Přejít na obsah

17ti palcová (litá) kola


sathack

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...

17" rozměr kola udává výrobce jako možnost použití. Takže na 17" kola je vozidlo stavěné. Co se čepů týká tak mám na svém vozidle najeto přes 200k km 17" kola přes léto, 15" na zimu a čepy mám pořád první a jsou zatím v dobrém stavu. Co se týká interiéru tak ve většině případů povrzává to co bylo někdy sundáno ( tapec, loketní opěrka atd... ). Takže větší kola na to nemají enormní vliv. Jediné co budeš pozorovat, že bude o trochu tvrdší podvozek poznáš na příčných nerovnostech či výtlukách na silnici. Nicméně toto vyvažuje stabilita v zatáčkách, brzdný efekt či vzhled.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím. Mám problem Koupil jsme original kola Cygnus 17 placů na Octavii. (všechny paramatery včetně pneu podle TP)

Chci si to vymenit ale oouha prave zadní vnitřní pneu dře o podběh.

 

Docela jsem se divil když i na kolech (origo)  jsou vyryty paramtery co mají an Octavii být ET 54 i roměr disku.

 

V pneusrvisu se taky divili proc to nejde zřemě majitel co ej mel předtím musel vnitřní středy kol zbrousit ,tudíž kolo je moc utopene proto dře.

Pomohli by nejake podlozky myslíte? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím mam takový dotaz co si myslíte o replikách? Přemýšlím nad těmito koly http://acars.cz/detail-elektronu.php?a=skoda-5x112-090g mají i rozměr 7Jx17 5x112 ET54 takže dle techničáku nasaď mě :-)

Nebo mám v merku ještě tyto http://www.elektrony.cz/cs/alu-kola/konfigurator/skoda/skoda-octavia-ii-2004/typ-1z-liftback/17/rial-lugano-silver/7-5x17-5x112-et47-70-1

nebo tyto http://www.elektrony.cz/cs/alu-kola/konfigurator/skoda/skoda-octavia-ii-2004/typ-1z-liftback/17/borbet-cw1-black/8x17-5x112-et45-72-5 nebo v barvě Hyper silver

Editováno: , autor: JasonB29
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím tak jsem si nakonec pořídil kola 7Jx17 ET54 originál škoda dřív jsem míval 6Jx15 ET54 originál škoda a na doporučení všech jsem zajel na geometrii. V EUROMASTRU v Žatci mi to nabodli všechny kola a že zadek je ok.A trošku se jen doladil předek.Zde dávám údaje z geometrie jak se jim to podařilo nastavit.A když jsem jim ukázal papír od škodovky že odklon kola na zadní nápravě by měl být max -1stupeň tak na mě koukaly co je to za nesmysl proč by měly vyklápět kolo do na nějakou stranu když podle jejich přístrojů které já mam na autě a které jim ukazuje že kola jsou rovné nebo aspon v toleranci tak proč by se měli řídit nějakým kusem papíru z kdo ví jakého auta tak sem nějak nevěděl co na to odpovědět protože to co mi řekli mi dávalo smysl.Tak se chci zeptat vás kdo jste také přecházely z 15" na 17" jaké hodnoty máte podvozek nastavený?Protože pořád mám strach abych si nesjížděl strany pneu. A navíc když sem se ptal ve 2 pneuservisech tak mi bylo řečeno že geometrie se dělat nemusí když se přechází z 15" na 17" a kort ne kdyz je stejné i ET54 a rozměr kol je zapsán v techničáku tzn že by na to auto mělo být nastaveno což mi taky dává smysl. Tak už nevím nechci něco udělat špatně nebo něco zanedbat  :kol-32:

post-97533-0-33524600-1464126037_thumb.j

post-97533-0-95879100-1464126043_thumb.j

Editováno: , autor: JasonB29
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím, mám v pláně pořídit nová 17" kola, konkrétně se mi jedná o model Sparco Assetto Gara. Vyhlídnuté mám 7,5x17 5x112 ET48 s pneumatikami 225/45 R17, mělo by to jít bez problémů na Octu II FL, ne? Jinak dělají se ještě s ET35, ale to už jsem se někde tady dočetl, že by vpředu škrtaly. Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...