Přejít na obsah

Zamlžování oken


Hany

Doporučené příspěvky

Ahoj Fsem ;) ,

mam prosbu, vim, ze se to tady uz resilo, ale par tydnu se mne v aute, z niceho nic zamlzuji okna.

Parkuju venku, sednu do auta, nastartuju ho a zamlzi se okna, ale opravdu velmi, tak, ze na prednim skle mam potoky vody...stava se mne to i uprosted cesty, treba na dalnici, coz je extra neprijemne...

Zkousim kde co, foukat na to teply vzduch, studeny vzduch, zatim se mne nejvice osvedcil hadr a utrit to...:)

O II, mam skoro 3 roky a tento problem se mne zacal stavat az tuto zimu...

Mam v ni vymenene predni okno, prasklo od kamane na dalnici, ale to je tak cca 2 roky, tedy jednu zimu jsem s tim uz jezdil... a zadny trabl...

Pamatuju si, ze se to tady nekdy resilo, ale nenasel jsem to...doufam, ze se na mne Diamant ci jiny admin nebude zlobit, kdyz se ptam znovu.

Diky za pomoc.

H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Fsem ;) ,

mam prosbu, vim, ze se to tady uz resilo, ale par tydnu se mne v aute, z niceho nic zamlzuji okna.

Parkuju venku, sednu do auta, nastartuju ho a zamlzi se okna, ale opravdu velmi, tak, ze na prednim skle mam potoky vody...stava se mne to i uprosted cesty, treba na dalnici, coz je extra neprijemne...

Zkousim kde co, foukat na to teply vzduch, studeny vzduch, zatim se mne nejvice osvedcil hadr a utrit to...:)

O II, mam skoro 3 roky a tento problem se mne zacal stavat az tuto zimu...

Mam v ni vymenene predni okno, prasklo od kamane na dalnici, ale to je tak cca 2 roky, tedy jednu zimu jsem s tim uz jezdil... a zadny trabl...

Pamatuju si, ze se to tady nekdy resilo, ale nenasel jsem to...doufam, ze se na mne Diamant ci jiny admin nebude zlobit, kdyz se ptam znovu.

Diky za pomoc.

H.

Zdravím.Stalo se mi to stejné letos v létě při cestě přes Vídeň - z ničeho nic se celé auto zamlžilo - nevěděl jsem proč.

Jedinné co mi pomohlo bylo otevřít všechna okna a vyrovnat teploty.

Potom jsem si říkal že jsem prostě měl nějak vyrovnanou teplotu v autě s okolím - a jak jsem vjel do toho mětsta -tak v něm prostě byla o pár stupnů jiná teplota - a ventilace to prostě nezvládla.A jak píšeš -po skle mi valila voda. Od té doby se mi to už nikdy nestalo.

Asi jsem moc nepomohl,ale je to má zkušenost.

Ahoj.mirda666

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Filtr klimy jsem menil ve 30 000, mam najeto ted cca 55 000...tak ho vymenim drive.... je to jen o tom koupit filter, myslim, ze stoji cca 700 a vyhodit ten stary? VIm, ze je to pod prihradkou spolujezdce....

Mam Climatic, nikdy nezaviram okruh, aby to tocilo jen vnitrni vzduch...

H.

v jakem rezimu mas pustenou klimu ?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezis nedeste mne :) , ja se snazim servisu vyhybat milovymi kroky, vymenim filter a pokud to neprestane, tak pujdu po te klapce....

Mam v planu koupit filter normalne ve Skodovce, tak doufam, ze to dobre dopadne :) .

Fotku filtru sem urcite dam,

H.

Nechal bych zkontrolovat funkci motoru nastavení klapky recirkulace. Někdy se samovolně aktivuje a topení nasává vzduch jenom zevnitř. Pak dochází k zamlžování oken.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ahoj Fsem ;) ,

mam prosbu, vim, ze se to tady uz resilo, ale par tydnu se mne v aute, z niceho nic zamlzuji okna.

Parkuju venku, sednu do auta, nastartuju ho a zamlzi se okna, ale opravdu velmi, tak, ze na prednim skle mam potoky vody...stava se mne to i uprosted cesty, treba na dalnici, coz je extra neprijemne...

Zkousim kde co, foukat na to teply vzduch, studeny vzduch, zatim se mne nejvice osvedcil hadr a utrit to...:)

O II, mam skoro 3 roky a tento problem se mne zacal stavat az tuto zimu...

Mam v ni vymenene predni okno, prasklo od kamane na dalnici, ale to je tak cca 2 roky, tedy jednu zimu jsem s tim uz jezdil... a zadny trabl...

Pamatuju si, ze se to tady nekdy resilo, ale nenasel jsem to...doufam, ze se na mne Diamant ci jiny admin nebude zlobit, kdyz se ptam znovu.

Diky za pomoc.

H.

Ahoj tenhle problem jsem mel taky,to okno mas spatne nasazene :) ,zkus ho reklamovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že mě toto téma dost zajímá, tak jsem se odhodlal se zde po několika letech zaregistrovat.

Zamlžování čelního skla u OII je pro mě stále záhadou. Nic takového jsem nepozoroval u žádného jiného auta, se kterým jsem jezdil. Vždycky u jiných aut stačil lehký ofuk čelního skla a opar snad tak do minuty zmizel.

Mám OII 1,9TDI 77kW, bez klimatizace, bez vyhřívaného čelního skla a bez spousty jiných vymožeností, jako třeba přídavné topení. Teď je to třetí zima, co ji mám.

Zamlžování se u mě děje hlavně při teplotách kolem nuly a samozřejmě pod bodem mrazu, takže hlavně ráno, když je auto studené. Oškrabu případnou námrazu, nastartuji, chvíli nechám motor brblat, než si nasadím panel od rádia a než se připoutám. Snažím se "nefunět" abych si sklo nezadýchal zevnitř. Celou tuto dobu je sklo krásně průhledné. Jakmile však ujedu možná 100-200m začne se okno mlžit. Ale přitom ne zevnitř, ale zvenku. Dá se to utřít stěračem, ale pokud mrzne, tak po utření začne sklo prokvétat ledovými květy a to jsem v pr... a nevidím vůbec nic anebo se to prostě zamlží znovu. Pomůže jedině zastavit, během té chvilky nikoho nenabourat, pustit maximální ofuk čelního skla (ledovým vzduchem) a čekat alespoň 5 minut, než postupně odspodu skla to zamlžení "neodejde". Jednou jsem dostal skvělý nápad na sklo stříknout ostřikovačem (předesílám, že zásadně neředím nemrznoucí směs do ostřikovače a používám směs na -30st.), udělal jsem to po najetí na státní silnici v koloně aut bez odstavného pruhu. To mléčné sklo, které se mi okamžitě vytvořilo bych už nechtěl znovu zažít.

Napřed jsem si myslel, že se to rosí zevnitř, ale protože čelní sklo zásadně nerozpatlávám, tak mi trvalo delší dobu, než jsem zjistil, že je to zvenku. To jsem zkoušel i jízdu s otevřenými okýnky - nesmysl. Je úplně jedno, jestli hned při nastartování pustím ofuk skla na první, druhý, třetí stupeň, nebo vůbec. Přitom čelní sklo často umývám zevnitř. Nepoužívám žádné přípravky proti rosení - akorát to nechává film na skle, který je moc "příjemný" při jízdě proti slunci.

Takže k těm poznámkám zde ve fóru:

- děje se to od novoty a už mám třetí sklo (první prasklo krátce od výroby, druhé po roce od šutru). Nezdá se mi tedy, že by bylo pokaždé špatně nasazené.

- jak jsem psal, tak klimatizaci nemám, ale prý se zanáší pylový filtr, který způsobí malý proud vzduchu a udržuje vlhkost. Ani po výměně to nebylo o nic moc lepší, snad jen, že opravdu ventilátor víc foukal.

- přivřená klapka vnitřního okruhu - to mi někdo radil už před rokem, mnoha lidem to skutečně pomohlo (a asi to pomůže i Vám), ale bohužel ne mě.

Zkrátka nevím. Tyto problémy asi nezná ten, kdo má vyhřívané čelní sklo a přídavné topení. Protože po zahřátí se přes den sklo už neorosí a když, tak už potom jedině zevnitř při dešti, prudké změně teploty za jízdy apod. A to už považuji za normální. Takže ráno než vyjedu, tak si rozbalím malé keramické topítko na 12V, které položím na palubovku, vyjedu opatrně o 10minut dřív abych ještě mohl někde na kraji zůstat stát a pokud se mi začne rosit sklo, tak sedím a čekám...

Ani nevíte jak moc mě to s... Zatím ještě letos nebyla pořádná zima, ale pak je to každý den...

Asi mi nic neporadíte a v servisu tvrdí, že je to normální a je to jenom můj pocit, že je to nějak extrémní. Tak jsem se chtěl alespoň vypovídat... :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne to zamlzovani vice nez se.., ted jsem jel parkrat dalnici a tam je to vyslovene nebezpecne... nemlzi se mi jen predni okno, ale cele auto.... sice vzdycky kolem zrcatek je videt, ale na dalnici musi byt poradne videt... cekam az muj dvorni servisman ;), DIAGNOSTIK v lednu nastoupi do prace a dam mu svoje auto do parady :) .

H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Mne to zamlzovani vice nez se.., ted jsem jel parkrat dalnici a tam je to vyslovene nebezpecne... nemlzi se mi jen predni okno, ale cele auto.... sice vzdycky kolem zrcatek je videt, ale na dalnici musi byt poradne videt... cekam az muj dvorni servisman ;), DIAGNOSTIK v lednu nastoupi do prace a dam mu svoje auto do parady :) .

H.

Jak to dopadlo ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, možná Vám asi nikomu neporadím, ale aspoň se podělím s mým případem zamlžování čelního skla.

Když je zimní počasí a ještě třeba sněží nebo prší, tak se čelní okno zamlží během pár minut, i když je ovládání ofuku nastaveno na skla. Rychlost 3 až 4, vnitřní okruh vyplej a odmlžuje se to stráááášně dlouho.

Až mi to jednou nedalo a víc sem to začal zkoumat, tak sem zjistil, že když je nastaveno foukání na skla, tak to reálně fouká na nohy a obráceně. Zkrátka v tom ovládání je něco přehozené :feve: Kolečko ovladače to ale nebude, to už sme měli rozdělané a nedá se přehodit, tak problém bude asi v zapojení klapek. Ale je zima, tak opravovat se bude až na jaře, hlavně že víme, čím to je ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...