Přejít na obsah

17ti palcová (litá) kola


sathack

Doporučené příspěvky

nechce sa mi stracat cas v servise, nevie to tu niekto zistit? nema niekto cenik dielov pristupny?

s mojim servisom je to tak ze som s nim nespokojny, akurat som tam kupil auto a bol na 1 prehliadke kde mi vyfakturovali veci co neurobili tak som s nimi skoncil. Par dni dozadu ked som dolieval olej som zistil ze presli s origo oleja 0W30 na 5W30. rozdiel tam asi bude lebo ked som kupoval ten povodny na dolievanie tak stal 995 skk za liter a teraz ten 5W stal 300 nieco czk. bez toho aby ma informovali nebo neco. tak hladam nejaky prevereny, osvedceny a zodpovedny servis na dalsiu prehliadku, ak by ste vedeli doporucit tak super. Idealne Brno ale neni nutne.

asi som narocny lebo hladam aj serioznu rucnu mycku v Brne a tiez neviem najst, ale to je na dlho.

:smich:

Jezdim do servise ve Vyskove (Magnumcar)

Mycka u Olympie je docela gut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to neres, co sa tyka tohoto auta zacalo to asi tym ze som kupil Skodovku bez par korun za 1.2M Skk uz to sa da dost tazko stravit. :smich:

krosis nekrosis, jednak som v tom case netusil ze pojdem tak casto mimo cestu, ani to ze sa mi to celkom zalubi a kazdopadne som 4x4 chcel ale sa nerobi s automatikou O2 kombi. :disgust:

mam tam nieco pod 50.000 km za 6 mesiacov, nejak to este ale rok doklepu i bez plynu :D a to bude akurat tak na vymenu pri tom aktualnom nabehu a uz bude 4x4 podmienka (a urcite benzionvy motor, z tej nafty mam uz nervy riadne = trasie, smrdi, dymi, huci, duni, male spektrum vyuz. otacok hruza).

Dakujem vsetkym za pomoc kazdopadne!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TO NEVIM ALE JDE

TO PRY ZVEDNOUT AŽ O 25CM JE JASNY ŽE ČIM VYŠ TO BUDE JE TAM VĚTŠÍ TLAK A TUDÍŽ JE TO TVRDŠÍ ALE SLYŠEL JSM ŽE TO NENÍ ZLÝ ALE CHTĚLO BY TO VIDĚT A VYZKOUŠET.

Sakra, zdvihnutie až o 25 CM? Nejako moc, nie?

Inak ak potrebujete auto, ktoré zvládne aj nejaký ten terén a zároveň to má lepšie jazdné vlastnosti než OII RS na suchu, tak potom odporúčam kúpiť BMW X3. Mám to odskúšané. To blatko, čo bolo na obrázku je úplná pohoda pre to X3. Ceny tuším už od 1,4 M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TO NEVIM ALE JDE

TO PRY ZVEDNOUT AŽ O 25CM JE JASNY ŽE ČIM VYŠ TO BUDE JE TAM VĚTŠÍ TLAK A TUDÍŽ JE TO TVRDŠÍ ALE SLYŠEL JSM ŽE TO NENÍ ZLÝ ALE CHTĚLO BY TO VIDĚT A VYZKOUŠET.

Sakra, zdvihnutie až o 25 CM? Nejako moc, nie?

Inak ak potrebujete auto, ktoré zvládne aj nejaký ten terén a zároveň to má lepšie jazdné vlastnosti než OII RS na suchu, tak potom odporúčam kúpiť BMW X3. Mám to odskúšané. To blatko, čo bolo na obrázku je úplná pohoda pre to X3. Ceny tuším už od 1,4 M.

Sel bych radsi do Tuaregu. BMW X3 nevim, ale BMW X5 to ne radeji VW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Čaute, mám možnost koupit výhodně Pegasusy, ale chtěl bych vědět vaše názory ohledně dynamiky vozu, jak moc se zhorší? (akcelerace, setrvačnost...) Nebude to pro motor (1.6 FSI) "zbytečná" zátěž? Spotřeba vzroste, ale o kolik ví někdo? A co podvozek, čepy, ložiska atd, nebude to mít negativní vliv na větší opotřebení? Teďka jezdím na 15" Orionech (195/65 R15)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejde ani tak o to, že jsou to 17", což bude sice výrazně tvrdší, než ty tvoje Oriony, ale žádná újma na podvozku tím nehrozí. Horší je ta šířka 225. To tě bude tahat ve vyjetých kolejích a poskakovat na nerovnostech do stran. Ale to bude jen o zvyk. A spotřeba počítej oproti těm 195 tak o půl litru nahoru, protože je větší valivej odpor.

Ale zase je to pěkný. Tak vidíš, žes nakonec dostal rozum. :D A kdyby sis vzpomněl o měsíc dřív, tak jsem Pegasy prodal s pěknýma gumama za 9 900,- Kč.

Dal jsem tam RS 18" a to je teprve kostitřas. No ale co by člověk pro frajeřinu neudělal, žejo ?! :D

Editováno: , autor: jirkaK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj všem,

já bych do Pegasů 17tek šel taky, protože jsou vážně krásný ale pořád se bojím toho, že to bude drncat oproti Orionům na pěkných balonech :-D

No a pořád si říkám, že stejně většinu času strávím v autě (pokud nejsem leštěnka) a tak je-li na výběr, radši bych investoval jinak..

No ale pěkný kola jsou pěkný kola, vo to nic -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci a co dynamika auta? Zhorší se kvůli většímu valivému odporu pneu a větší váze disku a nebo se to nepozná a dynamika zustane skoro stejná? Ty 17" Pegasy i s pneu jsou asi o dost težší než 15" Oriony s gumama co?

tak to víš, že to určitej vliv i na jízdní dynamiku má. Ale zase je to tou šířkou pneu víc, než vyšší vahou. Takže to konečný rozhodnutí je na tobě. Pamatuju, jak jsi kdysi říkal, že se ti 15" líběj. Myslím ale, že to je právě naopak : 15" vypadaj dost blbě, ale téměř všechny ostatní atributy svědčí pro ně (cena, komfort jízdy, spotřeba). Ale přesto všechno, by asi většina lidí šáhla po těch 17". ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Alex, jak Ti jezdí těch 77kW s chipem? Nebojíš se, že se Ti spálí turbo? A kolik to stojí, nechceš se trochu pochlubit?  :t

No je to uplně jiná jízda než se sériovkou,mnohem lepší zátah,na předjíždění to nemá chybu.O turbo se nebojím,myslím,že to mám chipnutý na rozumný hodnoty.Stálo mě to 14tis. i s tím,že se to dělalo na brzdě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale co by člověk pro frajeřinu neudělal, žejo ?!  :D

No jistěěě,moje řeč,kola dělaj auto -_-

Jen jdi do nich

Ty Alex, jak Ti jezdí těch 77kW s chipem? Nebojíš se, že se Ti spálí turbo? A kolik to stojí, nechceš se trochu pochlubit? :t

turbo to vydrží, pokud není na hovno už z výroby, což u nich není nic vyjímečnýho. Ale spojka s převodovkou by mohla být dimenzovaná na vyšší krouták, než je. Toho bych se bál víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci a co dynamika auta? Zhorší se kvůli většímu valivému odporu pneu a větší váze disku a nebo se to nepozná a dynamika zustane skoro stejná? Ty 17" Pegasy i s pneu jsou asi o dost težší než 15" Oriony s gumama co?

Těžší o něco jsou to určitě.Já osobně oproti 15" rozdíl skoro nepocituju,nebo jen minimálně.Ale že bych je tam nasadil a pozoroval nějakou citelnou ztrátu výkonu,to ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Alex, jak Ti jezdí těch 77kW s chipem? Nebojíš se, že se Ti spálí turbo? A kolik to stojí, nechceš se trochu pochlubit?  :t

No je to uplně jiná jízda než se sériovkou,mnohem lepší zátah,na předjíždění to nemá chybu.O turbo se nebojím,myslím,že to mám chipnutý na rozumný hodnoty.Stálo mě to 14tis. i s tím,že se to dělalo na brzdě.

a to si představ, co to dělá, když tam mám ještě o takových 40 k a 80 Nm víc. :D

Editováno: , autor: jirkaK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On je znát docela velkej rozdíl mezi 15" a 16" - hodně to ztuhne, když jsem ted nasadil letní Turanzy na 16", tak první dojmy byly, že na těch zimních Dunlopech sport 3D 15" se jezdilo líp a drželo to taky slušně... na zimákách bych jezdil klidně i v létě, sice rychlejc ubejvaj, ale ta mekká směs má co se pohodlí a brždění něco do sebe :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...