Přejít na obsah

OI - nefungují blinkry,stěrače,topení,palubka,atd. - vadná spínací skříňka?


cajzl

Doporučené příspěvky

čau hele možná kecám kraviny ale četl jsi příspěvky z tématu ..nespadávájí vám ručičky na oktávii..... včera jsem to pročítal a jsou tam popsaný dost podobný závady těm tvejm miffi tam tyhle závady dost rozepisuje jestli jsi tam už nebyl tak určitě zkus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bývá dobrým zvykem přidat do odpovědi i link na vlákno na které se odpověď odvolává. Pač za čas se může stát, že se vlákno "odsune" někam dál a už nebude tak lehké jej najít.

A taky napsat správný název tohoto vlákna Spadavají vám rucicky na octavii?

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahojte. Prosil bych někoho znalého o radu kterým směrem pátrat. Mam oktuli MR99 1.9TDI 81Kw, dodělával jsem před lety xenony a předělával auto na nový komfort s maxidotem. Mam relé denního svícení od Molpiru, které by mělo být zapojené paralelně a pro jeho znefunkčnění stačí vytáhnout pojistku. Asi před 14 dny mi začala za jízdy problikávat kontrolka žhavení, což mi vag vyhodil jako 18025-kontrolka nažhavovacího času(K29:přeruš/zkrat na kostru) P1617-35-10-sporadická) smazal jsem a byl pár dní klid. Od té doby to dělá skoro každý den. Před 2 dnama jsem zjistil že mi automatika rozsvěcení od Molpiru nerozsvěcí levý xenon, parkovačka šla. Když jsem rozsvítil světla klasicky vypínačem, xenon stále nesvítil a navíc zhasla levá parkovačka a komplet zadek auta-obrysovky. Tak jsem sundal plast pod volantem, zkoušel pojistky, koukal na kabely a pod a nic jsem tam nenašel. Na diagnostice mi to píše že levé světlo master nenalezeno a u pravého slave 546-defekt přívodu dat. Navíc mam chybu v přístrojovce a gateway 01330-centrální jednotka komfort.syst. (J393) 49-00 zadna komunikace s tím, že v gateway jsou chyby 1331-1334 všechny dveřní jednotky bez komunikace. komfortka má 1299 diagnostický interfejs pro datový BUS (J135) 49-00 žádná komunikace. Do toho mi ještě nešlo nastartovat, startér točil a v tu chvííli se nešlo ani přes vag spojit s řj motoru. Vytáhnul jsem relé žhavení, dal zpátky, pak už řj motoru obživla a v paměti měla 01314-řj motoru 49-00 žádná komunikace

Nyní je stav takový. že přední potkávačky relé Molpir nerozsvítí a taky je nerozsvitim já ovladačem. Otočný ovladač rozsvítí pouze obrysovky vpředu, vzadu a komplet palubku, k tomu se přidalo to, že nejdou blinkry, jen nouzové a nejdou stěrače. Světelná houkačka jde, mlhovky přední ani zadní ne. Nedělal jsem nic než že jsem povytahoval relátka v relé boxu a dal je zpátky a zkoušel jsem pojistky. No a jelikož potřebuju odpoledne odjet na dovolenou, tak se úplně v řiti... :(

Takže dotaz. Může to být spojeno s tím že nekomunikuje komfortka ? Je to 1C0 959 799 B Centrál normálně ovládám origo dálkáčem, funguje, případně může být na vině některé z relátek v relé boxu? Nebo vadný otočný přepínač světel? Nejdou ani mlhovky. Hodil by se mi popis relátek které je k čemu, jestli některé rozsvěcí světla, nebo je to natvrdo přes otočný ovladač a páčku pod volantem. A také kdyby měl někdo popis zapojení obou konektorů komfortky, někde jsem to sem před lety dával i s fotkam ohledně přepinování airbagovek a jak se předělávalo fórum, tak se to asi ztratilo, hledám to už od rána... :( Před 14 dnama bylo auto bez jediné chyby a teď se to takhle sesypalo... :(

Tak prosím znalé o urgentní pomoc, bodl by popis těch relátek a zapojení komfortky, díky moc...

Martin

tel 603 476 586

Editováno: , autor: myty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hojte. Tak jsem strávil asi 4 hodiny na vrakáči, zkoušeli jsme povyměňovat kdeco, nakonec jsem čirou náhodou drcnul do konektoru od spínací skříňky a zjistil, že příčinou je vypálená svorkovnice... takže stěrače, blinkry, klima světla už fungují, teda levé světlo je ještě krapet nemocné, problém zůstal s nekomunikující komfortkou, kde bych moc potřeboval zapojení obou svorkovnic komfortky, který kabel odkud kam vede, abych nechal zapojené třeba jen napájení a sběrnici a přišel na to, v čem je problém. Nemáte někdo ? Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem vyměnil konektor spínací skříňky, vyměnil ŘJ jednotku levého xenonu, která zdechla a rozebral přepínač světel a už fungujou i mlhovky, by mě fakt nenapadlo, že zdechne tolik věcí v jednu chvíli. Zůstávám viset na té komfortce, to fakt nikdo nemá schéma zapojení ? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím všechny ve spolek vlastním už 5 let Octavii 4x4 TDI PD 74kw servisováno pouze v autorizovaném servisu ale to je vedlejší potřeboval bych poradit s následujícím problémem: Autko vytáhnu z garáže,nastartuju ujedu asi cca 10 km a stane se toto: začne blikat abs,žhavení,termostat,brzdové čidlo od destiček,air bag a postupně se mi rozsvítí všechny kontrolky co tam mám a auto chcípne.......když ho chci nastartovat tak to udělá to ze se vytočí do 1000 otáček motoru a pak to zase chcípne.......chci ho nahodit podruhé otočím klíčkem a na přístrojovce se nerozsvítí ani jedna kontrolka když chci nastartovat tak slyším startér jak se točí ale nenaskočí. Nejlepší na tom je že když počkám cca 15 minut tak auto dělá jako ze se nic neděje normálne nastartuje a jedu dál. auto už je 5 dní v servisu a mechanici si taky neví rady a říkali mi že se jim to stalo poprvé. Nevíte co to může být? leze mi to už krapet na nervy.......předem díky za tipy a pokud se to podaří opravit tak se s váma podělím o to co to bylo za chybu......Díky moc za odpovědi.....PS: omlouvám se za předešlý nevhodný název tématu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co si o tom myslíš? já si myslím ze to bud dělá spínací skříňka nebo imobilizér protože když auto napojí na pc tak to žádnou chybu nenahlásí a kdyby to byla řídicí jednotka tak bych nenastartoval vůbec. Přes noc mě napadlo jestli to nedělá nějaké relátko v pojistkové skřínce......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi nepomůže, ale něco podobného jsem měl na T613. Auto jelo normálně a najednou zdechlo a nešlo nastartovat. Kontrolky OK. Dal jsem cigaretu a pak normálně nastartoval. V PC nic a servis i výrobce nevěděl. Nakonec se musel vyměnit celý svazek kabelů od počítače. Zjistilo se, že některé spoje ve svazku (letované) se po ohřátí rozpojilli. Po cigárku schladli a jelo se dál. Pravda, počítač byl IQ tykve. A na Peugeotu MI 16 prasklo neviditelně víčko rozdělovače. Auto nastartovalo, ohřálo se a ve víčku kondenzovala vlhkost. Jiskra šla jinam a auto zdechlo. V prvním případě to dělalo náhodně kdykoliv, ve druhém jen jednou po nastartování a pak klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Zdravím, na mé jedničkové Octávii combi se vyskytl problém. Po startu jsou nefunkční potkávací světla (obrysovky fungují), ventilátor, stěrače, směrovky, tyhle zmíněné spotřebiče po chvilce naskočili ale jen asi na 2 sekundy pak to zase spadlo. Zbytek elektra a auto šlape v pohodě. Měl někdo stejný problém? Děkuji za jakékoli rady

Editováno: , autor: Lukáš (Juris)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

Ahoj, předevčírem jsem si dával na svoji Octavii I RS xenony, které byly v základní výbavě, ale předtím než jsem auto koupil je někdo prý ukradl. Xenony jsem si sám zapojoval, a jelikož nějakej chytrák ustříhal konektory, tak sem si je musel sám připájet. Dělal jsem to podle tohohle: http://www.skodaoctavia.cz/clanek/octavia-zapojeni-svetel-piny . 

Když jsem to měl hotové tak vše svítilo (cca v deset večer). V jednu v noci jsem ujel asi 5km a vše svítilo a fungovalo jak má. Druhý den v poledne když jsem nastartoval tak auto nesvitilo, pouze parkovacky a šlo probliknout dálkovýma, nefungovalo topení, sterace nestirali. Myslel jsem si že by to mohla být vadna spínací skříňka, nebo relé spinaciho napětí (podle fóra co jsem přidal dolu), ale nejsem si jistý, protože se mi včera občas zbláznila a vše chvíli fungovalo jak má, ale po dvou minutách zase nic. Děkuji za rady.

 

Editováno: , autor: Laďas4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To odlehčovací relé by to mohlo být. Můžeš tam dát na zkoušku jiné, obyč spínací třeba od mlhovek atd., ale jen na zkoušku. Myslím že je druhé zleva ve spodní řadě. Ale většinou při špatném relé jdou světla. Když to nebude tím, bude to asi ve spínačce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...