Přejít na obsah

Parkovací asistent / senzory


petrenka

Doporučené příspěvky

Neda sa nastavit niečo také, aby sa predne parkovky aktivovali aj bez toho, aby bolo nutne zaradiť spiatočku ? Niekedy je situácia, keď nepotrebujem cúvať, iba sa priblížiť predkom k prekážke. A ked chcem, aby mi snímal predok, musím bud zaradiť spaitočku, alebo stlačiť tlačítko. Minule som mal požičaný RangeRover, a tam to bolo automaticky. Asi podlľa rýclosti, neviem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neda sa nastavit niečo také, aby sa predne parkovky aktivovali aj bez toho, aby bolo nutne zaradiť spiatočku ? Niekedy je situácia, keď nepotrebujem cúvať, iba sa priblížiť predkom k prekážke. A ked chcem, aby mi snímal predok, musím bud zaradiť spaitočku, alebo stlačiť tlačítko. Minule som mal požičaný RangeRover, a tam to bolo automaticky. Asi podlľa rýclosti, neviem.

no zpatecka je tady opruz, ale tlacitko mi prijde idealni reseni...

nicmene kazdeho vec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,protože jsem nenašel podobné téma tak tady je můj problém.Na O2 kombi Elegance při zařazení zpátečky se vzadu světla rozvítí,auto pípá ale na rádiu AUDIENCE se nezobrazí znak auta takže parkovací asistent nefunguje ..........při vyřazení zpátečky na chvilku znak auta na displeji rádia problikne.Auto je dovoz z DE dle dovozce určitě asistent fungoval,snad prý jen některý senzor ...

...poradí zkušenější kde hledat závadu,diky Roman

Editováno: , autor: emf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj tak jsem včera umýval auto a zkoušel poslouchat čidla jesli praskaj.A praskaly včechy z toho jsem usoudil,že jsou ok.

Tak jsem ještě jen tak ze zajímavosti vyzkoušel odpojit tu baterku a po zapojení PDC funguje bez problému.

Zajímavý.....

Díky za rady moc mi to pomohlo a ušetřilo prachy za servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím všechny,mám sice yetíka,ale zapojení asi bude stejný.Namontoval jsem předo zadní park. senzory a přebývá mi pár kablíků.

1. okrový konektor -kablíky:bílý,modrý-zelený,modrý-šedý,2x hnědý

2.konektor černý-kablíky:modrý,modrý-hnědý

3.2x hnědý,modro-šedý

4.oranžovo-hnědý,oranžovo-černý

5.černo-fialový

Nemá někdo ponětí kam s nimi (vtipálci neraďtě ustřihnout),případně by stačilo schéma.Moc dík.Radek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, dostal se mi do ruky parkal s označením 1Z0 919 283 B, chtěl jsem se zeptat zda jej nacpu do O2 z roku 2006, podle el. schématu (r.v.2005) mi nesedí barevné označení kabeláže. Děkuji za info, a pokud to tu někde už bylo rozebrané tak se omlouvám že jsem to nenašel a jsem lopata.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to nakonec risknul a nainstaloval. Po cca 5h je parkal nainstalovan a alape aniz bych musel na VAG. Jen bylo treba dopinovat vyvod na pojistku 11 a pojistku 18 dodelat uplne. CAN jsem napojil na RJ na cast G pin 7 a 8.

Jinak bych chtel podekovat za prinos fora. Zdarec vseci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím všechny,mám sice yetíka,ale zapojení asi bude stejný.Namontoval jsem předo zadní park. senzory a přebývá mi pár kablíků.

1. okrový konektor -kablíky:bílý,modrý-zelený,modrý-šedý,2x hnědý

2.konektor černý-kablíky:modrý,modrý-hnědý

3.2x hnědý,modro-šedý

4.oranžovo-hnědý,oranžovo-černý

5.černo-fialový

Nemá někdo ponětí kam s nimi (vtipálci neraďtě ustřihnout),případně by stačilo schéma.Moc dík.Radek

Ahoj, vypadá to, že to asi bude všetko stejné. Ja som si to montoval na OII 2005, ak si pamatuju, tak hnedý je vždy kostra, čierna/fialová je 12V od poistky (ja ju mám ako 18), modrá/šedá je osvetlenie tlačítka parkasitenta, konektor s káblíkmi modrý a modro/hnadá je na bzučiak predných čidieľ, ten okrový konektor podľa počtov káblíkov mi sedí na konektor tlačítka predných snímačov, ktorý má byť v strednom paneli. Ten oranžovo/hnedý je CAN L komfort, oroanžovo/čierný je CAN H komfort, ale s tými mám problém, lebo neviem presne kde ich zapojiť (ale ako tu prechádzam ostatné riadky tak asi priamo na ŘJ centrální elektriky pin 7 a 8. Keď som ich zapojil priamo ku Gateway na pin 5 a 15 nefunguje mi to). Ak si to už rozchodil, poraď kam tie dva oranžové zapojiť, prípadne čo ešte cez VAg urobiť, aby to fungovalo. A akú máš ŘJ? Ja mám 1Z0 919 475 C (Valeo).

Dík za odpoveď a aj všetkým ktorí mi poradia a dosiaľ tu na fóre poradili

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

Chtěl bych všechny tady poprosit o radu. Kamarád si koupil Tažný od Westfalie na Octávii 2 (1,9TDi, r.v 2006, sedan, parkovací asistent) je k tomu i malá řídící jednotka...

Má to zapojený od ŘJ k zásuvce a pak vedou kabely do předu pod volatn, ale nevíme kam co připojit.

V návodu od výrobce je to volně přeložený z DE a moc to nedává smysl :-(

kdyby se v tom někdo vyznal nebo ste sem napsali kontakt na někoho kdo poradí, byl bych moc vděčnej- auto mu stojí rozebraný v garáži.

Předem moc děkuju Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...