Přejít na obsah

VAG COM - Kódování Octavia II


KRYSIMLADE

Doporučené příspěvky

Bejt tebou,spíš to opravím. Ta oprava nebývá složitá. Hnijou draty v tom plastovym husím krku,kousek za konektorem toho snímače na vaně. Dost často to však na první pohled není vidět. Je třeba to pečlivě zkontrolovat. Někdy je schnilej jen ten drát v bužírce a bužírka je zdravá. Když však protáhneš drát mezi prstama,ucítíš jak je ve vnitř nabubřelej. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 8. 2019 na 14:43, Petrkiller napsal:

Neví někdo jestli jde nakódovat na Octavii 2 před FL, zapnutí mlhovek společně s dálkovými světly a vypnutí při vypnutí dálkových? Jde mě o to, zda to jde překódovat pouze vagem a nemusím tahat dráty. Nikde jsem to nenašel. :/

 

Mám Ameriku, denni svícení mlhovkami. To se při 140km/h automaticky světla přepnou na xenony? 

 

Děkuji 

Mě se povedlo jen aktivovat funkci vypnutí mlhovek při zapnutí dálkových světel. to zapnutí mlhovky + dálkové umí  až FL.

Výstřižek10.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 8. 2019 na 13:40, telkom napsal:

Bejt tebou,spíš to opravím. Ta oprava nebývá složitá. Hnijou draty v tom plastovym husím krku,kousek za konektorem toho snímače na vaně. Dost často to však na první pohled není vidět. Je třeba to pečlivě zkontrolovat. Někdy je schnilej jen ten drát v bužírce a bužírka je zdravá. Když však protáhneš drát mezi prstama,ucítíš jak je ve vnitř nabubřelej. 

Dobře, zkusím na to ještě mrknout. Každopádně děkuji za radu. Právě že ta bužírka vypadá pohledově ok, ale jak je to uvnitř s drátama, na to jsem se nedíval :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, chtěl jsem na své O2 FL zkalibrovat měření spotřeby paliva, protože mi ukazuje nižší hodnoty (cca o 0.6l/100km), než je reálná spotřeba. Narazil jsem ale hned na začátku. Hodnotu nelze změnit, chce to  kód. Neznáte ho někdo ? Zkoušel jsem hledat, ale nějak se nedaří. Jel jsem podle tohoto návodu... https://www.youtube.com/watch?v=9FY-rFQ0Zfw

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, mám dotaz ohledně topení. V předchozí oktávce jsem měl nastaveno: Dám topení na max. (foukání na přední sklo) a pak zmačknu auto tak se atomaticky sníží teplota na 22C.  U nového auta to nefunguje (je to sice pašík ale to by mělo být asi stajné) Dá se to někda nastavit přes VCDS?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 24. 9. 2019 na 23:06, Zdk napsal:

Ahoj. Jak ve VAGu zapnu položku v menu palubního PC "Dodatečný objem k načerpání"? U kámoše auta jsem jí našel v položkách přizpůsobit a zobrazuje se ale u mě je šedivá že nelze zapnout. O2 Fl

podporuju to budiky po roku 2012, alebo sa musi naflashovat novsi sw a to je dost problem, neda sa to spravit cez vag

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Ahoj.

Najde se někdo, kdo by poradil? Mám O2 FL, 1,6 TDI CR r.v. 2011. Nechal jsem tam dnes doinstalovat Columbuse namísto Swingu pár kodovacích úprav, ovšem něco nešlo tomu elektrikáři nakodovat. Ačkoliv mi ty dialogy na VCDS ukázal a zaškrtnuté to měl, asi to nebylo všechno.

 

Povedlo se mu:

- Přizpůsobení cyklů blikačů - 5 cyklů bliknutí

- Aktivace výstražných blikačů při prudkém brzdění

- Aktivace servisního menu navigace columbus

- Aktivace funkce COORNER – přisvícení mlhovek do zatáček

- Aktivace předních mlhovek při couvání vozidla

- Aktivace obou zadních mlhovek

 

Nepovedlo se mu:

- automatické zapínání předních mlhovek, když rozsvítím dálková světla

- sklopení pravého zrcátka, když zařadím zpátečku

Nevíte někdo, jak na to? To jsou zrovna funkce, které bych chtěl. U toho zrcátka nevím, jaká výbava je pro to potřebná ...

 

Další co nefunguje - A TO MĚ ŠTVE ZE VŠEHO NEJVÍCE - tak při přehrávání hudby přes BTH z telefonu hudba na kolumbusu hraje, ale nejde ovládat přehrávání a nepíše se, jaká písnička hraje a taky nejde ovládat posun skladeb na multifunkčním volantu (obrázek obr0.jpg). Pokud ťuknu na dotykáči vpravo na ikonu BTH, tak se najednou zobrazí vše, vteřiny běží, názvy písní, alba, interpreta jsou vidět, i přepínání písniček je funkční (obr1.jpg) ... jenom zvuk není slyšet, což je hrací strojek dost podstatná závada. Pokud na této obrazovce ťuknu na tlačítko VÝBĚR, a na další obrazovce (obr2.jpg) opatrně 1x ťuknu na rámeček BT-Audio, tak se to vrátí do výchozí pozice - hraje, ale nezobrazuje. Na předchozím swingu tlačítka na multifunkčním volantu nefungovala, a písničky to nezobrazovalo, ale to proto, že to rádio neumělo zobrazit. Nevíte někdo co s tím?

 

To streamování hudby jsem testoval z Samsung Galaxy S10 (anroid 10), Samsung Galaxy S7 (android 8), Huawei P30 Pro (android 10) a dceřiného LG G4 (android 6) ... odtut ty písničky z fotek níže ... ty nejsou moje ... :-)

 

Kódování jednotky:

Addresa 09: Centrální elektrika       Labely: SVO\1K0-937-08x-09.clb
Objednací číslo řídící jednoky: 1K0 937 087 R    HW: 1K0 937 087 R
Systém a/nebo verze: BCM PQ35  H+  110 0651
Kódování: 40000AB8A87BF19040080080110081E5470000AE524D81605C8540200040
VCID: 40D8B2CD7A8DD5D7DED-8014
Nenalezena žádná chyba.

 

obr2.jpg

obr0.jpg

obr1.jpg

ob3.jpg

Editováno: , autor: fejkus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 2. 4. 2020 na 7:34, jan.machalik napsal:

Ahoj, ty mlhovky jdou aktivovat i přes Caristu. Co se týká zrcátka, tak musíš mít sedačky s pamětí, jinak to nejde. Zrcátka nemají vlastní paměť.. 

 

Ani v CARISTě to nejde zapnout. V té Caristě je vůbec taková chudší nabídka toho, co to umí, ale co by člověk chtěl za pětikilo ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím, kódoval jsem na svém Octavii 2 po faceliftu a někde jsem musel špatně zakřižkovat, teď mi nesvítí denní svícení a nemohu to dát zpátky. Tak jestli někdo neví co má byt zakřižkovane a co ne.

Tady je muj kod: 40180ABCA0050CB840100008500089A4409100AE520D8960DBC440040040

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, pročetl jsem fóra ale stejně jsem se odpovědi nenašel. 

Zapl jsem si přes vcds coming home a leaving home. Světelný sensor nemám, v maxidotu mám obě funkce aktivované a coming funguje, leaving však ne. Nevíte, jestli se ještě někde něco musí udělat? Další věc je, taková kravinka ale u známého jsem viděl na maxidotu u předFl něco jako uvítací logo? Nevíte, jak ho tam dostat? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám prosbu. Bylo by možné úprava Gateway jednotky u OII 2004 ( syn by chtěl měnit radio Stream za jiné a má obavy z vybíjení bat ). Nebo je nutná výměna za z FL ? 

Stávající:

Adresa 19: CAN Gateway        Labely:. SVO\1K0-907-530-V2.clb
   Řídící jednotka SW: 1K0 907 530 K    HW: 1K0 907 951 
   Díl: J533__Gateway   H08 0178  
   Revize:   H08       Seriové číslo: 2100104211087B
   Kódování: 3D3F4B4007001302
   Dílna #: WSC 41921 107 96035
   VCID: 2F6DA6BBBE1D45370F-807A

Díky za odpověd

Marek Maňour ( Plzeň-jih )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dobrý den,

potřeboval bych poradit, jak odkodavat kontrolu brzdového obložení. Pravdepodobně mám nekde přerušený kabel, proto mě to pořád hlasí a už to nechci dál řešit.

 

Pridal jsem par obrazku z vagu. Uplně jsem to nepochopil na jakou hotnotu mám parametr přesat.

 

Můžete mi poradit?

 

Děkuji

02.PNG

01.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...