Přejít na obsah

1,9 tdi - divný zvuk


Houdis

Doporučené příspěvky

Ahoj,

poslední týden se mi stává, že když po delší odstávce ( přes noc ) nastartuju motor, tak tam cca 1 minutu slyším cinkavý zvuk. Potom to zmizí a je klid. Nejspíš to jde od řemene alternátoru, ale nevím jeslti to nemůžou být i rozvody. Je divné, že když je motor ohřátý, tak to nedělá. Setkal jste se s tím někdo ? Pokud by bylo v háji ložisko, tak to bude hučet pořád, ne ?

Díky za poznatky.

Houdis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to bude ta volnoběžka. Nevím ale jestli to nechat až bude slyšet pořád, nebo jestli ji vyměnit co nejdřív. Zatím je slyšet po nastartování tak 1 minutu. Potom to přestane. Ještě se chci zeptat, jak tu volnoběžku identifikovat, abych koupil tu správnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to bude ta volnoběžka. Nevím ale jestli to nechat až bude slyšet pořád, nebo jestli ji vyměnit co nejdřív. Zatím je slyšet po nastartování tak 1 minutu. Potom to přestane. Ještě se chci zeptat, jak tu volnoběžku identifikovat, abych koupil tu správnou.

jak nastartuješ,zvedni kapotu,chytni-zatlač na tlumič kmitu,nemusí to být volnoběžka a jetli to přestane,tak je to on,mě to dělá už 30tis km,ale jen slabě ,ptal jsem se bráchu ve škodě,zda to mám měnit,tak nemusím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Ahoj,

poslední týden se mi stává, že když po delší odstávce ( přes noc ) nastartuju motor, tak tam cca 1 minutu slyším cinkavý zvuk. Potom to zmizí a je klid. Nejspíš to jde od řemene alternátoru, ale nevím jeslti to nemůžou být i rozvody. Je divné, že když je motor ohřátý, tak to nedělá. Setkal jste se s tím někdo ? Pokud by bylo v háji ložisko, tak to bude hučet pořád, ne ?

Díky za poznatky.

Houdis.

Ahoj,našel jsem dnes tvůj problém s drnkáním na studenem motoru.Mám to samé.Navíc se mi to projevuje i při jízdě dokud se motor neohřeje v ot. mezi 1500-1800.Chtěl bych sehnat někde asi jen ten tlumič.Kdo poradí? Díky Jarda 603 944460.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,našel jsem dnes tvůj problém s drnkáním na studenem motoru.Mám to samé.Navíc se mi to projevuje i při jízdě dokud se motor neohřeje v ot. mezi 1500-1800.Chtěl bych sehnat někde asi jen ten tlumič.Kdo poradí? Díky Jarda 603 944460.

Ahoj,

je to divné, ale ten cinkavý zvuk najednou zmizel. Už jsem sháněl novou volnoběžku na alternáter, ale nedostal jsem se k číslu alternátoru, který po mě servis chce. Zatím to neřeším. U toho napínáku jsem se taky pokoušel sehnat jenom ten tlumič, ale bezvýsledně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...