Přejít na obsah

Povinné ručení


Mairek

Doporučené příspěvky

v otázce bylo "jaké máte Vy?" tak nevím s čím máš problém. navíc ještě se mi nepovedlo způsobit nějakej průser, aby muselo přijít ke slovu plnění povinnýho ručení, takže zkušenosti prostě nemám. ale hlavně žes ty svoje zkušenosti hodil do placu ;)

Já problém nemám. Prostě jsem mu odpověděl na to co chtěl vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lukynoo: nevím konkrétní věci, ale v dnešním tržním prostředí, kdy je konkurence celkem velká, tak se dá očekávat, že některá pojišťovna ke svým produktům "přihodí" něco navíc. nechci tím říct nic víc ani nic míň než to, že je dobrý si pozjišťovat detaily pojistných smluv. btw ono heslo, že nejsem tak bohatej, abych si kupoval levné věci má něco do sebe. a teď do mě chlapci ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No keď si zoberieš načo vlastne slúži povinné ručenie hej? Ide o náhradu škody, ktorú svojím vozidlom spôsobíš inému. Keď to zoberieš sebecky, čo budeš mať z toho, že poisťovna rýchlo zlikviduje poistnú udalosť? Iné je, že aj mne ponúkli moja poisťovna nejaké bonusy. Ale zober si, že niekto platí len povinné ručenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lukynoo: nevím konkrétní věci, ale v dnešním tržním prostředí, kdy je konkurence celkem velká, tak se dá očekávat, že některá pojišťovna ke svým produktům "přihodí" něco navíc. nechci tím říct nic víc ani nic míň než to, že je dobrý si pozjišťovat detaily pojistných smluv. btw ono heslo, že nejsem tak bohatej, abych si kupoval levné věci má něco do sebe. a teď do mě chlapci ;)

To je pravda. Detaily můžou nakonec znamenat hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravte ma ak sa mýlim, ale aké iné kritérium na povinné ručenie okrem ceny je dôležité? Pre mna jedine cena. Z povinného ručenia sa hradí škoda tomu, komu ju spôsobím, nie? U havarijného poistenia je situácia samozrejme iná.

Cena je asi hlavní kritérium, ale určitě ne jediné pro správnou volbu pojišťovny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pár stoviek netreba riešiť, ale u mňa bol rozdiel na poistnom 4000,-. To sa už oplatí tým zaoberať, nie?

Ak sa ale bavíme, čisto len o povinnom ručení, tak mi skúste povedať akú výhodu budeš mať, ak budeš mať poistku u super poisťovne, ale drahšiu, ako pri nejakej no name poistovni za pár šupov. Neriešim kombináciu s havarijným poistením, príp. ďalšími produktami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

někde na to můžou mít navázaný třeba i něco navíc a pak máš cenu s noname pojišťovnou a cenu vyšší s jinou pojišťovnou, kde ti daj třeba za nějakej příplatek pojištění čelního skla. no a když vezmeš noname a k tomu si někde připlatíš za pojištění čelního skla tak se dostaneš na vyšší částku než s druhou pojišťovnou, který to má už v povinným. snad jsou moje myšlenkový pochody pochopitelný. jo a celý jsem si to vymyslel jako modelovou situaci, třeba je to blbost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno v tom máš pravdu, ale zase sme pri kombinovaní poistných produktov - pripoistenie čelného skla. Navyše predpokladám že OII si skoro každý poistí aj havarijne, takže je rozumné kombinovať a rozmýšlať pri poistovaní auta.

Otázka znela na najlepšiu cenovo výhodnú poistku, ale lepšie by sa to chápalo na starej šunke, ktorú proste chceš len poistiť zo zákona a nejaké ďalšie produkty ta nezaujímajú. Budeš riešiť renomé poisťovne a doplnkové poistné prodkuty? Asi nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Dnes jsem vypovedel povinne ruceni u Ceske pojistovny, drzelo me tam jedine a to pojisteni predniho okna coz e supr vec. Ale ostatni se polepsili a co vic, jsou uz daleko lepsi...

Jinak pro info povinne ruceni se musi vypovedet pisemne, a to 6 tydnu pred koncem sjednaneho obdobi.

Viz presne info tady: http://www.povinne-ruceni.com/vypoved.html

Objevil jsem pro moji Octavii 66kW az neskutecne dobrou cenu u AXA. Pocita povinne ruco z vykonu a ne obsahu:

http://www.axa.cz/DesktopDefault.aspx?tabi...senMenuItem=405

Osvěta třeba tady:

podminky jednotlivych pojistoven: http://finance.idnes.cz/podminky-povinneho..._113230_poj_bab

Jak jste na tom vy? Na co si dat pozor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ČP je sice drahá, ale já budu povinný ručení v září dávat k nim, pojistku už tam mám, důležitý je, že nebudu mít problém s proplacením případné škody, navíc pobočka je za rohem, atd. K těm velmi laciným pojišťovnám nemám důvěru

S tim souhlasim, ve vetsine servisu maji s ČP dohody a není tedy nutné nic zařizovat, vše si obstarají... I ja jsem s prasklinou na předním okně neměl žádné problémy, výměnu a hlavně fakturaci si vyřídili s ČP v servisu sami.

Ale třeba kamarádovi někdo nabořil nové zaparkovanné auto, uhádali to tuším že to není jisté zda si to neudělal sám, ale podrobnosti neznám. Byl i v České televizi v pořadu Černé ovce. Ale ani to nepomohlo. Tak zrušil všechny pojistky s Českou pojišťovnou a nechce s nima nic mít společného....

Editováno: , autor: Bart
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

ahoj, zdrazili mi povinne ruceni, cos me docela namichlo, tak jsem hledal a nesal toto:http://www.povinne-ruceni.info/

vyplnil jsem udaje, a za chvili volal nejaky pan, a rikal jak to funguje atd.. Spocital mi to a kktu 1.9tdi na 4000tis na rok. je to hezka cena, ale zase mi prijde podezrela, nema nekdo z vas s timto skusenosti??? prej je to nejaka spolecnost spolupracujici a pojistovnou Slavia. diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...