Přejít na obsah

17ti palcová (litá) kola


sathack

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Zdravím, neviete niekto o pallasoch bez škrabancov? 

Na Slovensku nezohnatelne, jedine origo ale vyjdu na 600eur sada. 

V CZ sú na predaj v Liberci nove za 400e, ale nechce ich poslať na Slovensko. 

Inak ani v CZ okrem jedného inzerátu nič moc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

 

jedna technická, jak jste spokojení s 17ky koly na Octavii 2? Musím mít dle TP 225/45/17, dá se to nebo už je auto hodně tvrdé? Mám je na trojkové a pohoda, jen samozřejmě zima a díry je občas peklo, ale člověk musí předvídat a vyhýbat se :-) Dík moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Komfort rovnaký ako na R16. 

Kto ma ale R15 tak tam už rozdiel je. 

Ak kúpiš kvalitné gumy, napr. Conti, Goodyear, Michelin tak nebudú ani hlucnejsie ako 205 pri R16. 

Trosku problém sú priečne nerovnosti, ale to je celkovo chyba platformy pq35 a podvozku samotneho. 

Spotreba rozdiel minimálny, jazdím mimo mesto za 4,5 na R17. 

Nevýhoda samozrejme drahšie pneu, ale ten rozmer 225/45 je veľmi rozšírený a gumy sú za super cenu. 

Za mňa je gro nekupovať čínske sracky napr. Linglong, sailun, imperial, austone lebo na vode sa zabijes. 

To keď vidím na parkovisku, že niekto obuje na A6ku normálne by som mu dal po papuli. 

A čo sa týka diskov určite origo, tiež neodporúčam nejaké noname. 

Editováno: , autor: cayc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano oproti 15" už je celkem rozdíl v komfortu jízdy. Jinak co píše cayc. Jen já mám vyšší spotřebu pač jezdím dost dálnice. A jinak pokud koupíš disky zavedené kvalitní značky(mám AEZ, koukni na moje auto v podpisu poslední příspěvky) tak bych se toho nebál. To samé pneu zásadně značku.

Editováno: , autor: Ovce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za dojmy a veškeré informace, rozhodně budu kupovat alu kola originál a gumy vždy beru lepší, značky jako Vredestein, Michelin, Nokian, Pirelli, Dunlop, atd, takže to vidím naprosto stejně :-)

 

Ovce: Moc pěkný kousek 

Editováno: , autor: 007jarda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem sehnal pěkný set s novými alu koly, jen mě zarazilo a to ne jen u těchto kol, že se vyrábí model Pallas v Polsku, takže se předpokládám odtud tahají levnější sety, že? Doufám, že to není žádný fake, ono asi většina je z Číny, Polska, atd, jen že mě to na úvod trochu překvapilo a asi jsem nemohl čekat Made in Czech nebo Germany :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo také pěkné :-) Laciné nebyly, ještě jsem trochu studoval a tam mě zarazila jedna věc. Kola mají homologaci JWL, což je japonská. Netuším ale, zda mají v nějakém jiném čísle nějaký ATEST, který byl i uvnitř nalepený. Jelikož jen JWL nesplňuje EU normu. Každopádně dotyčný dělá ve Škoda auto, odkud by kola měly být, nedalo mi to a já se zkusil podívat na má kola Hawk na Octavii 3, též před cca 2 lety od člověka ze Škoda a koukám, JWL... Takže buď jsou všechny divná a nebo to prostě tak je, jsem z toho zmaten a nevěřím, že bych 2x to trefil takto špatně a 2x od lidí ze Škoda, pokud to nevyrábí pod stolem a i kdyby to měl být fake, tak proč by tam rovnou nedali jinou značku homologace? Tak to jen mé dojmy :-)

 

Fajn den a následný víkend všem. 

Editováno: , autor: 007jarda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, 007jarda napsal:

Tak jsem sehnal pěkný set s novými alu koly, jen mě zarazilo a to ne jen u těchto kol, že se vyrábí model Pallas v Polsku, takže se předpokládám odtud tahají levnější sety, že? Doufám, že to není žádný fake, ono asi většina je z Číny, Polska, atd, jen že mě to na úvod trochu překvapilo a asi jsem nemohl čekat Made in Czech nebo Germany :-)

 

Kde byly vyrobeny máš fuk, výrobce si tu technologii doveze tam kde vyrábí. Např. v českém barumu se vyrábí continentálky, pokud si chceš koupit v čr gumu vyrobenou v čr, nejvyšší šanci máš právě u continentálu, který by měl ale dle smyslu vyrábět v Německu :-D

Je to mafie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info, jj je tam ATS Poland a pravda, na výrobě asi nezáleží, ono je stejně většina z Číny, že? Mě akorát zarazilo na obou kolech co máme na Octavii to JWL, ale jak jsem psal výše, nevím, jestli náhodou to originální díly neřeší tím ATESTem nebo jiným vyraženým číslem na kole, jelikož toto by vypadalo tak, že to nesmí jezdit v ČR/EU, ale oboje by měly být z oficiálních Škoda obchodů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...