Přejít na obsah

VAG COM - Kódování Octavia II


KRYSIMLADE

Doporučené příspěvky

ahoj

chtěl bych poprosit o radu, dodělávám xenony ( prozatím nemám zapojenou nivelaci ale bude ) a při té příležitosti jsem vyměnil BCM jednotku na 30bit, vše jsem nastavil a pozapínal jak má bejt ale přestala mi jít funkce coming a leaving home. Ale na staré jednotce fungovala jak měla. V maxidotu zapnuto a v kódování snad taky ... poradil by mi někdo kde je problém ?

Dešťový senzor, světla na AUTO a čidlo soumraku je v autě....

 

Aktuální kódování jednotky je : E9889F1711041E00470A0A00000000000009FF035C00012C000000000000

auto je Octavia 2 předF. 2.0 tdi BKD rv.2005

nemám něco špatně ?? Popřípadě dá se nastavit coming a leaving na mlhovky ??   díky moc za každou radu

Editováno: , autor: budback
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pises o BCM jednotce a o pred facelift Octavce. Chtel jsi napsat BSG nebo mas elektriku prekopanou na facelift?

 

Napis cislo BSG/BCM, nevim, jestli maji vsechny 30bitove jednotky stejne kodovani.

 

Pokud jde o CH a LH mlhovkama, tak to na pred FL myslim nejde.

 

PS: Byt tebou nevytvarim duplicitni prispevky. Pawouk te zamota do site a vysaje. :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dival jsem se na to kodovanI. Ocividne mas BSG a prepsal ses... Zkusil bych odskrknout byte 2 bit 4, byte 22 bit 0 a taky byte 23 bit 5. Mne to takto funguje.

 

Dale mas povolene jen jedno couvaci svetlo, intenzitu svitu zadnich parkovacek nemas pro Octavii II spravne, mas povolenou cold diagnostiku blinkru v zrcatkach, naopak nemas povolenou cold diagnostiku zadnich parkovacek. To vsechno mas zamerne? Prijde mi, ze mas jednotku z jineho auta nez z Octavie a par veci jsi zapomnel zmenit.

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mam stejnou jednotku. Dam ti sem cele kodovani jak ma byt pro Octavii II. Taky jsem jednotku menil, ale pochazi z Octavie, tvoje urcite ne....

 

F1088E011004140000110D000000000000197E073200000C000000000000


Trochu si to musis upravit. Co si pamatuju, tak jsi mel denni sviceni nakodovane na Skandinavii, ja mam Ameriku. Ja mam denni sviceni mlhovkama, ty hlavnima svetlama. Nemam nezavisle topeni. Nemam xenony. Mam aktivovane sviceni obou zadnich mlhovek. Mam vyplou cold diagnostiku osvetleni SPZ (protoze tam mam LEDky). Mozna jeste nejake dalsi veci, ktere uz si nepamatuju a nechce se mi to znova louskat z tveho kodovani (napr. vyhrivane sedacky a ostrikovace svetel), ale to uz si zmenis jak potrebujes/chces. Jde o ten zbytek, ktery je spravne... ;)

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím,

vyměnil jsem na své Octavii 2 před faceliftem BSG z 21bit na 30bit Highend (3C8937049E), vše nakódoval stejně (dle screenshotů nastavení ze staré jednotky), ale mám pár problémů.

 

Přední stěrače stírají, ale ostřikovače neostřikují. Po přitáhnutí páčky je slyšet pod volantem cvaknutí, ale nic, čerpadlo se ani neozve. Naopak pokud zapnu zadní stěrač, tak okamžitě a neustále ostřikuje. Zadní ostřikovač se stěračem se občas také zapne při zařazení zpátečky. Zadní obrysová světla (levé i pravé) navíc hlásí vadnou žárovku, přes to, že jsou v pořádku.

 

Tušíte někdo, jestli je moje chyba v při kódování (kontroloval jsem 2×) nebo jestli to může být vadnou BSG jednotkou?

 

Děkuji za jakoukoliv radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nazdar chlapi. Mám problém s nakodovaním DO kľúča. Problem je že mam nakodovanych 5 DO a chcel by som nakodovať len 2 DO nakoľko vlastním len 2. Problem ale je je v jedonoke 09- pri zadaní seccurity access podla Vagu kod 31347 mi kod nezoberie a nejde mmi to nakodovať neviete mi povedať kod seccurity access? Auto je OII FL rv.2009 2.0.TDI 103kW. Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte..chcel by som sa opytat ci je tu nejaky manik na VCDS a skusi mi odpovedat na otazku...jedna sa o octaviu 2010 1k0937087D...nejde mi v nej menit kodovanie..proste hocico tam zmenim napise mi kodovanie prijate ale ked to idem skontrolovat nezmenilo to...napr auto zamknutiee auto odomknutie chcem vypnut a nejde to....robim s VCDS uz zo 10 rokov ale s tymto som sa neste nestretol...problem je ten ze prestal fungovat come a leaving home...isiel som to skontrolovat a je to aktivovane..aj ked to kukam v 09 cez VCDS a aj ked to pozeram v palubaku na budikoch aj tam je to aktivovane..ale nefunguje to...

Editováno: , autor: corsod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám dotaz, kolik času může zabrat nakodování  přisvětlování do zatáček (corner) 

jde mi o to, že mi jeden "elekrikář" říká, že to udělá, ale nebude to na počkání. Mám mu to tam dát např ráno a odpoledne to bude. 

Moje představa byla, že to může trvat tak do 15 minut. 

A ještě, kolik by taková sranda mohla stát? Dík 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 20. 2. 2019 na 7:16, tomik.cesko napsal:

Mám dotaz, kolik času může zabrat nakodování  přisvětlování do zatáček (corner) 

jde mi o to, že mi jeden "elekrikář" říká, že to udělá, ale nebude to na počkání. Mám mu to tam dát např ráno a odpoledne to bude. 

Moje představa byla, že to může trvat tak do 15 minut. 

A ještě, kolik by taková sranda mohla stát? Dík 

Od něho bych dal ruce pryč je to záležitost max na 15min. Nevím co tam chce celé dopoledne dělat asi bude tahat dráty k mlhovkám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, na jde na předfacelift verzi se čtyř polohovým spínačem světel nastavit denní svícení tak aby v poloze 0 nic nesvítilo a v poloze tunel bylo aktivní denní svícení dle světelného senzoru? Když nemám nakódované denní svícení, tak v poloze tunel se světla rozsvítí až se soumrakem, když dení svícení nakoduji, světla nejdou vypnout ani v poloze 0. Potřeboval bych spojit výhody obojíjího. Lze to nějak? BSG jednotku mám 3C0937049AE s kódováním 69880D230104140000110D00000000000009FF0F550000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobry chcem sa opytat dakto z Liptova vie kodovat ?mne mechanik povedal ze ho RJ komfortu cez vdms nepusti takze nevie nakodovat co chcem preto poprosim dakeho dobreho cloveka nech ak ma t.cna dakoho nech napise mne do mailu na mam oct 2 fl 09

michal_lm@azet.sk

Dakujeem

Editováno: , autor: misogrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím,

Máme prosím ještě někde k dispozici ten kompletní seznam kodu,které se dají změnit v VCDS?Myslím,že to bylo v PDF,ale smazalo se mi to a už to nemohu najít.

A druhá otázka u motoru 2.0tdi BKD

Jak v položce 1 Engine Smažu adaptivní hodnoty motoru?Měnil jsem váhu,klapku a Egr.A rád bych aby si to nějak sedlo všechno na nové hodnoty?

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Neví někdo jestli jde nakódovat na Octavii 2 před FL, zapnutí mlhovek společně s dálkovými světly a vypnutí při vypnutí dálkových? Jde mě o to, zda to jde překódovat pouze vagem a nemusím tahat dráty. Nikde jsem to nenašel. :/

 

Mám Ameriku, denni svícení mlhovkami. To se při 140km/h automaticky světla přepnou na xenony? 

 

Děkuji 

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, prosím o pomoc s kódováním. Chtěl bych na svém Golfu 1,4 tsi 90 kw rok 2009 vypnout v budících kontrolku pro nízkou hladinu oleje. Bohužel si žije vlastním životem, ikdyž je nové čidlo na vaně, tak se čas od času sama rozsvítí. Samozřejmě, že hladinu oleje pravidelně kontroluju a je v pořádku. Vždy se rozsvítí před startem, nikdy ne za jízdy.

 

Dalo by se to v kódování budíků nějakým způsobem vypnout? Popř. nápověda jak a kde? Mám VCDS 12.12 myslím.

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...