Přejít na obsah

MDI


Doli

Doporučené příspěvky

nejlepší máš to z toho ebay nemusíš nic složitě zapojovat připojíš mezi rádio nakoduješ a funguje ;) pasovat ti to bude označením se nenech zmást je v tom celkem guláš někdo označuje samostatnou jednotku někdo zase ten plastový kastlík. Hlavně montáž si uděláš sám ;)

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem, za radu, ale v servise mi povedali že aj samotnu montáž "by mali urobit oni aby som neprišiel o zaruku" napr. na elektriku. Mám to brat v uvahu, alebo sa možem ohradit že ide iba o mechanicke zapojenie žiadna inštalácia neorigo sučiastok?

Som už nefajčiar a rád by som si konektor nainštaloval do priestoru pre popolník aby som k nemu mal lepší prístup, ak sa mi to samozrejme podarí ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jo typické kecy o záruku nepřijdeš jedná se o originální díl a originální zapojení jako by to bylo z fabriky takže se nikdo po ničem pídit nebude ;) takže si to klidně udělej tak aby to vyhovovalo jak to potřebuješ ty ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Narazil som ešte na jednu záhadu.

Na stránke EBAY, kde som MDI kupil sa o tom píše že:

Vhodné pre:

Radio navigačna jednotka VW RNS 510 - Škoda Columbus -

High Seat RCD 510 - Bolero - Swing - Amundsen - Seat MID

RCD 310 - RNS 310 - RNS 315 (ide o google preklad nemeckej stránky, tak to nie je až tak tip top)

Neviem čo je RCD510 pred tým sa tam píše SEAT, logicky dedukujem že ide o Swing rádio, kt. sa dáva do Seatu??? je v nom rozdiel oproti Octavii okrem designu? Týmto kodovaniam sa vobec nerozumiem. Viete niekto prosím, čo to znamená?

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tak v Sobotu som inštaloval MDI zakupené na ebay.de (dodane z polskej firmy CAR SYSTEMS).

Inštaloval som kabeláž s origo redukciou na autoradio, MDI jednotku som upevnil v priestore CLIMATRONIKU a konektor som zaviedol do popolníka.

Vypadá to celkom dobre a splna to učel. Čaká ma už len navšteva v skodovke koli spárovaniu.

Pri montáži sa vyskytli dva problémy. Origo káblová redukcia je tak velká, že sa nevošla do priestoru za rádiom, musel som zvnutra palubovky vylámat kus plastu aby som vobec mohol redukciu schovat (velmi natesno, špatne sa zapája final koncovka rádia a hlavne anténa, kable majú krátky rozmer).

Dufam len že je všetko 100% funkčné, nechce sa mi to znovu rozoberat.

Konektor sa do popolníka vošiel bez problémov aj napriek zvodom klimatizácie, na upevnenie som použil pištol s taveným lepidlom.

MDI jednotka je na moj vkus velmi velka, ide o cca 100 gramov tažku jednotku v priliž velkom plastovom obale.

Po spárovaní pridám foto montáže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Kluci, 

mám trochu problém s tým sparovaním.

Jazdím momentálne na týdnovky do Tachova, vyrážam v Nedelu a vraciam sa až v Piatok poobede, takže origo servis doma nestíham.

Jazdím trasu Nitra - Trnava - Bratislava - Brno - Praha - Plzen - Tachov a spat.

Ak je niekto z vás po trase a je ochotný mi pomoct rád by som sa s niekym z Vás domluvil.

Taktiež uvažujem o Corner lights, vraj sa to dodatočne dá,  avšak všetko závisí od dohody.

Mám Octaviu 1,2TSI Elegance rv:2011.

 

Vopred Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak trochu neskoro ale predsa len. MDI jednotka je namontovaná.

Predom Ďakujem Milhausekovi, ktorý mi jednotku nakodoval, taktiež nasvetlovanie do zákrut. Všetko funguje bez problémov.

Jediná chyba je s kabelážou zakupenej MDI vid link:

http://www.ebay.de/itm/Volkswagen-SKODA-SEAT-MDI-AMI-MULTIMEDIA-BOX-MEDIA-IN-RNS-Columbus-5N0035342E-/200657168806?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoradios&hash=item2eb81969a6#ht_3905wt_1061

Tato kabláž je univerzálna s origo koncovkami, ale ked ju namonzujete a MDI nakodujete, počítač bude vypisovat chybu: nefunkčný AUX vstup, pretože je stále zapojený.

Myslím že kabelaž vid link nižšie je ta, ktorá ked sa pripojí na koncovku radia a ta by mala byt OK.

http://www.skoda-parts.cz/predmet.aspx?polozkaID=339

 

Pripájam pár foto nestandardneho zapojenia do popolníka s postupom:

1: sundat kryt stredove konzoly

2:odmontovat popolník, klimatizaciu a rádio

3: zapojit do rádia MDI kabeláž (to šlo dost ťažko, kedže kabeláž objednanej MDI je tak velka, že rádio do palubovky nezasuniete, musite z lavej strany vnutra palubovky odrezat kus plastu, aby ste redukciu kabeláže zasunuly do boku). Kabel anteny je dost krátky, ja som sa stým piplal tak cca 0,5 hodinu aby sa mi to podarilo všetko zapojit a radio zasunut.

Ostatný postup  k foto

post-4741-0-77780200-1363517626_thumb.jp

odmontovaný popolník. Pokial chcete namontovat MDI do popolníku, musite vnutorný plastový popolník vyhodit.

post-4741-0-39645200-1363517639_thumb.jp

do popolníku je treba vyrezat otvor o velikosti koncovky. 

post-4741-0-93623700-1363517651_thumb.jp

takto vypada zo spodu

post-4741-0-67608500-1363517663_thumb.jp

po cca 15 minutách vyrezávania a pilnikovania presnej velikosti mi tam koncovka sadla

post-4741-0-76193600-1363517680_thumb.jp

post-4741-0-98920000-1363517702_thumb.jp

z vnutra popolníku vyzerá asi takto

post-4741-0-52104500-1363517716_thumb.jp

Kedže vrchná krytka koncovky nebola sučasťou balenia a popolník ma oblí tvar, koncovku tam nepricvaknete, musel som ju teda prilepit lepidlom (lepidlo v tyčinkách, ktoré sa rozpúšťa pištolou)

post-4741-0-05948100-1363517730_thumb.jp

nechcel som aby sa mi uvolnila, a aby som to nemusel znovu rozoberat, tak som koncovku zalial lepidlom aj z vnutornej strany popolníku, pre istotu, aj ked to ubralo na estetike.

POZOR: Otvor do popolníku je nutno vyrezat v strede, pokila by bol na kraji, nedali by ste ju tam. Pod popolníkom vedu zvody klimatizáce po oboch stranách, priestor je len v strede. 

post-4741-0-68489700-1363517747_thumb.jp

Namontujte popolník už z prilepenou koncovkou a jej druhý koniec pretiahnite vnútrom palubovky do priestoru klimatizacie. Následne zapojte do MDI. MDI som pripevnil jednou obyčajnou eska-páskou o kovovu konstrukciu palubovky. To uplne v pohode stači, MDI je lahučke, vobec to nerezonuje.

post-4741-0-36014600-1363517764_thumb.jp

takto vypadá namontovaná MDI jednotka v priestore klimatroniku

Nasadte klimatronik a popolník naspat, nacvaknite dekoracnu listu okolo rádia a montáž je hotova.

post-4741-0-42346600-1363517783_thumb.jp

post-4741-0-70882000-1363517891_thumb.jp

vnutro popolníku som oblepi kuskami koberečku, viac som toho nemal, šlo mi len o to aby som zbytočne neposkriabal mobil.

post-4741-0-59422500-1363517797_thumb.jp

vsetko pasuje, po zatvorení popolníku nie je nič poznat  kol1

V popolníku je dost priestoru na to aby som zapojil USB či mobil, nevadi to ani radičke.

Potom stačí už len nakodovat a je to. MDI aspon mne naslo radio za par minut a hralo v pohode aj bez nakodovania, ale nechajte si to radšej nakodovat aby to fungovalo 100%

 

Dufam že som niekomu pomohol. :-)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný, nevadí. Mě se právě nechce kupovat ten MDI dokud nebudu 100% vědět, že to ten telefon i nabije. Chtěl bych to použít jak pro přehrávání hudby, tak pro navigaci - a ta potřebuje napájen, jinak ten telefon hned vybiju.

Každopádně dík za rychlou odpověď a užíje si hudbu v autě :)

 

Edit: ještě by mě zajímalo (doufám, že už to tu nebylo řečeno, nečetl jsem všechny příspěvky), jestli po připojení MDI funguje i ten AUX nebo ne?

Editováno: , autor: jakudo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri inštalacii MDI ten origo AUX vstup kt. máš v loketnej opierke zostane nefunčkný, AUX možeš napojit do MDI.

maš na výber jak kabel USB vid foto viššie, tak kabel AUX (to je kabel kde na jeho konci máš klasický 3,5mm jack, ktorý zapojíš do mobilu)alebo IPhone kábel. Tieto tri sú na výber. V Skodovke stojí 350czk samotný kabel AUX, ja som si ho dokupoval. Ku MDI z EBAY som mal iba USB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Tak trochu neskoro ale predsa len. MDI jednotka je namontovaná.

Predom Ďakujem Milhausekovi, ktorý mi jednotku nakodoval, taktiež nasvetlovanie do zákrut. Všetko funguje bez problémov.

Jediná chyba je s kabelážou zakupenej MDI vid link:

http://www.ebay.de/itm/Volkswagen-SKODA-SEAT-MDI-AMI-MULTIMEDIA-BOX-MEDIA-IN-RNS-Columbus-5N0035342E-/200657168806?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoradios&hash=item2eb81969a6#ht_3905wt_1061

Tato kabláž je univerzálna s origo koncovkami, ale ked ju namonzujete a MDI nakodujete, počítač bude vypisovat chybu: nefunkčný AUX vstup, pretože je stále zapojený.

Myslím že kabelaž vid link nižšie je ta, ktorá ked sa pripojí na koncovku radia a ta by mala byt OK.

http://www.skoda-parts.cz/predmet.aspx?polozkaID=339

 

Pripájam pár foto nestandardneho zapojenia do popolníka s postupom:

1: sundat kryt stredove konzoly

2:odmontovat popolník, klimatizaciu a rádio

3: zapojit do rádia MDI kabeláž (to šlo dost ťažko, kedže kabeláž objednanej MDI je tak velka, že rádio do palubovky nezasuniete, musite z lavej strany vnutra palubovky odrezat kus plastu, aby ste redukciu kabeláže zasunuly do boku). Kabel anteny je dost krátky, ja som sa stým piplal tak cca 0,5 hodinu aby sa mi to podarilo všetko zapojit a radio zasunut.

Ostatný postup  k foto

attachicon.gifDSC_2977.jpg

odmontovaný popolník. Pokial chcete namontovat MDI do popolníku, musite vnutorný plastový popolník vyhodit.

attachicon.gifDSC_2978.jpg

do popolníku je treba vyrezat otvor o velikosti koncovky. 

attachicon.gifDSC_2979.jpg

takto vypada zo spodu

attachicon.gifDSC_2980.jpg

po cca 15 minutách vyrezávania a pilnikovania presnej velikosti mi tam koncovka sadla

attachicon.gifDSC_2982.jpg

attachicon.gifDSC_2984.jpg

z vnutra popolníku vyzerá asi takto

attachicon.gifDSC_2985.jpg

Kedže vrchná krytka koncovky nebola sučasťou balenia a popolník ma oblí tvar, koncovku tam nepricvaknete, musel som ju teda prilepit lepidlom (lepidlo v tyčinkách, ktoré sa rozpúšťa pištolou)

attachicon.gifDSC_2986.jpg

nechcel som aby sa mi uvolnila, a aby som to nemusel znovu rozoberat, tak som koncovku zalial lepidlom aj z vnutornej strany popolníku, pre istotu, aj ked to ubralo na estetike.

POZOR: Otvor do popolníku je nutno vyrezat v strede, pokila by bol na kraji, nedali by ste ju tam. Pod popolníkom vedu zvody klimatizáce po oboch stranách, priestor je len v strede. 

attachicon.gifDSC_2988.jpg

Namontujte popolník už z prilepenou koncovkou a jej druhý koniec pretiahnite vnútrom palubovky do priestoru klimatizacie. Následne zapojte do MDI. MDI som pripevnil jednou obyčajnou eska-páskou o kovovu konstrukciu palubovky. To uplne v pohode stači, MDI je lahučke, vobec to nerezonuje.

attachicon.gifDSC_2991.jpg

takto vypadá namontovaná MDI jednotka v priestore klimatroniku

Nasadte klimatronik a popolník naspat, nacvaknite dekoracnu listu okolo rádia a montáž je hotova.

attachicon.gifDSC_2992.jpg

attachicon.gifDSC_2993.jpg

vnutro popolníku som oblepi kuskami koberečku, viac som toho nemal, šlo mi len o to aby som zbytočne neposkriabal mobil.

attachicon.gifDSC_2995.jpg

vsetko pasuje, po zatvorení popolníku nie je nič poznat  kol1

V popolníku je dost priestoru na to aby som zapojil USB či mobil, nevadi to ani radičke.

Potom stačí už len nakodovat a je to. MDI aspon mne naslo radio za par minut a hralo v pohode aj bez nakodovania, ale nechajte si to radšej nakodovat aby to fungovalo 100%

 

Dufam že som niekomu pomohol. :-)

Zdravím, ako si vyriešil ten problém s chybou, že je nefunkčny aux?! Dakujem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj!

 

Mám OII FL 2009, radio Swing. Chtěl bych dodat MDI interface, jen trochu plavu v označení jednotlivých kusů. Mám teď možnost koupit za dobrou cenu kus s číslem 5N0 035 342 F, bude mi to pasovat? Našel jsem tu na fóru více návodů, ale žádný neměl toto číslo. 

 

Díky za odpověď!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze dnes sem si do auta nainstaloval MDI. Pouzivam ho s USB flash diskem. Zatim super jen sem prisel na to ze z USB se skladby nedaji kopirovat a pri maxidotu v rezimu MFD nejdou volantem prepinat skladby, ale myslim ze je to pouze spatnym nakodovanim MDI. 

 

 

 

No nevím jak Tvoje rádio, ale můj Columbus nějak nechce přečíst kartu větší než 2GB.....

 

 

Já mám 1000GB disk v autě,to je 1Terra a MDI ho plně podporuje, a lze i na RNS510 i na volantu ovládat i další skladby, a Maxidot to zobrazuje s CD textem .

Měl RNS510 zamknutou pro čtení SD na 2GB a nyní přehrávám SD 32GB karty bez problému. Chce to aktualizovat na nový soft.

Takže někomu to může stačit takto a nemusí kupovat MDI, ale stejně časem zjistí, že MDI je lepší protože místa není nikdy dost. 

Ještě jedna věc. Streamuji hudbu z mobilu, který má SD kartu 128GB přes BT a taky to lze ovládat přes volant nebo RNS510 a nejen hlasitost ale i skladby, a vše ukazuje Maxidot. To je další řešení. 

Upozorňuji, že mě štve, že můj terra disk je hlučný, kdežto všechny ostatní řešení jsou bezhlučné. Ten hluk je velmi malý ale je.

Napadlo mě k vůli tomu koupit USB,kabely mám,ale asi 500GB USB ještě není za rozumný peníz,a 160GB iPod je malý.

Ještě jsem připojoval mobil přes MDI, nabíjí se,ale display mobilu píše, nyní nepodporováno, musíte aktualizovat, ještě jsem nepřišel ale na to,co a kde mám do toho mobilu nahrát. Je to Samsung Galaxy Note3 a přs BT jede vše,ale přes MDI ne.

Editováno: , autor: eauto1.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj! Zase otravuju s tím dílem 5N0 035 342 F. Nejsou aspoň někde nějaké tabulky, kde bych to mohl dohledat? Díky za radu...

 

EDIT: jak je to s kabelem mezi MDI a rádiem? Jak se jednotka propoji? Máte někdo číslo toho kabelu? Dík....

Editováno: , autor: ajax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...