Přejít na obsah

Parkovací asistent / senzory


petrenka

Doporučené příspěvky

Ahoj všem. Mám dodatečně namontovaný originál parkovací senzory, ale bez napojení na rádio. U zadního okna je taková malá kulatá pískací "věc" s diodou, která mě informuje o vzdálenosti. Otázka zní: Jde tenhle systém napojit na sběrnici a do rádia? Pokud ano tak jak a kolik za to asi dám? Navíc jsou senzory přidělaný bez těch obrouček kolem. Dají se sehnat dodatečně, abych si je tam mohl dát, aby to vypadalo jako originál? Díky všem. Bohužel jsem šetřil na nesprávným místě:-(

kdo ti to montoval, ze ti origo senzory nenapichnul na radio? odpovim si sam, tyhle senzory mi nabizeli taky, jsou to ty cerny , ktery se nemontujou primo ve fabrice, ale jsou nabizene jako prislusenstvi skoda, a ty prave maji indikaci pouze zvukem a LED. je tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale pokud ja to dobre chapu, tak ty tvy senzory zadny obroucky ani nemaj. original senzory jsou zapusteny v narazniku, tyhlety cerny ne. jestli by slo k tomu splasit RJ nevim...

ty origo vypadaj tak, jak sem dal fotku kvak, s tim odlupujicim se lakem

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem. Mám dodatečně namontovaný originál parkovací senzory, ale bez napojení na rádio. U zadního okna je taková malá kulatá pískací "věc" s diodou, která mě informuje o vzdálenosti. Otázka zní: Jde tenhle systém napojit na sběrnici a do rádia? Pokud ano tak jak a kolik za to asi dám? Navíc jsou senzory přidělaný bez těch obrouček kolem. Dají se sehnat dodatečně, abych si je tam mohl dát, aby to vypadalo jako originál? Díky všem. Bohužel jsem šetřil na nesprávným místě:-(

napiš PM Igorovi, jemu tie obručky ostali myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked pozriete tu fotku senzora z vnutornej strany co som tu dal, je z toho vidiet ze je to iny sposob uchytenia ako origo z vyroby, inymi slovami, tie kruzky tam nemaju byt a pochybujem ze tam pojdu na ten senzor dorobit. mna skorej zaujimalo ci je mozne dat nove cidla z origo a pripojit na sucasnu RJ z prislusenstva, lebo nechcem vyhodit celeho asistenta kvoli tomuto. neviete niekto ci to ide, resp. co s tym teraz?

kazdopadne to povazujem za podraz zo strany Skodovky - myslel som ze jediny rozdiel je v tom ze ten dorabany sa neda napojit na CAN a nie ze to bude vyzerat tak otrasne ako to cele vyzera...a to som dal robit samozrejme v autorizovanom servise :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zalezi na tom, co mate kdo namontovany.

Pokud ma Luke288 originalni sadu, co se montuje ve vyrobe a je OFICIALNE dostupna pouze jako jednotlive nahradni dily (tudiz vyjde podstatne draz), vypada to uplne jinak, nez kdyz u kvaka pouzili sadu originalniho prislusentvi BEA609001.

Ze tu montaz zmrsili je uz jina vec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som zase pouceny ze cokolvek budem do auta chcet mam to hned objednat. proste uz nikdy nic dorabane. a este jedna vec - ten reproduktor toho mojho asistenta na liste nad zadnym sklom vzdy vystrasi ludi co veziem vzadu a netusia o co ide. to zase len nejaky debil musel vymysliet dat to na to miesto...ale planujem to aspon schovat pod tu listu ked budem mat niekedy cas...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kavk, ak je problém len v tom, že diera je síce dobrá, ale časom sa uvolnia nejaké úchytky, ktoré sú zjavne nesprávne navrhnuté alebo ohnuté nesprávnou montážou, tak by som asi žiadal od servisu aspoň prelakovanie tých senzorov (ale kvalitné vrátane základu na plast, ktorý predpokladám vynechali) a potom by som bol pri nich, nech tie senzory pred založením poistia lepidlom. Myslím, že nejaký Chemoprén by to v pohode mal zvládnuť. Udrží aj inakšie veci.

Pokiaľ dobre viem, tak sú len 2 možnosti ako asistenta dorobiť. Buď kúpiť toho originálneho po dieloch. Výde to drahšie, ale bude sa to dať napojiť na CAN a bude to ako z fabriky, teda aj so zobrazením na displeji rádia. Druhá možnosť je kúpiť toho z príslušenstva, montáž bude lacnejšia, zrejme sú aj iné (lacnejšie) tie sezory a to na CAN napojiť určite nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...