Přejít na obsah

Parkovací asistent / senzory


petrenka

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Ahojte prosim vas viete mi poradit na mojej Ok. mi zadne parkovacie senzory ukazuju prekazku jeden den funguju normalne inokedy mi zase lave senzori ukazuju prekazku a pravy nic a inokedy zase vsetky ukazuju prekazku. Mal niekto s tymto problemom uz skusenost prosim vas?

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, LucasCZE napsal:

Mohl by mi nekdo rict, jake je spravne kodovani jednotky 1Z0 919 283 B pro Octavii II Combi? Predposledni bit je podle VCDS na nastaveni typu karoserie. 0 sedan, 1 combi, 2 RS. Nikde na internetu jsem ale nenasel, ze by nekdo mel nakodovane combi. :kol-32:

 

Jeste pridavam screen z VCDS, kde je ta napoveda kodovani. Porad mi to vrta hlavou... Nakodoval jsem tam tu variantu combi, ale jednotka je z combi vytazena a byl tam sedan. Proto to nejak nechapu.

 

5ac1e73663d44_KodovaniPDC.thumb.png.e6fc6d21e8ff940e311c6756c97b2f5f.png

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Najednou mi z ničeho nic přestal fungovat parkovací asistent, pročetl jsem ruzna vlakna ale nenašel jsem odpověď na můj problém.

Klasika, asistent nefunguje, nepípá a nezobrazuje vzdálenost od překážky na rádiu. Při zařazení zpátečky, se ozve jen dlouhé Pííííp... (asi 5s) a při zmáčknutí tlačítka pro aktivaci předních senzorů to samé a pak oranžově bliká, Auto jsem napojil na diagnostiku a našlo to chybu viz. příloha.

 

Našlo to chybu: 1080340 - Reproduktor pomoci pri parkovani, B107C 14 (009) - preruseni nebu zkrat na kostru

 

Pročetl jsme nejaké zahraniční příspěvky s touto chybou a psalo se tam, že opravdu vadný reproduktror může vyřadit celý parkovací asistent ale přitom při zařazení pípne, takže nejaký musí být OK. Jde mi o to jaky reproduktor to bude, jestli přední nebo zadní? A jestli to náhodou není jen zkrat? Abych nekoupil novy repro a nebyla chyba ve zkratu, kabelu, kostře? Mohli by jste mi poradit jak toto zjistím?

 

Popřípadě jestli se někdo setkal s podoným problémem? Díky.

IMG_20180528_153502.jpg

IMG_20180528_153646.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musis oddelat kryt B sloupku, to je ten mezi prednimi a zadnimi dvermi. Repracek je za spodnim krytem, musis ale oddelat i horni kryt. Pokud mas hlavove airbagy, tak je nahore pod krytkou jeden sroubek, jinak je to jen nacvakane. Jestli potrebujes nejaky detailnejsi navod, tak si stahni dilenskou prirucku, ve ktere je to i s nejakymi nakresy. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No proste si nechas vypsat seznam ridicich jednotek, vyberes Park Assist, kliknes na Adaptation, ze seznamu vyberes neco jako Rear Buzzer Volume a po chvili ti vyskoci okno, ve kterem budes mit povoleny rozsah hodnot. Aktualni hodnotu zmenis podle chuti a ulozis to. Zadna raketova veda. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 8. 2017 na 21:14, Kanicka99 napsal:

Zdravím!

Minulý týden jsem měl auto v servisu (škoda octavia 2 DSG - 1,9TDI, 77 kw r.v. 2005) kvůli vadnému kompresoru klimatizace a nové páčce na blinkry - nešel tempomat. Když mi auto vrátili, zjistil jsem, že při parkování mi ukazují obráceně parkovací zadní senzory na rádiu u siluety auta ( couval jsem pravou stranou k paneláku a na rádiu začala pípat spodní zadní strana siluety, tudíž levá strana auta, ale tam nabyla žádná překážka)

 

Chci se zeptat, jestli je možné, že to zavinili nějak v servisu a jak se to dá případně nastavit zpátky, aby to ukazovalo správně. Jestli se to dá nastavit někde v rádiu nebo se to musí přes diagnostiku ? 

 

Předem díky za odpovědi.

 Zdravím!

Mám úplně stejný problém. Povedlo se vám ho nějak vyřešit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Chali22 napsal:

 Zdravím!

Mám úplně stejný problém. Povedlo se vám ho nějak vyřešit?

Zatím pořád nepovedlo :D Popravdě jsem se pak na to vyprdl, ptal jsem se jen okolních kamarádu a ti nevěděli. Chlápek, co mi dělal ty opravy, po kterých se to stalo, mi řekl, že on to udělat nemohl, ale kdo ví.  V jízdě to autu nebrání a že to je přehozený jsem si už zvykl :D Ale stále bych uvítal od někoho nějakou radu, jak to změnit :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me mas spatne zapojene senzory v zadnim narazniku. V nicem jinem to byt nemuze. Je divne, ze to zacalo delat po opravach, pri kterych se urcite nesundava zadni naraznik. Nemohlo to byt prohozene uz pred servisem?

 

Takze sundat naraznik a poprepojovat to. Pokud by se ti nechtelo sundavat naraznik, tak druha moznost je prepinovat vodice u RJ, ktera je v kufru na karoserii nad levym zadnim kolem. Z RJ uz jde vsechno po CANu, takze jinde s tim nic neudelas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, LucasCZE napsal:

Podle me mas spatne zapojene senzory v zadnim narazniku. V nicem jinem to byt nemuze. Je divne, ze to zacalo delat po opravach, pri kterych se urcite nesundava zadni naraznik. Nemohlo to byt prohozene uz pred servisem?

 

Takze sundat naraznik a poprepojovat to. Pokud by se ti nechtelo sundavat naraznik, tak druha moznost je prepinovat vodice u RJ, ktera je v kufru na karoserii nad levym zadnim kolem. Z RJ uz jde vsechno po CANu, takze jinde s tim nic neudelas.

Díky moc za radu! Na 100% to před tím přehozené nebylo, vždy parkuji pravou stranou k paneláku, čárky také nabíhaly na "pravé" horní straně. Normálně mě to praštilo do očí, že začali nabíhat čárky na "levé" spodní straně :D Nooo, pravděpodobně to budu muset někomu šopnout, na auta jsem úplný lajk a hlavně vozíčkář, takže sám si s tím neporadím :):D 

 

Teď mě ještě napadlo, že přesně za/nad levým zadním kolem nad nárazníkem jsou dvě malé promáčkliny, zřejmě nějaký ťukanec od předchozího majitele. Je možné, že by to mohlo způsobit, třeba nějaký zkrat? Ale je mi divné, že já měl auto už rok a do tý doby to bylo v pohodě a ani nevím jak dlouho to měl předchozí mejitel. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...