Přejít na obsah

O1 1,8T kolísání otáček na volnoběh


bArt_Teschen

Doporučené příspěvky

Hi all,

pročetl jsem příspěvky, nenarazil jsem na podobný problém, když jedu a vyřadím, nebo když stojím na místě a přidám plyn a oustím, tak otáčky spadnou pod volnoběh a potom se vrátí a drží to OK. Stalo se mi i že asi 5-10 sekund kolísaly nahoru a dolu.

Při jízdě spotřeba OK, výkon OK. Napadá vás čím by to mohlo být ? Myslel jsem na tu váhu vzduchu, ale to by zase ztrácelo tah při jízdě nebo ne ? Na VAGu nehlásí žádnou závadu ...

díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při řazení mi vždy vyskočí otáčky motoru cca o 100ot. nahoru a až potom mi začnou klesat. Pokud je motor studený, tak je vše v pořádku (tzn. že pokud při řazení sundám nohu s plynu, tak otáčky začnou okamžitě plynule klesat). Už jsem tady na foru něco o tom četl, ale už to nemůžu najít. Je to docela nepříjemný a taky to znamená i větší spotřebu. Prosím o radu, co by to mohlo způsobovat. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem blbou váhu vzduchu u 1.8 ale to nejelo vubec. Motor šel jen na volnoběh a stávalo se to hrozně nepravidelně. Za jízdy třeba uprostřed křižovatky nebo i při nastartování a rozjezdu. Vždy se to naštěstí za chvíli vzpamatovalo auto zase rvalo asfalt a pak zase znova dokud jsem nekoupil jinou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem blbou váhu vzduchu u 1.8 ale to nejelo vubec. Motor šel jen na volnoběh a stávalo se to hrozně nepravidelně. Za jízdy třeba uprostřed křižovatky nebo i při nastartování a rozjezdu. Vždy se to naštěstí za chvíli vzpamatovalo auto zase rvalo asfalt a pak zase znova dokud jsem nekoupil jinou.

no jo, ale to se mi nejak neslucuje s tim ze VAG hlasi bez zavad ... myslis ze to muze byt v p*deli i kdyz VAG hlasi OK ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že máme podobný problém. Mám taky 1.8T (AGU) a taky má nepravidelný volnoběh.

Pokud je pod plynem, jede bez jakéhokoli zacukání a nepravidelností. Když ale vyřadím a jedu na neutrál, volnoběžné otáčky kolísají. Volnoběh se "chytí", až když zpomalím pod cca 10 km/h.

Nebo, naopak, stojím z kopce a nechám to rozjet (bez dotyku plynu). Do těch cca 10 km/h je ten volnoběh stabilní, jak se ale ručička tachometru dotkne rysky na 10 km/h, volnoběžné otáčky spadnou a pak kolísají.

Zatím to ale nikdy nezhaslo.

Napíchnutí na diagnostiku nezjistilo nic. Trochu mě taky mate ta závislost na rychlosti. Zatím mám v podezření škrtící klapku, ale bez důkazu.

Zkusím s tím oslovit pány z klubového servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že máme podobný problém. Mám taky 1.8T (AGU) a taky má nepravidelný volnoběh.

Pokud je pod plynem, jede bez jakéhokoli zacukání a nepravidelností. Když ale vyřadím a jedu na neutrál, volnoběžné otáčky kolísají. Volnoběh se "chytí", až když zpomalím pod cca 10 km/h.

Nebo, naopak, stojím z kopce a nechám to rozjet (bez dotyku plynu). Do těch cca 10 km/h je ten volnoběh stabilní, jak se ale ručička tachometru dotkne rysky na 10 km/h, volnoběžné otáčky spadnou a pak kolísají.

Zatím to ale nikdy nezhaslo.

Napíchnutí na diagnostiku nezjistilo nic. Trochu mě taky mate ta závislost na rychlosti. Zatím mám v podezření škrtící klapku, ale bez důkazu.

Zkusím s tím oslovit pány z klubového servisu.

OK, pokud neco zjistis dej vedet, mrknu jeste jestli neni nejaky netesnost na tom sani jak tady nekdo psal ... skrtici klapka, no taky by mohlo byt, podivam se na to ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při řazení mi vždy vyskočí otáčky motoru cca o 100ot. nahoru a až potom mi začnou klesat. Pokud je motor studený, tak je vše v pořádku (tzn. že pokud při řazení sundám nohu s plynu, tak otáčky začnou okamžitě plynule klesat). Už jsem tady na foru něco o tom četl, ale už to nemůžu najít. Je to docela nepříjemný a taky to znamená i větší spotřebu. Prosím o radu, co by to mohlo způsobovat. Dík.

kdyz jsem auto se stejnym motorem kupoval, tak me na to upozornili, ze to vyjizdi do otacek... pripadam si jak trapak, kdyz parkuju, pustim plany a vytaci se to =)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při řazení mi vždy vyskočí otáčky motoru cca o 100ot. nahoru a až potom mi začnou klesat. Pokud je motor studený, tak je vše v pořádku (tzn. že pokud při řazení sundám nohu s plynu, tak otáčky začnou okamžitě plynule klesat). Už jsem tady na foru něco o tom četl, ale už to nemůžu najít. Je to docela nepříjemný a taky to znamená i větší spotřebu. Prosím o radu, co by to mohlo způsobovat. Dík.

kdyz jsem auto se stejnym motorem kupoval, tak me na to upozornili, ze to vyjizdi do otacek... pripadam si jak trapak, kdyz parkuju, pustim plany a vytaci se to =)

tohle mi dela po vycisteni skrtici klapky, dneska s tim jedu na VAG na SW reset, udajne to pomuze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Měl jsem podobný problém. Mám motor 1.6/74 kW. Už delší dobu jsem pozoroval stejný problém-otáčky po vyřazení vyběhly, pomalu padaly, někdy zůstaly viset na 1800. Když spadly na hodnotu volnoběhu, volnoběh byl klidný, bez kolísání, bez pocukávání. To vše dělalo, když byl motor ohřátý-při studeném motoru bylo vše v pořádku. Diagnostika nic neříkala, klapka čištěna, provedeno základní nastavení.Dokonce mi několikrát tvrdili,že je to "vlastnost" tohoto motoru-prý kvůli emisím.Nějak jsem se s tím tedy naučil žít. Ale ejhle-časem, velice pozvolna, mi začal motor pocukávat v záběru a při přechodu do otáček. Opět procedura diagnostiky, opět nic neukázala.Vyměněny svíčky, kontrola kabelů, vlnovce sání, vše OK. Když už to cukání zintenzivnilo a nedalo se s tím pořádně předjíždět a nevěděl jsem, kudy kam, napadlo mě jedno-odpojit váhu vzduchu.No a bylo po cukání motoru. Nechal jsem tedy váhu vyměnit, i když se v servisu tvářili nedůvěřivě s tím, že to není možné. Ale možné to bylo-auto jede po výměně jako nové a hlavně-světe div se-jako mávnutím kouzelného proutku zmizel i problém s otáčkami motoru. Teď pustím plynový pedál a otáčky spadnou okamžitě a nikam nevyskočí ani nikde nezůstanou viset. -_- Po výměně váhy nebylo ani provedeno základní nastavení a funguje to i bez toho. Netvrdím, že je to tvůj případ, ale je to jen moje zkušenost-opravou jednoho problému zmizel i dlouho "záhadný" a nevyřešitelný problém s otáčkami.... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako laika, mě taky napadlo, že by to mohl být problém s váhou vzduchu. Každej"odborník" mě ale ujišťoval, že je to blbost, protože váha vzduchu buď jde a nebo nejde. Nicméně jsem ji dnes vyndal a vyčistil. Jeden z těch drátků byl totálně napečenej. Pomocí lihu to šlo pěkně dolů. Vzhledem k tomu, že jsem si u toho dal jednu chlazenou dvanáctku, tak to vyzkouším až zítra a dám vědět. Doufám že to byl problém s tím napečeným drátkem, protože jinak už nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je po problému. Po vyčištění váhy vzduchu mi otáčky padaj tak jak mají. Zřejmě to jedno čidlo, který bylo zasviněný, dávalo řídící jednotce zkreslený údaje a tam byl asi ten problém. Nemám to ověřený, protože jsem najel málo km, ale na úseku, kterej jezdím obden, mi to vzalo i míň benzinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vida-je fajn, že se moje zkušenost potvrdila. Ještě poznámku k váze vzduchu-bylo mi řečeno, že zatímco u dieselu se dá váha "změřit" - existují předepsané hodnoty, které má v určitém režimu otáček motoru dávat, u benzínu nic takového neexistuje a tedy není ani možnost diagnosticky zjistit, zda je váha dobrá. Nezbývá tedy než systém "cimrmanovských slepých uliček" a zkusit měnit.... :p Jo a ještě na závěr-i já jsem zpozoroval, že mi to po výměně váhy o malinko míň žere...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vida-je fajn, že se moje zkušenost potvrdila. Ještě poznámku k váze vzduchu-bylo mi řečeno, že zatímco u dieselu se dá váha "změřit" - existují předepsané hodnoty, které má v určitém režimu otáček motoru dávat, u benzínu nic takového neexistuje a tedy není ani možnost diagnosticky zjistit, zda je váha dobrá. Nezbývá tedy než systém "cimrmanovských slepých uliček" a zkusit měnit.... :p Jo a ještě na závěr-i já jsem zpozoroval, že mi to po výměně váhy o malinko míň žere...

Kdyby někdo sháněl váhu na 1,8 20V Turbo tak mám novou ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Takže chlapi, mohlo by se vám hodit, protože kolem kolísání otáček u našich 20V ať už s turbem nebo bez je tady toho spoustu, ale tohle tady ještě nikdo nenapsal ...

No, čistil jsem škrtící klapku, koupil novou váhu vzduchu, pořád otáčky kolísaly směrem nahoru během jízdy, když jsem vyřadil, po zastavení na křižovatce když bylo auto v klidu pěkně klesaly jak měly.

Neřešil jsem to až do doby kdy mi auto přestalo startovat na 1 start, až na druhý se chytalo.

Známému servisákovi ve Škodovce (zdravím tě Robe) jsme to řekl a on hned věděl o co go, údajně známý problém. A sice regulátor tlaku a podtlaku, taková černá plastová věc kruhového tvaru s náustkem na hadice. Vyměnil a auto nejen že během jízdy drží konstantní otáčky, ale i startuje hned jak má.

Cena dílu 970Kč přímo od Škoda auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...