Přejít na obsah

Parkovací asistent / senzory


petrenka

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Ahoj Lidi na moji octavii (Skoda octavia 2 , rok 2005 , 1.6 před FC) mi zacal piskat při zarazeni spatecky parkovaci asistent . Cidla mam jen vzadu a nevim které je KO . Dela někdo diagnostiku v Ostrave nebo mi doporučíte jit do original servisu na diagnostiku? Stejne tak je to s nakupem dilu , je lepsi kupit original nebo něco z sbazaru ci jiného shopu? Vim ze to tu urcite je jen to téma uz je fakt dlouhe tak moc dekuji za odpovedi .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Panove, nedala by se nahododu nastavit prodleva vypnuti zadnich parkovaku po vyrazeni zpatecky? 

U nove Fabie jsem si na to strasne zvykl, kdyz parkuju mirne z kopce, tak ParkAssistent je aktivni nejakou dobu po vyrazeni a nemusim mit zarazenou zpatecku a stat zbytecne na spojce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

zdravim.mam zadne senzori rj senzorov je 1Z0 919 283 B takze ju treba vymenit.ale neviem za aku jednoku. moze byt tato: 1Z0 919 283 C ? mam cinske radio a na radiu mi ukazuju ciarky ked parkujem.bude stacit tato ci uz novsiu jednotku? Gateway mam  1K0 907 530 K. neviem ci ju bude treba menit ked budem davat rj 1Z0 919 283 C alebo az ked dam novsiu rj senzorov.diky za info- jedna sa o octaviu 2 12mesiac 2006 predface

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím všechny Škodováky.   Mám dodělaný RNS 510 a chtěl jsem aby zobrazoval couváky. Vyměnil jsem Gateway, a  ř.j.park.   za 1Z0 919 475 B udělal jsem správné zapojení CAN konfort na CAN pohonu, nakódoval  Gateway  ( pozice 10 místo 76) Park. asist nakódovaný na  DSG.  Na chvíli ukáže autíčko a pak VCDS  vypíše chybu zkrat na kostru.  Jediná věc, kterou můžu změnit je asi čidla. Mám 3D0 998 275 A.  Poradí mi odborníci, jaké čidla dát, aby rozměrem odpovídala  3D0 998 275 A a zároveň spolupracovala s 1Z0 919 475 B ? Děkuji. 

Editováno: , autor: Hradišták
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zmenil si aj zapojenie čidiel? U FL majú spoločnú kostru - možno preto ti to píše túto chybu

 

Na 12 PIN-ovej svorkovnici (krajná) RJ parkovacieho asistenta urob túto zmenu:

Odpoj PIN-y 6, 10, 12 a priletuj ich k 11-tke (pôjdu tam spolu 4 drôty)

 

Ak máš aj predné senzory tak ešte tiež 12 PIN svorkovncia (teraz tá čo je v strede):

Odpoj 1, 7, 9 a naletuj na 8-ičku

 

No a okrem napojenia nového CAN-u čo si písal že si urobil je ešte potrebné odpojiť z 16 PIN svorkovnice 3, 7, 14 a zaizolovať. V novom zapojení sa nepoužívajú

Editováno: , autor: zelo7
Pridané podrobné zapojenie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechno jsem udělal. Společné + i - senzorů (12pin)  Odpojení  7, 14 (can -K) napojení 6, 15 (can -pohonu) (16 pin)  na podvolantovku, odpojení 3 +. Nacodováno. Jedině už ty senzory.   3D0 998 275 A  nespolupracují. Většinou senzory mají číslo 919  a já mám 998. Asi tady bude problém. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 7. 2016 at 14:32, Hradišták napsal:

Zdravím všechny Škodováky.   Mám dodělaný RNS 510 a chtěl jsem aby zobrazoval couváky. Vyměnil jsem Gateway, a  ř.j.park.   za 1Z0 919 475 B udělal jsem správné zapojení CAN konfort na CAN pohonu, nakódoval  Gateway  ( pozice 10 místo 76) Park. asist nakódovaný na  DSG.  Na chvíli ukáže autíčko a pak VCDS  vypíše chybu zkrat na kostru.  Jediná věc, kterou můžu změnit je asi čidla. Mám 3D0 998 275 A.  Poradí mi odborníci, jaké čidla dát, aby rozměrem odpovídala  3D0 998 275 A a zároveň spolupracovala s 1Z0 919 475 B ? Děkuji. 

A proč nám všem neřekneš že se nejedná o škodovku?? víš že jsi na škodaforu??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Milhausek napsal:

A proč nám všem neřekneš že se nejedná o škodovku?? víš že jsi na škodaforu??

Omlouvám se. Ano, jde o Seat Toledo 2005.  Seaťácká fóra jsou o ničem. Těch aut je málo. Ale je to koncernové auto a má hodně společné s octávii.  Do Octavie ( asi Tour) 2011 se dávali PA 6Y6 919 283A a senzory 3D0998275A.  Já mám původní PA 5P0 919 283 a senzory 3D0998275A.  Tato sestava pracuje bez problémů.   S novou jednotkou 1Z0 919 475 B  a původníma senzorama ne. Zkrat na kostru hlásí senzory. Když senzory odpojím, tak hlásí že nemá signál.  Poradí někdo bývalému škodovákovi? (Měl jsem Š.Ostavii 1 1,9 TDI 4x4 r. 2000). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepočul som o nikom čo by musel meniť senzory. Každý len menil zapojenie. Ale všetko je možné. Skús ešte premerať kabeláž či nie je niekde prerušená, resp. ak by si mal možnosť od niekoho si požičať RJ parkovákov tak vyskúšať tú. Pár ľuďom sa stalo že nová jednotka blbla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím všechny lidi, řešící nefunkční čidla parkování u O2.

Přes veškeré čtení na všech možných fórech jsem nedbal a u mé O2, při poruše na čidle jsem objednal sadu čidel   z Číny.

Jsem maximálně spokojený, čidla došly, přestříkl jsem a namontoval, seděly neuvěřitelně přesně, jak konektor, tak do šachty v nárazníku.   Kdo bude chtít vyzkoušet....link níže.  Nesundával jsem ani nárazník, jen jsem vyšrouboval šrouby zespod nárazníku. V pohodě jsem vyměnil čidlo v pravém rohu a jdou takto vyměnit i ostaní čidla, všechny jsem takto z konektoru vysunul, i povolil z držáků nárazníku . Takto jsem v předchozím kole zkoušení  prosříkl Konkorem všechny čidla a nárazník jsem nemusel sundávat.

Kontakt na prodejce čidel:

https://www.aliexpre...=77489705732660

 

Sada čidel, za dobrou cenu a fungují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau Hanysekk, já sem to udělal stejně akorát jsem koupil pouze jedno čidlo, viz. odkaz níže a čidlo nefunguje... Při aktivaci hlásí různou vzdálenost překážky i když tam nic neni... Platil jsi za balík dph?

https://www.aliexpress.com/item/For-AUDI-SEAT-SKODA-VOLKSWAGEN-PDC-Parking-Sensor-OEM-7H0919275/1559056982.html?spm=2114.13010608.0.136.eQ4NfO

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...