Přejít na obsah

Povinné ručení


Mairek

Doporučené příspěvky

Zdravím, potřebuju nutně ještě dnes uzavřít nové povinné ručení, protože jedna pojišťovna má super akci za skvělé ceny a nevím si rady s tímto:

1. Dosavadní povinné ručení je na mne, můžu nové udělat na svou manželku? (je to totiž levnější)

2. Když si sjednám po internetu nebo přes telefon nové povinné ručení - musím nějak kontaktovat ještě dnes starou pojišťovnu a nahlásit, že u nich ruším pojišťení?

Díky moc!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak předně bys měl jít do své pojišťovny zrušit pojistnou smlouvu. Meli by ti dát protokol o bezškodním průběhu (kvůli připsání bonusu) S tím bys měl jít k nové pojišťovně. U té staré pojišťovny řekni, že si auto prodal, ale nemáš kupní smlouvu a vyplň si doma čestné prohlášení, že si auto prodal. Jinak by ti ten papír nedali hned, ale to stejně nemusí. Jinak to že to je na manželku výhodnější je možná pravda, ale co tvé bonusy? Ty se převádět nedají :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak předně bys měl jít do své pojišťovny zrušit pojistnou smlouvu. Meli by ti dát protokol o bezškodním průběhu (kvůli připsání bonusu) S tím bys měl jít k nové pojišťovně. U té staré pojišťovny řekni, že si auto prodal, ale nemáš kupní smlouvu a vyplň si doma čestné prohlášení, že si auto prodal. Jinak by ti ten papír nedali hned, ale to stejně nemusí. Jinak to že to je na manželku výhodnější je možná pravda, ale co tvé bonusy? Ty se převádět nedají :feve:

No a šlo by dát v klidu výpověď k dnešnímu dni a manželka by uzavřela nové pojištění na sebe, bonusy (20 měsíců) bych oželel...dělá to dvě stovky. To by šlo že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ ten depozit nebo cestne prohlaseni je nejlepsi. U vetsiny pojistoven je ve smlouve ze pojisteni zanikani prodejem atd, vypovedni lhuta je jinak dost dlouha, min 3 mesice! zjisti si to telefonatem na Tvoji pojistovnu...

Výpověďní lhůta bez udání důvodu byla 6 týdnů, myslím, že se to nezměnilo :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde to i tak, že dáš značky jeden den do depozita na dopravce a druhý den si je vyzvedneš a pojištění máš automatisky zrušené...

A jak to tedy probíhá?? Je tam ještě nějaký háček a finta nebo jen zajdu na dopravní oddělení, řeknu, že chci dát auto do depozitu, odevzdám SPZ?? a druhý den příjdu a řeknu, že to chci vyzvednout? Tak nějak?

Asi budu vypadat jako blbec co?

A musím pojišťovnu nějak kontaktovat a sdělit jí, že jsem měl auto v depozitu nebo se to oni sami nějak dozví a automaticky mi zruší smlouvu?

Díky

Editováno: , autor: Mairek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak to tedy probíhá?? Je tam ještě nějaký háček a finta nebo jen zajdu na dopravní oddělení, řeknu, že chci dát auto do depozitu, odevzdám SPZ?? a druhý den příjdu a řeknu, že to chci vyzvednout? Tak nějak?

Asi budu vypadat jako blbec co?

A musím pojišťovnu nějak kontaktovat a sdělit jí, že jsem měl auto v depozitu nebo se to oni sami nějak dozví a automaticky mi zruší smlouvu?

Díky

funguje to, dáš spz na jeden den depozitu a nikdo se o nic nezajímá, jinak v přímé přibuzenské řadě-t.j. třeba manželka, je-li auto v rodině JDOU BONUSY PŘEVÁDĚT Z JEDNOHO AUTA NA DRUHÉ !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Příklad nám 15 manželka 10, jde udělat že mám 25 a manželka nic !!!! ČP to udělá bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

a nejde ten depozit třeba jen na hodinu ? :)

všude vidim že to musí být asi jeden den

1. odevzdam značky u dopravaku a dostanu zápis do technickeho prukazu a dam 100kč

2. jdu do pojištovny, ukažu techničak a zrušim smlouvu

3. jdu zpatky na dopravaky a vyzvednu si spz a dostanu zapis do techničáku, ukážu novou smlouvu o povinem ručení a asi taky něco zaplatím a jdu

to trvá méně než hodinu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak je to za mnou :).

Stará smlouva zrušena. SPZtky už mám zpět. Šel jsem Bejby vytáhnout z depozita radši na druhy den.

Borec na Dopravním si mě pamatoval a už v dveřích se ptal co tu zase chci. :-D

Tak jsem mu čestně řekl "Vy si mě asi pamatujete že ? Byl jsem tu včera. Chci zase vytahnout auto z depozitu."

AUtomaticky řekl že si mám řešit spory z pojišťovnou příště jinak. A jelikož to bylo mé poprvé tak už se další kecy nekonaly a vpoho vše vyřešeno :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se tedy divím, jak změnu pojišťovny řešíte. Mě se fakt zdá jednoduší, vypovědět smlouvu v zákonem stanovené dobu, myslím asi 6 týdnů, a pak si zřídit jiné pojištění. Nebo pokud chci pojištění nové hned, tak si ho prostě zřídím a nečekám šest týdnů, až mi to první ukončí. Kámoš to taky taky vyřešil a byl klid, měl měsíc pojištěné auto u dvou pojišťoven. Myslím, že je to lepší než běhat 2x po registru vozidel, platit tam poplatky a mít další záznamy v techničáku. Můj názor. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
na firemních autech máme Kooperativu, ale jak jsem spokojenej ti asi moc neřeknu, protože jsem ho ještě nevyužil a platí to firma...

Tak tomu říkám odpověď.....

Jinak najít nejlevnější povinné ručení se dá tady http://www.povinne-ruceni.com/povinne-ruceni-sazby-2008.html

Jednotlivé pojišťovny se od sebe hoodně liší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ani bych neřek, že je to jedno, spíš to chce si pročíst jejich podmínky a třeba doplňkový služby. vím, že kdysi když jsem zrušil skůtra, tak jsme na penize od pojišťovny (už nevím který) čekali půl roku, když jsem před rokem a půl nárokoval plnění havarijky u Koop, tak to bylo bez problémů a rychle...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to máš jednoduchý civrsi, pokud ti vadí, že tě neplácám po zádech s názorem, že je jedno u který jsi pojišťovny, pak věz, že jsou věci u kterých se vyplatí si vzít víc času a přemýšlet a porovnávat. ono se totiž může stát, že naskočíš do tý nejlevnější pojišťovny s nejlevnějším produktem, která ti bude posílat složenky k placení, ale jakmile se ty obrátíš s prosbou o zaplacení problému, který jsi způsobil, tak najednou budou mít spoustu času. ptal ses u koho jsme pojištěný, já napsal, taky jsem napsal jak se mají k vyřizování havarijky (ano, povinný nevím, asi máme štěstí a moc nebouráme), tečka. přeju štastnou ruku při výběru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec nikoho tady nemusíš plácat po zádech.Psal si:ono se totiž může stát, že naskočíš do tý nejlevnější pojišťovny s nejlevnějším produktem, která ti bude posílat složenky k placení, ale jakmile se ty obrátíš s prosbou o zaplacení problému, který jsi způsobil, tak najednou budou mít spoustu času. Proč myslíž že jsem toto téma otevřel... A nemyslím že by si lidi nemohly vyměnit své zkušenosti a vzájemně si poradit.Jinak Tobě dík za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no vždyť. já tady taky prezentuju jen a pouze svoje osobní zkušenosti. proto jsem psal, že jsme u Koop a z hlediska plnění s ní nikdy nebyl problém. předpokládám, že ten problém nebude s žádným jejím produktem, byť mám zkušenosti pouze s plněním havarijky, ne povinnýho a myslím, že lidí se zkušeností s plněním povinnýho tady moc nebude. proto absolutně nepobírám to vaše navážení...

taky ať čtu jak čtu, tak nikdo jinej tady zatím osobní zkušenost nenapsal, takže sorry voe, že ti sem vůbec něco píšu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...