Přejít na obsah

Parkovací asistent / senzory


petrenka

Doporučené příspěvky

před 58 minutami, Kanicka99 napsal:

Teď mě ještě napadlo, že přesně za/nad levým zadním kolem nad nárazníkem jsou dvě malé promáčkliny, zřejmě nějaký ťukanec od předchozího majitele. Je možné, že by to mohlo způsobit, třeba nějaký zkrat?

 

To temer jiste mozne neni. Ta ridici jednotka je pripevnena na plechu primo nad kolem, ne na plechu boku karoserie. Na prilozenem obrazku jsem ti ridici jednotku parkovacich senzoru oznacil... ;) Navic kdyby tam byl nejaky zkrat nebo rozpojeny drat, tak by senzory vubec nefungovaly, repracek by jen 5 sekund piskal a na diagnostice by byla chyba. To ale neni tvuj pripad.

 

PDC.thumb.jpg.657297a165b13cf4d63004f3c5c8341c.jpg

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím, téma jsem pročetl skoro celé, ale pořád si nejsem úplně jistý.
Mám Octavii předfacelift, MR08, ale dal jsem si tam rádio SWING z faceliftu. Teď bych rád dodělal zadní parkovací senzory tak, aby ukazovaly na rádiu. Gateway mám 1K0907530Q (se SWINGEM baterku nevybijí).
Dále jsem pochopil, že pro zobrazování na SWINGu potřebuji facelift jednotku parkováků s elektroinstalací k čidlům.


1. Jaké konkrétní číslo jednotky parkováků potřebuji? Souhlasí 1Z0919475, 1Z0919475B, 5J0919475 nebo 5J0919475A?
2. Jaká potřebuji čidla? Budou pasovat FL čidla do předFL zadního nárazníku za předpokladu, že v něm ještě nejsou žádné otvory a budu je vrtat? Jde mi o to, jestli nemá FL nárazník zevnitř nějaké jiné, speciální uchycení. Rád bych tam dal čidla z FL, protože jsou menší a snad i spolehlivější. Jaký je tedy správný kód čidel? 1S0919275C nebo i nějaký jiný?
3. A jak je to se zapojením, zapojit podle facelift zapojení na CAN pohonu?


Díky moc za rady.

Editováno: , autor: Sharky487
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Potřebuji poradit s parkovacími senzory na Octavia II rok 2004. Senzory přední + zadní.

 

Popis závady:

Nefunguje zvuková signalizace.  Jediný chraplavý zvuk slyším ze sloupku u hlavy řidiče.  Na rádiu zobrazení funguje. 

 

Dotaz:

Je v autě ještě nějaký další reproduktor?  Kde,jak se k němu dostanu?

 

Pokud je někdo schopen opravit budu rád. Někdo v okolí Šternberk (Olomouc) případně Hranice.

 

Děkuji. 

 

Editováno: , autor: Martin Obšivač
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o radu. Mám Octavii II LaK 2012 nejde mi asistent. Na diagnostice píše snímač vpředu vlevo. Který to je když vpředu vlevo jsou 2? Dá se ten snímač nějak změřit abych vyměnil správný?

Potom by mě zajímalo zda jsou všechny na autě stejné a zda musím znova na diagnostiku když čidlo vyměním. 

Dekuji

 

IMG_20180624_115946.jpg

Editováno: , autor: MiraScz
Upřesnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 6. 2018 na 11:27, Sharky487 napsal:

Zdravím, téma jsem pročetl skoro celé, ale pořád si nejsem úplně jistý.
Mám Octavii předfacelift, MR08, ale dal jsem si tam rádio SWING z faceliftu. Teď bych rád dodělal zadní parkovací senzory tak, aby ukazovaly na rádiu. Gateway mám 1K0907530Q (se SWINGEM baterku nevybijí).
Dále jsem pochopil, že pro zobrazování na SWINGu potřebuji facelift jednotku parkováků s elektroinstalací k čidlům.


1. Jaké konkrétní číslo jednotky parkováků potřebuji? Souhlasí 1Z0919475, 1Z0919475B, 5J0919475 nebo 5J0919475A?
2. Jaká potřebuji čidla? Budou pasovat FL čidla do předFL zadního nárazníku za předpokladu, že v něm ještě nejsou žádné otvory a budu je vrtat? Jde mi o to, jestli nemá FL nárazník zevnitř nějaké jiné, speciální uchycení. Rád bych tam dal čidla z FL, protože jsou menší a snad i spolehlivější. Jaký je tedy správný kód čidel? 1S0919275C nebo i nějaký jiný?
3. A jak je to se zapojením, zapojit podle facelift zapojení na CAN pohonu?


Díky moc za rady.

 

 

Tak si odpovím sám, jednotky souhlasí, FL čidla na předFL použít lze a zapojení dle faceliftu taky odpovídá.

 

Zkusím se zeptat, jak je to s barvou na čidlech? Koupil jsem čidla lakovaná v jiné barvě než potřebuji (nejspíš originální barva). Když je budu chtít přelakovat na svojí barvu, můžu je stříknout přes tu původní barvu, nebo musím dostat tu původní nějak dolů? Bojím se, aby při přestříkání nebyla vrstva barvy moc silná a čidla korektně ukazovala...

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano jednotka je ok. Cidla pouzit muzes kdyz mas fl jednotku. Origo nastrik vem smirglem abys to zdrsnil a pak to splichni sprejem a pak aspon 2x lakem. Hlavne musis spravne zapojit. Drzaky na cidla se lepi na naraznik oboustrankou. Musis koupit drzaky pro fl cidla. Dale udelat spravnou diru. Da se na to koupit origo vrtak. Stoji cca 300 kila ale udelas uplne presnou diru. V narazniku jsou znacky kde mas tu diru udelat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem vyměnil pro jistotu obě čidla a závada stále stejná, viz zpráva výše. Nevi někdo kde na O2 facelift combi bývá nejčastější problém? Parkovací asistent z výroby. Předpokládám že bude něco v kabelech. Ale vůbec netuším kudy to vede a kde mám závadu hledat. Prosím o radu jak postupovat. Kde bývá nejslabsi místo když čidla vyměněna, závada smazána a stále nabiha zavada? Děkuji za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud si dal originál a ne čínu, tak sundej přední nárazník a spojka pro přední čidla je před předním pravým kolem, upevněná je na nádobce ostřikovače, rozepni konektor a proměř každý drát od konektoru u nádobky po konektor k čidlu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 6. 2018 na 14:17, Martin Obšivač napsal:

Ahoj.

Potřebuji poradit s parkovacími senzory na Octavia II rok 2004. Senzory přední + zadní.

 

Popis závady:

Nefunguje zvuková signalizace.  Jediný chraplavý zvuk slyším ze sloupku u hlavy řidiče.  Na rádiu zobrazení funguje. 

 

Dotaz:

Je v autě ještě nějaký další reproduktor?  Kde,jak se k němu dostanu?

 

Pokud je někdo schopen opravit budu rád. Někdo v okolí Šternberk (Olomouc) případně Hranice.

 

Děkuji. 

 

 

Pokud vím, předfacelift má vždy pouze jeden reproduktor, v B sloupku. Dostaneš se k němu po sundání spodního obložení sloupku.

Druhý reproduktor v případě předních senzorů má až facelfit...

Editováno: , autor: Sharky487
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim, proc by tam musely byt 2, ale zil jsem v tom, ze tam proste 2 jsou. Nicmene jsem se ted dival na schemata v programu Elsa a je to jak psal Sharky, ve schematech do MR08 je tam jen jeden repracek, od MR09 (tedy od FL) jsou tam 2 repracky. Je ale zvlastni, ze to nesedi s tim, co je v ETKA. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Schémata navíc potvrzuje i dotaz Martina Obšivače, který ve svém předfaceliftu marně hledá druhý repráček pod palubkou. ;) 

Taky mam pocit, že to už někdo v tomhle tématu psal (že předFL má jeden repráček a FL má dva), ale 50 stran se mi teď prohledávat nechce...

Editováno: , autor: Sharky487
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Thu Jun 28 2018 na 17:37, h2o napsal:

Tak pokud si dal originál a ne čínu, tak sundej přední nárazník a spojka pro přední čidla je před předním pravým kolem, upevněná je na nádobce ostřikovače, rozepni konektor a proměř každý drát od konektoru u nádobky po konektor k čidlu.

Díky, rada pomohla. Krizove misto byl pravý přední roh. Tam kolem příčky nárazníku vedl kabel a nebyl pořádně připevněn a prodřel se. Po zapojení jsem ani nemusel na diagnostiku a čidla běží. Seper vyřešeno. Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj, pročetl jsem snad úplně všechno.Ale k žádnému závěru jsem se nedostal. Mám origo senzory předek i zadek. Při zařazení zpátečky to pipne jednou krátce a pak stále jedno monotónní pipnuti. Na diagnostice to neukazuje žádnou závadu čidla jsou podle diagnostiky OK. Když jsem procházel přes čidla tak se hodnoty vzdálenosti normálně měnili. Kabely vizuálně jsou OK. Žádné viditelné poškození Jednotky ani senzoru. Nevíte někdo kde by mohl být problém? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, potřeboval bych takovou radu, domontoval jsem si parkovací senzory přední zadní s jednotkou 56D919475A, myslel jsem si, že je špatná na Octavii 2012 tak jsem koupil 1Z0919475E. Jednotku jsem nakodoval ODISem. V jednotce CANbasu jsem přidal řj parkovacích čidel. V jednotce can je chyba komunikace s ridici jednotkou asistenta pro parkování. V jednotce pomoci pro parkování je chyba datové komunikace pohhonho systemu. Jednotku park. jsem připojil na can do OBD zásuvky, vadí to něčemu ? Když odpojím jen jeden vodič, tak se ani diagnostikou nedostanu na jednotky. Jaký by mohl bát probém ? Děkuji

64573799_2565194820180652_5312251525785976832_n.png

65301485_2393295054285108_1099668419852107776_n.png

64922854_576180782788044_3876354296995905536_n.png

64504553_439018503555037_1664323982096072704_n.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...