsem jel na lyže a když byl ráno mráz, bylo vše v pohodě, ale odpoledne, kdy se do 5-tých dveří opíralo slunce, po otevření vytekla voda ze zámku dveří !! vyndal jsem plastové záslepky na spodku dveří a tolik vody co z toho vyteklo... Od té doby jsem záslepky zpátky nedal a ucpal jsme zadní zámek, připadalo mi, že mi do kufru tudy teče. Je pravda, že od té doby jsem v autě vlhkost necítil.

A teď současný problém - mám vlhko pod kobercem u řidiče - jen tam a nikde jinde. Dveře jsou dobře izolované, motor je ze spodku zadeklován plastem. Kudy se voda může dostat dovnitř ?

Je vlhko už v místě, kudy tyč od volantu prochází interiéru pryč.

Nemáte někdo zkušenost, kudy to mokro jde do vnitřku auta ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mel jsem to same, mokro pod ridiciem na koberecku - pricina - ucpany kanalek pod prednim sklem. Kdyz otevres kapotu a kouknes nebo obcihas prostor u predniho tlumice z pohledu na motor, tak by jsi me videt kanal, mozna to bude chtit baterku a dobry oko, pak jsem musel sundat plasty pod okenm, jak jsou sterace a od ty doby je to v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teklo mi kufru na stejném místě. Příčina byla v záslepce (nebo jak to nazvat) u pantů pátých dveří na karoserii. Přetěsnil jsem silikonem a od té doby klid. Ale to byl liftback r.v. 1997, nevím, jak to vypadá u novějších. U combi to prý může být spojka na hadičce pro ostřikovač. Ale nechci mystifikovat, tak ať to potvrdí někdo povolanější :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě zatéká u spolujezdce od z podpalubovky - tam jak je elektrika - jde voda tam od okna jakoby od topení, nebo co tam je....

Ohledně zatékání v Octávkách tady toho je hodně a řekl bych, že mám snad vše pročtený, ale abych řekl pravdu tak nevím co konkrétně s banálním problémem u mě. Měl jsem to v origo servisu Škoda v Brně, pak u jiného servisu a prachy fuč a zatéká tam pořád - pokud je hustej a delší déšt - celkem už nevím kam tady u nás jít - ono když si stím neví rady, ani jeden z nejlepších servisů na Moravě....

Jsem doslova na-ranej - myslel jsem banální věc..... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odstroj plast pod stieracmi to je ten plast ked ides menit pelovy filter. Zle osadeny box na pelovom filtri+zle tesnenie pel.filtra. dotiahnut.!!! popripade vymenit. Zober kamosa nech leje vodu okolo pel. filtra a ti z vnutornej strany pod kastlikom sleduj kadial tecie ta voda. Este tam je prechodka na otvaranie prednej kapoty treba pozriet aj to. Pretesnit silikonom. ;):) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...