Přejít na obsah

Zamlžování oken


Hany

Doporučené příspěvky

Ten slavný FOGGYSTOP je prachobyčejný absorbér vlhkosti. Před vánoci jsem viděl v Glogusu ve slevě v autopotřebách o trochu menší látkový pytlík se silikagelem za cca 40 Kč. Stačí koupit dva a střídavě brát jeden domů na vysušení a efekt stejný.

 

Obdobně funguje Dump - off http://aukro.cz/show_item.php?item=3054746309&utm_source=heureka&utm_medium=nove

Editováno: , autor: ka-spel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj Fsem wink.gif ,

mam prosbu, vim, ze se to tady uz resilo, ale par tydnu se mne v aute, z niceho nic zamlzuji okna.

Parkuju venku, sednu do auta, nastartuju ho a zamlzi se okna, ale opravdu velmi, tak, ze na prednim skle mam potoky vody...stava se mne to i uprosted cesty, treba na dalnici, coz je extra neprijemne...

Zkousim kde co, foukat na to teply vzduch, studeny vzduch, zatim se mne nejvice osvedcil hadr a utrit to...smile.gif

O II, mam skoro 3 roky a tento problem se mne zacal stavat az tuto zimu...

Mam v ni vymenene predni okno, prasklo od kamane na dalnici, ale to je tak cca 2 roky, tedy jednu zimu jsem s tim uz jezdil... a zadny trabl...

Pamatuju si, ze se to tady nekdy resilo, ale nenasel jsem to...doufam, ze se na mne Diamant ci jiny admin nebude zlobit, kdyz se ptam znovu.

Diky za pomoc.

H.

sice je tento dotaz starý jak metuzalém, ale třeba se někomu přihodí to stejné jako mně.

 

Popis problému:

Časté a silné mlžení všech oken. Začal jsem to pozorovat na podzim a zejména se potily zadní pravá okna (vč. kufrového pravého trojúhelníku - mám OII Combi). Přes zimu jsem jezdil s klimatizací (mám manuální) a sem tam se to zamlžilo i během cesty - neřešil jsem, protože jsem to přikládal mokrým botám, bundě apod. Po zimě se mi najednou (ze dne na den) začalo mlžit i čelní sklo a to tak, že nebylo vidět ven. Utření nepomáhalo, během 15vteřin stejný stav; výdechy mokré.

Napadlo mě, že je někde v "potrubí" voda a že nejlepší způsob jak se jí zbavit je dát topení na plné kule (max.teplota) a na 4, aby se to vyfoukalo při otevřeném okně.

Po cestě Praha-MB mi došla chladící kapalina! Dle servisu neexistuje spojitost mezi únikem chladící kapaliny a nadměrnému zamlžování skel. Dostal jsem radu dolít destilovanou vodu a problém pozorovat. Druhá cesta (z MB do Prahy) znamenala opět prázdnou baňku chladící kapaliny. Opět dolito, ovšem pod autem žádné stopy po úniku vody (parkuju v garáži se světlou podlahou, kde jsou veškeré kapaliny vidět).

Třetí cesta Praha-MB proběhla na dvě nádobky chladící kapaliny a při jízdě se mi zpod palubní desky u spolujezdce (po sundání papundeklového krytu) chrlila pára. Auto odstaveno v servisu s podezřením na závadu topení.

 

V servisu bylo odhaleno vadné těleso topení - výměník, ze kterého při nastavení jakékoliv vyšší teploty (kromě zcela studeného vzduchu - modrá regulace) tekla chladící kapalina z motoru.

 

Výměna (materiál+práce) zhruba 7000,- v autorizáku

EDIT: OII Combi 1,9TDI BXE, RV 2008

Editováno: , autor: Honza9007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zasviněný filtr... Jinak dost pomáhá nechat na pár minut zapnutou klimošku na max teplotu a trochu to vypálit. 

S klimou bacha. Někdy je to jak závislost. Sice to rychle odvlhčí, ale po vypnutí se to zamlží daleko rychlejí. Nejúčinější je se rozjet s otevřenými okýnky a pořádně ofukovat sklo. Pokud se topí, tak před opuštěním auta pořádně vyvětrat a srovnat teplotu s venkovní. Furt to říkám pipkám v práci, že rozhicovat auto na pár km po městě a hned zavřít dveře je blbost. Pak se diví, že musí šrábat sklo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

tak Vám píšu mé zkušenosti a popravdě, ze začátku jsem byl skeptický, ale ono to vážně funguje !! biggrin_mini2.gif V autě při jízdě (zdůrazňuji že je nás v autě 5 a jedeme 30-35minut), tak se ty zadní trošku zamlží, ale nic fakt extremního, při zaparkovaní auta nenechávám nic větrat atd, koberečky nevylívám a vono ejhle ? ráno, dopoledne či vnoci příjdu k autu a po zamrzaní oken zevnitř či vlhku ani stopa, gumové koberečky jsou vhlké, ale zázraky nečekám biggrin_mini2.gif 

Upozorňuji že mám v autě dva váčky, ale pokud to bude fungovat i příští zimu, tak VELMI dobře utracených 500kč smile_mini.gif u mě hodnotím kladně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Ahoj chci se zeptat zda máte nějaké rady co stím? Dost caslo se stává že mám úplně mokré okna zevnitř a hrozně dlouho trvá než je dám do stavu že vidím ven... Když mám větrák naplno tak mi přijde že ne fouká takjak by měl fouká málo a hned potom jK zapnu vnitřní okruh tak to začne foukat pořádně.. Mohl by to mít nakou spojitost s kabinovym filtrem? Díky.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešíte následek, nikoliv příčinu. Všechna auta, která se mi kdy mlžila byly pokaždé způsobené tím, že někde v autě je zdroj vlhkosti. Buď zatékalo, nebo nejčastěji byl starý kabinový filtr. V jednom případě byl dokonce nasáklý vodou. To jste pak zapli ventilaci a bylo v autě jako v někde v subtropickém pralese.

 

Takže vyndat filtr, vyšplíchat pěnou výparník..nechat pořádně vysušit, klidně jezdit den-dva bez filtru, aby to pořádně vyschlo a potom dát filtr nový. Poté jsem už nikdy takové problémy neřešil.. :-)

 

Odchytávače vlhkosti jsou opravdu nesmysl..

 

EDIT: pokud použijete klimu, sice to vysušíte, ale jakmile klimu vypnete, vlhký výparník vám opět do auta vžene vlhkost..

Editováno: , autor: Tomina87
Doplnění informací
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Přidám i svoji zkušenost s Octavia II. 2 roky jsem řešil problém, kdy jsem měl celou zimu komplet zamlžená okna a koukal asi 30cm odmlženou částí. Auto bylo několikrát v servisu, vyměněný filtr, náplň klimy, servo u motorků, nic nepomohlo. Občas se okno odmlžilo, ale potom bylo opět schopné se během 10 sekund zamlžit.

 

Nakonec se podařilo najít příčinu - před tím, než se mi začalo mlžit okno, tak jsem dodělával výhřev sedaček a měnil jsem u toho ovladač klimatizace, který jsem koupil od nějakého dobráka na bazoši. A právě tenhle ovladač chybně naklápěl klapky a nepouštěl do auta čerstvý vzduch. Takže tím, jak neustále cirkuloval pouze vnitřní vzduch, auto se po několika kilometrech jízdy vždy zamlžilo.

 

Následně jsme tedy dali zpátky starý ovladač klimatizace bez výhřevu sedaček a problém ihned zmizel. Po týdnu jsem ještě sehnal jiný ovladač klimatizace s výhřevem sedaček a po instalaci opět v pořádku. Chyba tedy byla v jednom vadném ovladači klimatizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
V 29. 1. 2014 na 16:09, angel.CZ napsal:

tak Vám píšu mé zkušenosti a popravdě, ze začátku jsem byl skeptický, ale ono to vážně funguje !! biggrin_mini2.gif V autě při jízdě (zdůrazňuji že je nás v autě 5 a jedeme 30-35minut), tak se ty zadní trošku zamlží, ale nic fakt extremního, při zaparkovaní auta nenechávám nic větrat atd, koberečky nevylívám a vono ejhle ? ráno, dopoledne či vnoci příjdu k autu a po zamrzaní oken zevnitř či vlhku ani stopa, gumové koberečky jsou vhlké, ale zázraky nečekám biggrin_mini2.gif 

Upozorňuji že mám v autě dva váčky, ale pokud to bude fungovat i příští zimu, tak VELMI dobře utracených 500kč smile_mini.gif u mě hodnotím kladně

 

 

o jaké váčky se jedná , a zda můžeš zde hodit i foto. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...