Přejít na obsah

Parkovací asistent / senzory


petrenka

Doporučené příspěvky

Skús vymeniť aj ďalšie čidlo. Mne to robilo čidlo čo vôbec diagnostika nehlásila, to dávalo nejaké zle dáta a čidlo vedľa sa správalo ako tvoje, že hodnota lietala , ale mne to robilo stále aj pri zhasnutom motore. A rovnako keď nebola zima = vlhkosť vzduchu bola nízka tak to nerobilo

. Bol prasknutý vstup na konektor do čidla. Tiež som menil kabeláž aj RJ a aj čídlo ale vždy len to jedno . Takže skontroluj všetky čísla .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Ahojte, mám problém so zadnými parkovacími senzormi na O2 Combi predFL. Po zaradení spiatočky pri zapnutých svetlách (xenóny) čidlá na pravej strane hlásia prekážku aj keď za autom nič nie je, občas pípajú od najväčšej vzdialenosti až po najmenšiu a stále dookola, inokedy len raz zapípajú, náhodilo prebliknú na rádiu. Prehodil som pravé čidlá za ľavé, nič sa nezmenilo, opäť to robila najmä pravá strana. Vypozoroval som, že keď sú svetlá vypnuté, tak to nerobí, resp. len veľmi sporadicky. Auto som mal na diagnostike, pri vypnutých svetlách ukazovali senzory hodnotu 255, akonáhle som zapol xenóny, pravé vnútorné (občas aj ľavé vnútorné) čidlo zmenilo hodnotu a vrátilo sa naspäť na 255. Čidlá som pokombinoval na rôznych pozíciach, stále rovnako. Nestretol sa niekto s týmto problémom? Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdar chlapi. Jsem tu nově, potřeboval bych poradit. Mám octu 2008, 8 měsíc, předfacelift. Potřebuji rozchodit zadní parkováky-taktéž předface i s kabeláží. Ale jednotku mám nejspíše facelift 5J0 919 475 A, protože bych chtěl zobrazení na rádiu. Když připojím CANy na gateway na pohon 6 a 16 podle faceliftu, tak jednotka jen dlouze pískne a gateway ji ani nenajde-žádná komunikace. Po vyzkoušení na staré zapojení, piny 5 a 15 se pro jistotu neděje vůbec nic,a zblázní se půlka palubky. Jde mi o to, jestli tahle jednotka bude fungovat na předface autě s předface senzorama nebo jestli musím sehnat taktéž předface jednotku, případně jakou??

 

Sorry, jsem s toho už jelen. Budu vděčný za každou radu, díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 26. 3. 2022 na 15:54, Kris7ián napsal:

Ahojte mam problem s parkovacími senzormi ked zaradim spiatočku tak senzory začnu iba pipat a na rádiu iba prebliknu a nefunguju.Možno 1 krat z 10 ako zaradim spiatočku tak funguju presne a ide kazdy senzor  kde môže  byt problem ? 

Odchádza, alebo odišiel niektorý zo senzorov, diagnostika Ti povie ktorý konkrétne .... Mne to cca dva týždne pískalo asi 10.15sec potom naskočil, teraz už chyba chneď po zapnutí. Jeden (už druhý) bol poškodený (nie mechanicky) ... po výmene všetko OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
před 1 hodinou, exer20 napsal:

A vše potřebné máš? Jinou jednotku 8K, vnitřní kabeláž, tlačítko a repracek?

Ano, všechno potřebné jednotku pro 8K, reprák a tlačítko také. Natáhl jsem kabeláž do nárazníku zapojil čidla. Dále asi dostat vnitřní kabeláž do interiéru z motorového prostoru ... dále bych potřeboval kam co zapojit a rozmístit aby to všechno po diagnostice fungovalo .. děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Přeci bych jen potřeboval radu od zkušených ohledně předních PDC zapojení do jednotky, protáhl jsem vnitřní kabeláž až na C sloupek a zbyli mi dva piny, pin č.7 a pin č.8 v barevnosti kabely hnědý a červený .. ve schématu nejsem schopný zjistit kam tyto dva piny zapojit do jednotky 8K ... Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...