Přejít na obsah

Čidlo spiatočky


stonek

Doporučené příspěvky

  • o 7 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Dnes mi to nedalo a ľahol som pod auto.Káble k čidlu boli v poriadku,tak som očistil a prestriekal kontoxom konektor.Svetla zatiaľ svietia,ale po miernom pohýbaní rýchlostnou pri zaradenej spiatočke svetlá poblikávajú.Takže to s veľkou pravdepodobnosťou vidím na vadné čidlo.Zatiaľ funguje,ale určite sa o chvíľu odporúča.Chlapi fakt by som potreboval zistiť,či po vymontovaní čidla vyteká z prevodovky olej?Budem to robiť doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím všechny, tak mám podobný problém - a chci se zeptat, co s tím? :)

Chová se to celé podivně - když stojím v garáži a chci vyjet, tak se světla nerožnou a můžu s řadící pákou hýbat jak chci :( Světla se rožnou někdy až cca 2m po rozjetí... pak světla buď svítí nebo poblikávají, nebo nesvítí a poblikávají když zahýbu s řadící pákou. Trochu jinak je to, když je motor zahřátý - to vše většinou funguje skoro normálně (jenom někdy zpátečka začne svítit taky až po rozjezdu)...

Dá se to nějak opravit, nebo je čidlo úplně v háji? A jaký typ na 1,4/50kW/2001, prý jsou nějaké 2 typy závitu? Díky za každou radu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I mě to zlobí, servis jsem ani navštívit nezkoušel po té co jsem si našel náhradní díl. V auto KELLY " www.autokelly.cz " XS 002.945.415D za 86 Kč. Snad to bude on. Tak to samo o sobě říká vyměn si to sám.

post-9055-1199908334_thumb.jpg post-9055-1199908343_thumb.jpg post-9055-1199908359_thumb.jpg post-9055-1199908369_thumb.jpg

Editováno: , autor: jendam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mi to nedalo a ľahol som pod auto.Káble k čidlu boli v poriadku,tak som očistil a prestriekal kontoxom konektor.Svetla zatiaľ svietia,ale po miernom pohýbaní rýchlostnou pri zaradenej spiatočke svetlá poblikávajú.Takže to s veľkou pravdepodobnosťou vidím na vadné čidlo.Zatiaľ funguje,ale určite sa o chvíľu odporúča.Chlapi fakt by som potreboval zistiť,či po vymontovaní čidla vyteká z prevodovky olej?Budem to robiť doma.

Měnil jsem ho nedávno. Spínač sice trošku od oleje byl, ale z převodovky nic nevyteklo, možná jedna kapka. U mě to ale nakonec bylo vedení. Dělali mi v servisu něco na motoru a za týden začaly couvačky blbnout...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I mě to zlobí, servis jsem ani navštívit nezkoušel po té co jsem si našel náhradní díl. V auto KELLY " www.autokelly.cz " XS 002.945.415D za 86 Kč. Snad to bude on. Tak to samo o sobě říká vyměn si to sám.

Tak jsem se konečně dostal k výměně toho spínače zpátečky od AUTO KELLY za 86 Kč. !!!! Pozor, při výměně vytéká převodovkový olej !!!!, chce to mít vše připravené a při odšroubování starého spínače zacpat díru prstem a urychleně našroubovat nový spínač a dotáhnout, olej pak už téci nebude. Pokud při vyšroubování olej nevyteče, zvážil bych kontrolu stavu převodovkového oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli olej vyteče asi záleží i na typu převodovky. HTP a MPI mají dost odlišnou.

Souhlasím s tebou, nevšiml jsem si že máš HTP s touto převodovkou nemám zkušenosti. Jak jsem se přesvědčil tak u 1,4 MPi 50 kW s motorem AQW při výměně spínače zpětných světel vytéká z převodovky olej. Tak jsem to upřesnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Čaute, fabia 1,4 50KW 2001 beznín + LPG.

Viete mi niekto poradit? Pri zaradení spiatočky mi svetla spiatočky preblikávajú dokonca niekedy vôbec nesvietia. Stretol sa niekto s takymto problemom? Vie mi niekto poradit kde by som našiel čidlo spiatočky? Som v tom amatér ale chcel by som si to vymeniť sám! :help: Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Ahojte. Mam taky problem tak isto so spiatockou ale pri skusani napravy problemu som si sposobyl dalsi problem.

odtrhol som si nejaky kabel vedla toho spinaca od spiatocky a neviem odcoho to je.(zatial vsetko funguje)

davam aj obrazok. je to ten modry cabel.

post-51947-1278583721,0839_thumb.jpg

post-51947-1278584291,4005_thumb.jpg

Editováno: , autor: Sparky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 7 let později...

Zdravím, čidla se mě povedly udělat 2, tak se poohlidam po novem. Ve škodovce mě řekli za díl 400, tak jsem se mrknul po druhovýrobě. Bude tento díl pasovat na 1.9 SDi r.v. 2004?

Mělo by se jednat o čidlo se závitem M12x1,5

Díky za rady

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/002945415d-spinac-zpatecky-eu-14520.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu. V označení jsem pořád bádal, tak jsem hledal podle závitu a vzhledu.

Díky to bude ono. 

Jinde nevím kde bych sháněl, tak objednám.

Díky

Update:

Má někdo zkušenosti s číňanem? (https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/02t945415k-spinac-zpatecky-cn-11413.html)

Editováno: , autor: Kaskordio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...