Přejít na obsah

Přepis vozidel


Tezmen

Doporučené příspěvky

Ahoj tak dneska jsem z hrůzou zjistil, že na registru vozidel mám jednoho kostlivce v podobě nepřepsanýho auta. Před skoro 5 lety jsem prodal auto na náhradní díly. Maník vzal auto techničáky a mojí plnou moc na přepis vozidla. Řikal, že není problém a přepis zařídí. Haha dneska jsem zjistil , že se na to pěkně vybodnul, nemám auto nemám papíry spz nic, jenom kupní smlouvu. To jsem taky zjistil, že ten frajer neplatil ani poviný ručení.Jsem zvědavej jak toho koslivce dostanu z registru. Nemáte taky někdo nějakýho koslivce a jak jste to vyřešili? Díky za nějaký rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak bude hooodně těžký a složitý....u nás by Ti to nezrušili....min. musíš mít štítek s VINken z auta a TP......a i tak by Tě to stálo cca 4-5000,-Kč....Jinak když dovalíš celký komplet auto...je to zadarmo....

Budeš muset kontaktovat toho, komu jsi to "prodal" a on to přepsal/nepřepsal a domluvit se s ním co je vůbec s tím autem......

Jen pozn. Docela se divím, že jsi si to nepohlídal, že jsi věřil slibu, že to přepíše :doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dle mého to nejde, že Ty odhlásíš a budeš čekat jestli on přihlásí...to musí být asi současně. Protože když by jsi to jako jen ty odhlásil, tak auto nebude v registru...což ale nejde protože je I.kupní smlouvou prodáno druhé osobě a za II. by jsi musel mít potrvzení o likvidaci...to je situace....fakt nevím....musíš prostě toho druhého dohledat a zajít s ním na evidenci vozidel a tam to dojednat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem si vzpoměl, že když se prodávalo auto do jinýho kraje , tak stačila plná moc na odhlášku a potom se posílal techničák kupujícímu poštou a ten to musel do zhruba měsíce přihlásit. Když to nepřihlásil, tak by měli auto bez papírů ne? Nebo se pletu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem na tom trošku obráceně, mám dva vraky (auta jsou ekologicky zlikvidovaný papír na to mám) ale já jsem nedokončil převod. Odhlášené v TP je na mě, ale já už nejsem jako nový vlastník. Když jsem je chtěl odhlásit tak mi řekli, že musím nejdřív auta přihlásit za 800,- kus a pak vyřadit za 50,- kus. To se mi nechce platit, ale vlastně by po mě mohli chtít po novém roce i těch 10000,- eko výpalný co? Ty voe ať žije byrokracie. Kurňa proč nestačí poslat poštou TP, SPZ, potvrzení o likvidaci a úředníci to auto prostě smáznou z databáze, to je buzerace...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro upřesnění ten eko poplatek se platí p o u z e při převodu na jiného majitele a to od 1.1.2009...a je to odstupňováno dle toho, jak ten daný tip auta splňuje emisní normy 0-10 000Kč...k nám jezdí lidi likvidovat např. Š 120 aby nic nemuselli platit. ale pokud to auto nebudou přepisovat/prodávat, tak nikdo nic neplatí a s autem jezdí vesele dál...to zase NOVA lidi dost mystifikovala a nepravdivě informovala......

Editováno: , autor: Marek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já právě budu ten nový majitel. Eko výpalné má platit nový majitel. Já jsem ty auta nepřihlašoval protože za 1. jsem lajdák :blush: za 2. jsem věděl že auto bude jezdit max. půl roku a budu ho likvidovat, tak jsem naivně myslel, že ho pak jen odhlásím...

To s tím poplatkem je blbě vykládáno pro prodávajícího: prodá 120 za 2000,- zkasíruje 2000,- a odhlásí na nového majitele.

Pro kupujícího koupí za 2000,- zaplatí 2000,- při přihlášení zaplatí 800,- + 10000,- ekovýpalné.

Ekovýpalné to nazývám proto, že to mělo být podle mě pouze u nové registrace při dovozu... (dotáhneš vrak zaplať)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jse konečně dohnal toho chlapíka, tak auto hned druhý den po koupi rozebral na nd a zbytek vyhodil do šrotu, techničáky a spz se ztratili. Vlatně ho ani netrápilo, že to není přepsaný. Tak mi nezbývá nic jiného než jít do likvidačního řízení. Do konce roku se to asi nestihne, tak už šetřím prašule na pokuty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dle mého to nejde, že Ty odhlásíš a budeš čekat jestli on přihlásí...to musí být asi současně. Protože když by jsi to jako jen ty odhlásil, tak auto nebude v registru...což ale nejde protože je I.kupní smlouvou prodáno druhé osobě a za II. by jsi musel mít potrvzení o likvidaci...to je situace....fakt nevím....musíš prostě toho druhého dohledat a zajít s ním na evidenci vozidel a tam to dojednat...

Poslyš, to nemusí být současně, přijede kupec, vysolí prachy dostane malej TP ,kupní smlouvu a jede domu, já dojdu s velkym TP na registr, odhlásím to na kupce, zaplatím kilo pokutu že nemám, malej TP a pošlu velkej doporučeně kupci, toť vše jestli si to on přihlásí nebo ne je mi fuk, já už to auto na sebe v registru nemám, přesně tak to dělaj i všechny bazary... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...