Přejít na obsah

Natáčecí světlomety v.s. HID xenony


dudusk

Doporučené příspěvky

Máte někdo v natáčecích svštlech xenony? Já je tam mám cca.18000km a teď mě jedno světlo v levotočivé zatáčce začlo zhasínat. Tak jsem výbojku vydělal a zdá se mě, že je to zlomená kabeláž od toho věčného pohybu v zatáčkách. Volal jsem do firmy kde jsem je koupil a hned se ptal, jestli to jsou natáčecí světla a že to mám poslat. Tak nevím jestli to uzná jako reklamaci...

Máte někdo podobné zkušenosti? Jak máte poskládané kabely ve světle, je to docela problém to tam naskládat, pořád mě to nějak drhlo a svítila kontrolka natáčení světel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono v podstate neni ani čo radiť.

Tie kabeláže na to niesú robené, treba si uvedomiť že to je asi ten najšitnejší kábel (ale zato kvalitne vyzerajúci) a nehovoriac o lankách vnútri.

Je zima, kábel je tuhý, lanká tiež a je ľahko ich prelomiť, s tým nič nenarobíš.

Jedine že by si ich vymenil ale to by si stratil záruku ktorá je pri týchto sadách nanajvýš vhodná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Máte někdo v natáčecích svštlech xenony? Já je tam mám cca.18000km a teď mě jedno světlo v levotočivé zatáčce začlo zhasínat. Tak jsem výbojku vydělal a zdá se mě, že je to zlomená kabeláž od toho věčného pohybu v zatáčkách. Volal jsem do firmy kde jsem je koupil a hned se ptal, jestli to jsou natáčecí světla a že to mám poslat. Tak nevím jestli to uzná jako reklamaci...

Máte někdo podobné zkušenosti? Jak máte poskládané kabely ve světle, je to docela problém to tam naskládat, pořád mě to nějak drhlo a svítila kontrolka natáčení světel.

Zdravím všechny nadšence co se chystají namontovat do projektorových světel HID xenony. Pokud máte příplatkové natáčecí světlomety tak si těma HIDkama poškodíte řídící jednotku světel, která ovládá to natáčení a světla se Vám přepnou do nouzového režimu a pak když tam vrátíte žárovky. Tak už neuvidíte vůbec nic. Světla se sklopí a skříží přes sebe a neustále hlásí poruchu žlutá blikající kontrolka.

Jinak nová tato ŘJ stojí 3 658,- Kč a to bez práce.

Tak si to nejdříve rozmyslete jestli se to vyplatí zkoušet, protože jsem je dal ze svého a se zárukou mě prodejce zklamal s tím, že nejsem první komu se to stalo,že byla jednotka odpálena přepětím ze startovacího trafa (balastu) těch HID světel.

Ještě jednou připomínám, že se tento problém týká pouze natáčecích světlometů, které jsou vždy za příplatek!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se mi stalo taky, pri montazi Hid sady mi odesla jednotka nataceni (nastesti to na zaruku vymenili), ale nekde jsem slysel ze pri montazi hid xenonu do FII s natacecimi svetlomety se dava jeste nejaka vec, ktera zabrani spaleni jednotky. Nevite o tom nekde neco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pri kadejamých HID niečo overené asi ťažko.

A olisoft-ov nákres by mohol riešiť daný problém docela úspešne pri správnej montáži.

ALE, nie je nám známe, kadial alebo po akom vedení sa daná RJ odstaví nadobro, je to cez G ovládania vertikálneho alevo sa naindukuje niečo na LIN???...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz mi ta jednotka odesla, tak vertikalni naklapeni i corner fungoval. Odeslo to bud tim pocatecnim startovanim, ale rikali ze to mohlo byt i tim ze xenony odebiraji pouze 35w. No ale divne je, ze to odeslo kdyz ty xenony nebyly zapnute, to je mi prave zahadou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
Zdravím všechny nadšence co se chystají namontovat do projektorových světel HID xenony. Pokud máte příplatkové natáčecí světlomety tak si těma HIDkama poškodíte řídící jednotku světel, která ovládá to natáčení a světla se Vám přepnou do nouzového režimu a pak když tam vrátíte žárovky. Tak už neuvidíte vůbec nic. Světla se sklopí a skříží přes sebe a neustále hlásí poruchu žlutá blikající kontrolka.

Jinak nová tato ŘJ stojí 3 658,- Kč a to bez práce.

Tak si to nejdříve rozmyslete jestli se to vyplatí zkoušet, protože jsem je dal ze svého a se zárukou mě prodejce zklamal s tím, že nejsem první komu se to stalo,že byla jednotka odpálena přepětím ze startovacího trafa (balastu) těch HID světel.

Ještě jednou připomínám, že se tento problém týká pouze natáčecích světlometů, které jsou vždy za příplatek!!!

Tak nevím, mám FII s natáčecíma světlama, najeto cca 30tis a xenony i RJ stále funkční, v sadě musí být balasty pro vyrovnání velké zátěže pro zapálení oblouku... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 7 měsíců později...

Tak uběhl další rok a natáčení pořád funguje. Už mám najeto 72000km. Jen se mě zdá, jako by to míň svítilo. Jaké máte zkušenosti, kolik vydrží tyto čínské výbojky?

Jinak problémy s natáčením jsem vyřešil tak, že jsem vyhodil origo gumové víčka za silonové sáčky, ve kterých jsou i balasty a je to v pohodě, nic to nesignalizuje a nelámou se dráty k výbojkám a do světla se nepráší.

Editováno: , autor: dudusk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře,a je to k něčemu?Já jsem o tom taky přemýšlel,ale radši jsem to nechal jak to je origo a koupil lepší žárovky.Ale kamoš to měl na fav a svítilo to dobře,jen to bylo pořád na hromadě. :) Vypalovali se tam pojistkový pouzdra, a pak mu to blikalo,tak nevím....Škoda že ty xenony nevyrábí originál jako např. na O II.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...