Přejít na obsah

VAG COM - Kódování Octavia II


KRYSIMLADE

Doporučené příspěvky

Ahoj, je tu někdo z Brna a okolí kdo by dokázal nastavit LED v SPZ přes kabel? Objednal jsem couvací kameru, co nahradí osvětlení SPZ, no a je tam ledka, takže kontrolka..no a z činy jsem objednal druhou ledku na druhé osvětlení, nevěřím že ta bude fungovat správně že kontrolka se nerožně...tak proto...Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím Vás, kde presne sa kóduje počet automatických cyklov stieračov po ostreknutí čelného skla n a O II FL 2012. Teraz mám tuším 4 (5?) cykly a chcem to na 3.

4 a viac cyklov hlavne v zime je veľa a už čisté sklo posledný cyklus za.erie špinou, takže zase ostrek a ešte si to šupne na xenóny a 5l je fuč raz-dva :(

Používam VCDS. Dík.

Editováno: , autor: yoli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
V 23. 3. 2018 na 12:38, 15degren napsal:

Ještě se tu vrátím k teplotě oleje. Když mám 2009 FL verzi CR TDi tak bych měl mít budíky co olej dokáží zobrazit ? Taky mi to nechce ukazovat teplotu oleje (přímo v MFD to není možné zaškrtnout ta položka tam vůbec není) ale ve VCDS jsem teplotu oleje i senzor našel... Není mi jasné jak to tam na pevný interval dostat.

 

CR to podporuje, je potrebne aktualizovat SW budikov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 12. 4. 2018 na 12:43, yoli napsal:

Prosím Vás, kde presne sa kóduje počet automatických cyklov stieračov po ostreknutí čelného skla n a O II FL 2012. Teraz mám tuším 4 (5?) cykly a chcem to na 3.

4 a viac cyklov hlavne v zime je veľa a už čisté sklo posledný cyklus za.erie špinou, takže zase ostrek a ešte si to šupne na xenóny a 5l je fuč raz-dva :(

Používam VCDS. Dík.

Ha? toto fórum je nejaké spomalené, akoby škodovky na trhu neexistovali. Kopec odkazov lepšie povedané obrázkonávody už roky nefungujú úložiska už nedržia odkazy na pdf.....Iné saity, kde sa riešia veci rýchlejšie? Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám dotaz ke kódování některých věcí. Pátral jsem po tom celý víkend a nic nenašel, takže se obávám, jestli vůbec něco z toho půjde. Každopádně budu rád za rady, pokud někdo něco bude vědět. (OII FL, r.v.2010, 2.0 TDI CR, automatická klimatizace, senzor světel)

 

1) Lze udělat nějakou korekci snímače vnitřní teploty? (Podobně jako se třeba upravuje spotřeba) Ukazuje nižší hodnoty, tudíž je v autě tepleji, než je nastaveno na automatické klimatizaci.

2) Při přepnutí výkonu větrání (tlačítko AUTO) se automaticky zapíná klimatizace. Jde nastavit, aby se nezapínala?

3) Při zapnutí zapalování začne foukat větrák?. Jde nastavit, aby začal foukat až po nastartování motoru?

4) Osvětlení nástupního prostoru (žárovky v zrcátkách) svítí pouze za tmy. Jde takto nastavit i vnitřní osvětlení v autě? Aby se rozsvicelo podle světelného senzoru?

5) V přizpůsobení, v ř.j. klima/topení je "IDE03176 Trvání záběhu kompresoru" a lze nastavit hodnoty v sekundách. Výchozí hodnota je 0. Neví někdo, k čemu to slouží?

 

Ještě jeden bod, u kterého jsem se dočetl, že pravděpodobně nejde, ale dávám ho sem, kdyby náhodou někdo věděl jak...

6) Lze změnit rychlosti, při kterýchse zapnou a vypnou u dálničních světel (je nastaveno, že se zapínají při 140 km/h aspoň 10 s a vypínají myslím při rychlosti nižší než 65 km/h po dobu 2 nebo 3 minuty).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

1 nie - teplomer je na climatronicu, resp. cidlo, jasne, ze bude teplejsie ked prazi slnko

2 nie - AC by si nemal nikdy ani vypinat (je to AUTOmaticka klima a AC ma byt zapnute nonstop), dokonca aj automaticka recirkulacia vzduchu

3 nie tak to ma byt

4 nejde

5 netusim

6 neda sa to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju za odpovědi. Jen k té 1) upřesním, že jsem zkoušel ve stínu, venkovní teplota 29 °C, měl jsem otevřené všechny dveře u auta, takže v autě byla +- stejná teplota a po chvíli (max. půl minuty) puštěné klimatizaci ukazovalo čidlo teplotu 25 °C (než jsem ji pustil tak na něm bylo také okolo 29 °C).

(U jiné oktávky jsem zkoušel měřit teploměrem za jízdy a teplota byla taky vyšší, než nastavená, takže se mi zdá, že je to obecná vlastnost oktávek)...ve výkonu klimatizace problém není, protože když pustím maximální chlazení, tak to auto vychladí dostatečně...ale šlo mi o to, jestli to nelze nějak korigovat, aby ty hodnoty byly blíže realitě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s tim vetrakem je to právě jak kdy...nekdy se spusti tak 3 - 5 sekund po zapnutí klicku a nekdy se nezapne...delaji to obe auta...mozna ze je to teplotou (nevim jiste) - kdyz je hic tak zapne a kdyz je chladneji tak ne...tak me prave napadlo jestli to neni moznost vypnout

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k tomu větráku. Když otočím klíčkem ani do 30s se větrák nezapl. A po nastartování mu to trvá cca 5 - 10s. Klimu mám na auto(pomalejší otáčky) a cirkulaci vzduchu v autě na AUTO.

 

Zkoušel jsem to včera v cca 21:00. Mám pocit že teplota byla 19-20°C venku a na AC bylo 22 nastaveno.

Editováno: , autor: Ovce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LukasCZE - coz to nastartuju...spis mi slo o případy kdy jen zapnu zapalovani (potrebuji zjistit neco z maxidotu, otevrit okýnka atp.) ale neni to neco co me vyloženě vadí...myslel jsem pokud by to bylo jednoduche nastavení...daleko vic mě vadí, že to čidlo ukazuje vetsi teploty :-/ jezdim pak s klimou nastavenou na 18 a stejne je tam teplo (jinak obecně se snažím s klimou to neprehanet a pokud není vylozene hic tak ani nepouzivat)

 

Ovce - shvalne to zkus nekdy az bude auto vyhřátý...jestli se potvrdi ta moje domnenka...já to zkoušel v jednom aute vcera odpoledne kdyz stalo nejakou hodinku na slunci a pustil se...k veceru jsem zkousel v obou autech a ani u jednoho se nepustilo (taky jsem tam mohl byt tak pul mimuty...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Da sa vypnut na OII FL to prebliknutie ziaroviek pred startom?

Konkretne myslim LEDky v cuvacich svetlach.

Malo by to byt nieco ako cold diagnostic...

V centralnej elektrike mam len Byte 23 Bit 6 - a tam je cold diagnostic license plate (SPZ), nic ine som nenasiel...

Vdaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...