Přejít na obsah

Parkovací asistent / senzory


petrenka

Doporučené příspěvky

Nevím přesně detaily, ale někde se řešil problém že právě ten rámeček byl velký a senzory ho braly.... oni nevysílají úzký paprsek, mají dost rozptyl aby pokryly ten prostor mezi sebou...

nevím jak to vypadá v nárazníku s kabeláží k senzorům, ale nepropích si šroubem nějaký kablík??? To by se pak mohlo chovat vede- nevede....

Zkus sundat značku a rámeček....co to bude dělat, za to nic nedáš je to 2min práce....

Já jsem ten rámeček vyhodil rovnou, spz jsem provrtal a přišrouboval... na co tam vozit kus nějakýho rachitickýho plastu který je dobrý - k ničemu a akorát můžeš stratit SPZ a pak lítat po úřadech...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je pravda, že rámeček sem musel měnit protože ten starý měl prasklé ty pacičky na držení značky a nechtěl jsem riskovat, že značku někde stratím. novou jsem tam ale podle mě dotáhl dobře, zkusím se na to ještě podívat, jinak nic jiného před senzory být nemůže. Pokud jste někdo zkoušeli poslouchat senzory, když jsou zapnuté, tak vydávají praskavý zvuk, což mi dělají všechny takže by měli být OK a závada bude skutečně třeba tou značkou,zkusím to a dám vědět. Díky za info

Velká chvála NASTYMU, jsi borec chlape. teda prozatím. Zkoušel jsem demontovat nový rámeček co jsem koupil a ejhle, problém je pryč ( tedy pokud jsem jen otočil klíčkem a testoval senzory při klidu, ale i v tomto režimu mi ukazovali nesmysli) Nenapadlo by mě, že by značka mohla mít vliv. Je pravda, že originál rámeček pod značku, mám takovej ten malej přesně na rozměry značky, když jsem tam instaloval novej, tak ten je trochu větší, má vespod ještě nápis ČESKÁ REPUBLIKA a vlajky a tak takže to bylo asi tím. Proto jsem přehodil rámeček zezadu, kde mám půvpdní a po instalavi a vyzkoušení v klidu senzory neukazují nic. Mám namysli, že neukazují překážku když tam žádná není. Proběhne ještě zkouška za jízdy, ale myslím, že by měla být v poho. Díky VŠEM, hlavně NASTYMU, za nápady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím přesně detaily, ale někde se řešil problém že právě ten rámeček byl velký a senzory ho braly.... oni nevysílají úzký paprsek, mají dost rozptyl aby pokryly ten prostor mezi sebou...

nevím jak to vypadá v nárazníku s kabeláží k senzorům, ale nepropích si šroubem nějaký kablík??? To by se pak mohlo chovat vede- nevede....

Zkus sundat značku a rámeček....co to bude dělat, za to nic nedáš je to 2min práce....

Já jsem ten rámeček vyhodil rovnou, spz jsem provrtal a přišrouboval... na co tam vozit kus nějakýho rachitickýho plastu který je dobrý - k ničemu a akorát můžeš stratit SPZ a pak lítat po úřadech...

Vyzkoušeno jak píšu víš a vypadá to že vše funguje, díky moc chlapy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O vikendu jsem zavital do noveho KC Kaufland na Vypichu.

Po zaparkovani v podzemni garazi a zarazeni zpatecky se zblaznil parkovaci asistent. Kricelo to ze mam neco nalepeno uplne na prdeli.

Nic mene za autem vubec nic nebylo. Tak jsem si rikal ze se asi musela zblastnit RJ nebo nevim, protoze jeste kdyz jsem vycouvaval z garaze doma tak senzory fungovaly bez problemu.

Kdyz jsem vsak podzemni garaz opustil a dojel domu, tak senzory zase fungovaly bez sebemensich problemu.

Dneska jsem daval auto na pravidelnou servisku po 60k, a ptal jsem se na toto a chlapik rikal ze jestli tam byly zarivky tak to mohlo byt tim.

Stalo se vam uz neco podobneho?

Na jakem principu funguji vlastne couvaci senzory? Mel jsem pocit ze je to akusticka zalezitost nez opticka ?

Pripadne jake je vase vysvetleni tohoto jevu?

Diky za veskere nazory,

DD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrada většinou je prodřený drat, ktery je od výroce blbě taženy mezi vystuhou a narazníkem, 1 možnost jak to zjistit je že se sunda cely narazník a nebo je tu 2. moznost ze se daji povolit jen (myslim) 3 šrouby který drži narazník ze spodu, jde ho potom trošku odehnout, mělo by to jit vyďet. Na 50% je to tato zavada, i vag ve škodovce nic nenajde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Odborníci na parkovacie asistenty, poraďte s nasledovným problémom:

RJ parkasitenta (ďalej len PA) je určená pre FL, číslo je 1Z0 919 475 B s dátumom výroby 10.6.2009, teda najnovšia. Je zapojená podľa zapojenia platného pre OIIFL. Auto je OIIFL MR2010 vyrobené v lete 2009.

Nakódovali sme gateway na prítomnosť "Asistenta pro parkování" (č. 10), RJ PA je nakódovaná na 010001 (obyčajná OII, liftback, bez opti paketu, s originálnym ťažným).

RJ PA ide pekne diagnostikovať, ide aj rozšírená identifikácia, ide otestovať repráčik, ktorý píska keď má - ale RJ nevidí zaradenú spiatočku, takisto všetky senzory ukazujú stav 255 a nedetekujú prekážku. V RJ PA je zalogovaná nasledovná chyba, ktorá sa objaví hneď znova po jej zmazaní:

01312 - datovy BUS pohon   
 004 - zadny signal / komunikace
			 info o závadě:
					Stav závad: 01100100
					Priorita závad: 6
					Frekvence závad: 1
					Počítadlo resetů: 0

Takisto v GW sa objaví podobná závada:

03075 - Neznámý chybový kód 
 004 - zadny signal / komunikace
			  info o závadě:
					 Stav závad: 01100100
					 Priorita závad: 2
					 Frekvence závad: 1
					 Počítadlo resetů: 23
					 Indikace času: 0

Ak RJ PA odpojím, a zmažem závadu z gateway, tak je to ok, v gateway sa neobjaví. Objaví sa v nej ale hneď, ako sa zapojí konektor do RJ PA.

Kde môže byť chyba?? RJ PA zapojená podľa schémy, gateway aj RJ kódovaná tak, ako má byť (spravené aj cez VAS, s rovnakým výsledkom). Káble vedúce z RJ PA sú ok, boli prepískané, na svorke 15 je dostatočné napätie (cez 13V), RJ je správne ukostrená...

Vzdávam sa, po piatich hodinách kontrolovania kabeláže, hrania sa s VAGom aj VASom už vážne neviem :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to přijde jako kdyby byly špatně zapojené nebo přehozené CAN vodiče.

Je možné je připojit třeba na Gateway PIN 6 CANL(oranžovo-hnědý) a pin 16 CANH(oroanžovo-černý).

Na jednotce PA je to T16g/15 CANL a T16g/6 CANH. (16-ti pólová svorkovnice)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

stal se mi stejný problém jako některým z vás. sednu do auta a táhlý tón a blikající tlačítko park. senzorů. a stejně jako vám mi to občas naskočilo a občas ne. takže jsem jel na diagnostiku a prý špatný přední pravý střední čidlo. Zkusil jsem přes otevřenou kapotu trochu pohnout kontakty tohoto čidla a opravdu to hned šlo. jenže po pár dnech zase chyba. Dneska jsem zkusil sprej kontaktol tak uvidim jestli to pomůže. Jinak nevíte odkud se dostat nejlépe na to čidlo aniž bych musel rozebírat nárazník?? dostanu se tam když vlezu pod auto?? Nechci s tím jezdit do servisu protože tam mi vymění určitě i čidlo, který vím že jde, protože když se zadaří a park. asistent funguje, čidlo jsem zkoušel a reaguje, spostě jen zoxidované spoje, takže bych rád čidlo sám odpojil, spoje vyčistil a zapojil znovu, nějaké rady a připomínky???

díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem si nechal namontovat ty, ktery dostanes, kdyz si objednas auto s parkovacimi senzory. misto tech 9tis Kč staly asi 15, ale neni videt, ze jsou to "neorigo" pozdeji dodelavany. obavam se, ze tyhle co mas ty napojit na radio nepujdou

Já do svojí jedničkové Octávie namontoval parkovací senzory Cobra. Je to právě ta značka co se dává i novějších škodovek co vyjíždí z výrobní linky,

Našel sem je tady za pěkný peníz :

http://www.amilo.cz/parkovaci-senzor-cobra-parkmaster/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim všetkých, mam dotaz moje auto bolo od výroby vybavené parkovacími senzormi v zadu aj v predu, no keď som ho už kúpil boli len v zadu. Samozrejme až neskôr som nato prišiel že boli aj v predu ďakujem zato jednému človekovi z tohto fóra:) No a otázka je že keď predné nie sú či by mi mohli fungovať aspon tie zadné alebo musim dodatočne prirobiť do predného nárazniku o5 senzory a napojit ich do RJ v kufry či kde to je, teda vlastne najprv sa musim uistiť či mi aj tá nezmizla :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen zadní = výměna jednotky

oboje = přední čidla + kabel v nárazníku

No to som chcel počuť, som rád že ste to nakoniec rozlúštili. Čiže kúpim si čidlá a káble a pripojím to znovu a malo by to fungovať? Ono to bolo tak že predný nárazník bol lahko poškodený preto ho majitel vymenil no však asi parkovacie senzory tam už nenamontoval :(( Kolko by to mohlo stat penazi materiál a robota (zvládol by som to aj sám zapojit?) trošku sa vyznam do elektriny ale niesom odbornik. Ešte pred tym to dám určite na diagnostiku aby som sa neunáhlil a nepripojil káble a nekúpil čidlá a nezistil že aj RJ tam nie je alebo je poškodená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cenu materiálu napiš BadyS ovy

zapojit mohu já v porstějově

Dik za ponuku ja som ale zo slovenska takže neviem či to nebudem mať trošku od ruky ale zvážim to :) Možno to zapojím aj sám tak som pôvodne aj zamýšľal no uvidíme možno to nezvládnem. V podstate by som len potreboval prevrtat naraznik osadit senzory natiahnut kabel dakde po kufor a tam to znovu spojit s prepojovacim kablom ktory ide do RJ.. Je tak ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...