Přejít na obsah

VAG COM - Kódování Octavia II


KRYSIMLADE

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

Ahoj kluci,mám podobný problém jak tu někteří píšete. koupil jsem VAG  číny, zkusil dlouhé kódování na přísvit do zatáček  denní svícení přes mlhovky . kody si to uloží,akceptuje je ale nic nefunguje. může to být tou čínou nebo kde bude problém? díky za radu, mám O2 před face 2008 bez PDF

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Čaute. Kamoš menil podvolantovku z 1K0-953-549-BF na BC a po nakodovani vybavenia mu píše túto chybu. Nerobil ešte kalibráciu G85, ale nezdá sa mi, že  by to malo nejaký vplyv na túto chybu. 

Ma kód motora 1U, automat, palubný počítač a zadný stierač. Nemá multifunkčný volant a ani páčky. 

Myslíte si, že keby tam dal rovnakú BF jednotku, tak by to nevypisovalo chyby? Vďaka. 

 

https://drive.google.com/file/d/0B0SajfoOhwhVcGFOQjIyU2xYUjQ/view?usp=drivesdk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím, snažím se nějakým způsobem rozjet ukazování teploty oleje na maxidotu. Volal jsem do autorizáku, jak se k tomu dostat (dal jsem jim i VIN), a řekli mi, že by mělo stačit změnit servisní interval na variabilní a začne to ukazovat. Tak jsem zagooglil a podle fór a youtube by mělo stačit změnit v controlleru 17 (instruments) oil quality na high, případně ještě pár dalších věcí. Problém je, že když si to načtu na svým autě, tak namísto nějakýho cca 30bajtů dlouhýho hexa stringu (co byl třeba v tutorialech o nastavování světel) tam mám ty bajty jen tři a nastavujou úplně nesouvisející věci (viz fotky).
Auto je 2009/1 - vizuálně předFL, motor už TSI a elektronika možná taky po-FL.


Napadá mě několik věcí co se můžou dít, poradíte někdo?

1) Nevím jak přesně funguje VCDS - jestli ty popisky k jednotlivým bajtům/bitům vyčítá z ŘJ auta, nebo je má uložený v té spoustě LBL a dalších souborů ve složce programu, nebo někde úplně nahardcodovaný v exáči. Tudíž buď mi VCDS špatně detekuje typ auta (což by odpovídalo tomu nápisu KOMBI tam, mám sedan), nebo mu chybí nějakej ten LBL soubor pro můj model?
2) Jsem ve špatné řídící jednotce, není to 17ka. Zkoušel jsem prohlídnout i Engine, tam to není, Engine 2/3/extended či jak mi to vůbec nenačte.
3) Nejde to tím GUI klikátkem, musí se to dělat přes tu položku "přizpůsobení" (adaptation?), manuálně zadat číslo a uložit?
4) Stará verze firmwaru ECU nebo budíků. Nedá se někde zjistit, jaký jsou novější + changelogy?

5) Moje budíky to nepodporujou? Mám verzi 1Z0 920 843 C a někde tady na fóru se psalo, že "D"-čkový to podporujou jen po nějaké úpravě a až "G" verze to má v defaultu. Je tak, nebo to půjde i na mých?

6) Nějakej filuta už si s tím hrál přede mnou, a naflashoval tam nějaký kraviny...

7) Je to čínskej kábl (VCDS-HEX-V2) a proto mi vrací kraviny a některý jednotky nenačte...

 

Případně pokud někdo máte návod jak pro blba (programátora) jak ten program pořádně funguje a jak s tím zacházet, mohli byste se podělit?

2018-01-16 20_53_57-C__Users_Marek_Desktop_New folder_New folder_P80116-193827.jpg - IrfanView (Zoom.png

2018-01-16 20_54_19-C__Users_Marek_Desktop_New folder_New folder_P80116-193841.jpg - IrfanView (Zoom.png

2018-01-16 20_54_31-C__Users_Marek_Desktop_New folder_New folder_P80116-193852.jpg - IrfanView (Zoom.png

Editováno: , autor: marek16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Návštěvník

Vidim, ze si z Ciech.

Nakodovat QG1 mozes ale pochybujem, ze ti naskoci aj teplota oleja...

Obrat sa na niekoho, napr. Rolbar, ferda25 a oni ti  s tym pomozu.

Budiky to nepodporuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tomxass: Jo, už jsme to nakódovali s Fidem, ale neukazuje to :(

Ferdovi jsem psal, ale ten je až někde ze strakonic, což je z brna docela štreka a cestu tam nemám.

Pokud to nepodporujou budíky, tak mám asi smůlu, pže dávat 6 litrů za nový a práci se mi fakt nechce, přijde mi to zbytečný. Škoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Návštěvník

Dik

 

Da sa na OII FL nakodovat, aby pri zamknuti auto davalo aj zvukovu odozvu?

Mam to na Passate 2008 ale tam je original alarm.

Bez alarmu to asi nepojde, ci?

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě se tu vrátím k teplotě oleje. Když mám 2009 FL verzi CR TDi tak bych měl mít budíky co olej dokáží zobrazit ? Taky mi to nechce ukazovat teplotu oleje (přímo v MFD to není možné zaškrtnout ta položka tam vůbec není) ale ve VCDS jsem teplotu oleje i senzor našel... Není mi jasné jak to tam na pevný interval dostat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...