Přejít na obsah

Bouchání při pohybu volantem


choseh

Doporučené příspěvky

Ahoj všichni,

chci se zeptat, když hýbám volantem doleva doprava tak mi něco bouchá na přední nápravě. Můžete mi prosím poradit?zkoušel jsem to tady hledat, ale asi špatně. Vůbec nevím co mi tam může bouchat. Byl jsem v servisu tam mě moc neřekli, říkali jen, že to asi dělá něco na řízení. Prosím o radu. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zober zo sebou nejakého pomocníka, ktorý bude točiť volantom a ty polož ruku na pružinu. Ak bude pri otáčaní kolies pružina vrnieť a budeš počuť taký rapkavý zvuk, tak to budu s najvyššou pravdepodobnosťou axiálne ložisko. Skús to pri vypnutom aj zapnutom motore. Mne tak isto odišli axiálne ložiska a pri prechádzaní cez nerovnosti to neskutočne trieskalo na predok. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůle v hřebenu? Taky mi to dělá, ale nikdo ní schopen mi jí vymezit. Přitom je to i v dílenském manuálu.

v hřebenu?to je vůbec co. Vůbec nevím co mi to může bouchat, seděl sem dneska v autě a zkoušel všechno možné. Ale jde to někde od řízení, když sedím a hýbám volantem, tak to cítím jak mi to bouchá pod nohama. Jinak když chytnu kolo a trochu s ním pohýbu tak mi to taky bouchá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni,

chci se zeptat, když hýbám volantem doleva doprava tak mi něco bouchá na přední nápravě. Můžete mi prosím poradit?zkoušel jsem to tady hledat, ale asi špatně. Vůbec nevím co mi tam může bouchat. Byl jsem v servisu tam mě moc neřekli, říkali jen, že to asi dělá něco na řízení. Prosím o radu. Děkuji

Už jsem se setkal i s tím co vidíš na obrázku Je to z O1. Vůbec jsme nevěděli, že jsou dole v misce pružinhy prasklé. Objevil jsem to náhodou při výměně tlumičů.

post-1028-1229981949_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 11 měsíců později...

Zdravím, na FI 1,9Tdi MR 00 se mi vyskytl takový problém. Když jsem na místě a točím volantem doprava doleva, tak mi u pravého kola poskakuje pružina doprovázená bouchavým zvukem. Je možný, že odešlo axiální ložisko? Jen tak z ničeho nic? dá se s tím jezdit? nebo ihned navštívit servis? díky za rady ps: nakolik to výjde a nevíte jestli je lepší nechat vyměnit obě strany?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni,

chci se zeptat, když hýbám volantem doleva doprava tak mi něco bouchá na přední nápravě. Můžete mi prosím poradit?zkoušel jsem to tady hledat, ale asi špatně. Vůbec nevím co mi tam může bouchat. Byl jsem v servisu tam mě moc neřekli, říkali jen, že to asi dělá něco na řízení. Prosím o radu. Děkuji

Pokud to dela pri vypnutem motoru tak je to vule v prevodce rizeni. Zde je postup serizeni pro 1.2HTP

post-33434-1266337117_thumb.jpg

post-33434-1266337275_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už mám vyměněno a klid. cena zmíněných 2500, jen se zeptám, dělali po axiálech někomu geometrii. Než jsem jel do servisu, tak mi říkal, že je třeba vyměnit obě, že se bude dělat geometrie, tak ať se to nedělá na dvakrát a až doma jsem zjistil, že geo vůbec nedělali

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoj, delalo mi to neco podobneho, zacalo to jen tak a jen pri pohybu volantem vlevo(tlumice nemam ani cca rok stary, takze jsem nepredpokladal prasklou pruzinu), uz jsem se teda "radoval" z toho jak vyplaznu tady tech zminovanych 2500 za vymenu lozisek. pak jsem odchytnul souseda co dela trochu vic do aut, ukazal jsem mu problem a rekl mi ze to je v pohode, ze to staci akorat promazat, pokud by ani to nezabralo tak potom vymena... rekl mi ze obyc WD-40 by mela stacit...sundal jsem krytky tlumicu, poradne prostriknul a problem byl pryc...pokud teda nechcete hned vyhodit prachy muzete tohle vyzkouset...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...