Přejít na obsah

Parkovací asistent / senzory


petrenka

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Přesně tak. 283C bez předních čidel vyhodí chybu a odpojí se. Jinak ukazuje to na starých radiich. Pokud je v plánu výměna rádia za nějaké z faceliftu nebo nějaký android, tak bych doporučil dát facelift jednotku a přizpůsobit tomu zapojení. Facelift by měl ukazovat i na predface radiích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

zdarec, dodělávám si na autě přední PDC, jsem ve fázi že mám vyměněnou jednotku a nataženou origo propojovací kabeláž až pod volant. původní kabely jsem tam nechal a jen nechal odpojený konektor. ve sloupku u řidiče přepojil reprák,

 

Můj první dotaz zní kde najdu GW, je to ta velká piksla pod volantem za pojistkama mezi relátkama? budu tam napojovat 2 kabely na pin 16 oranžovo-hnědý a na pin 6 oranžovo-černý, že?

 

Druhý dotaz se týká spínacího tlačítka a dalších drátů který se napojují viz níže

A samotný dotaz je kam tyto dráty napojit. GND vezmu z jakéhokoliv konektoru ne? černý je spínaný + napojil bych ho na pojistku č.6 a šedý podsvit tlačítka, ten napojím na spínač světel nebo?

 

1x orange with brown strip - connect to gateway pin 6

1x orange with black strip - connect to gateway pin 16

2x brown - GND

1x Black - 12V (kl15) if ignition on

1x grey - 12V illumination of button (connect to 12V socket)

 

Pak ještě zbývá nějaké kódování, že? Co a kde nakodovat? mám navi columbus s tím že zadní se zobrazovaly. původní jednotka 5J0 919 475 A nahrazená za 1Z0 919 475 E

Díky za případnou pomoc!!!

 

Auto je O2 po fl 2012

Editováno: , autor: ladik164
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Superb rv 2010 s origo zadními, předními a na automatické zaparkování senzory.

Přední krajní (nemyslím tím pro automatické zaparkování) zobrazují skoro stále překážku.

Prý po přehození senzorů stále stejný problém na stejném místě. Kabeláž prý překontrolována a prý OK.

Přečetl jsem to tady úplně všechno a nikdo neměl stejnou závadu, maximálně to bylo rámečkem RZ, ale u mě to nebude, protože to dělají ty krajní.

Nějaké nápady? V servise mají podezření na řídící jednotku.

Diagnostika nehlásí žádnou závadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Zadní kabeláž se dá použít, samozřejmě je třeba předělat konektor za vodotěsný 6pin se samcema a předělat držáky aby kabel v nárazníku držel. Piny č.1 spojíš všechny do hromady a přivedeš na pin 2 toho 6 pinového konektoru to samé piny č.3. ty svedš na pin1 té 6tky.  Pak středové vývody čidel přivedeš na 6 pin konektor LP krajní na pin 3, LP prostřední na pin 4, PP střední pin 5 a PP krajní na pin 6. Ale pokud si nejsi jistý tak to nech někomu kdo to svede, ještě je třeba napojit spínač pro přední PDC a reproduktor 

Editováno: , autor: h2o
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty dva hnědé spojit a ukostřit a šedo/modrý napojit na stejnou barvu z vedlejšího tlačítka (to je podsvit) do gatewaye jdou jen ty dva spletené oranžovo černé a hnědé dráty. Pokud ten kabel co si dělal má být v předním nárazníku tak má být osazený samci a ne samicemi. A nezapomenout na silikonové ucpávky proti vodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...