Přejít na obsah

1,2 47kw -klepani motoru


fer1

Doporučené příspěvky

U mé 1,2 47kw,se mi nepravidelně stává při startování studeného motoru začne se klepat tak deset patnact ,/je to různ,/vteřin a pak se zklidní najeto 80000,má někdo podobné zkušenostia co stim může být,bylo v servisu a nic nenasli/ve škodovacmém/,podobný příspěvek jsem zatim tady nenašel,dík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mé 1,2 47kw,se mi nepravidelně stává při startování studeného motoru začne se klepat tak deset patnact ,/je to různ,/vteřin a pak se zklidní najeto 80000,má někdo podobné zkušenostia co stim může být,bylo v servisu a nic nenasli/ve škodovacmém/,podobný příspěvek jsem zatim tady nenašel,dík

Jestli ti neodchází zapalovací cívka,nebo jak se to jmenuje.U3válců častý jev

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
mno, mozno by ti pomohlo preflashovat rj motora, predtym ako som to daval chipnut tak mal motor male otacky a ked bol studeny tak sa chvelo cele auto, neviem kolko sekund to bolo... po chipe ak je vonku zima tak 1-2s si zavrci retaz ale inak klud ;)

Me to zavrceni po startu dela taky, je to tak maximalne 2s jak rikas,docela me to ale zneklidnuje.Je to normalni pruvodni jev nebo to signalizuje nejaky problem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
Me to zavrceni po startu dela taky, je to tak maximalne 2s jak rikas,docela me to ale zneklidnuje.Je to normalni pruvodni jev nebo to signalizuje nejaky problem?

Ja mam podobny problem,mechanik mi vymazal chyby na vagu,na 2-3 tyzdne bolo pokoj,a vcera som znova na prvy krat nenastartoval kol100 ,na druhy krat to chyti,niekedy pridam plyn,trocha mu pomoct.Na vagu to ukazovalo lamda sonda.Menil som sviecky,vsetky filtre.Lamda sonda je celkom draha zalezitost,uz to vidim dam ju vymenit a problem bude pretrvavat.....Motor sa zaklepe a niekedy zhasne,no je to 1 z 10 startov asi.Chcem aby to jazdilo :) tiez mechanici mi niekedy pripadaju ze sami presne neviedia co to moze byt,zaruku uz nemam.Skocim s tym na vag a dam vediet

fabia 1.2htp 47kw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel problem se studenym startem ale samotne nastartovani bylo v poradku. Hned kdyz jsem vycouval z parkoviste (cca 10 vterin po startu) tak zacal motor jit dost nepravidelne po pridani plynu to prestalo. Zacalo to delat az pri mrazech kolem -5 °C a mene. Ve skodovce mi bylo receno ze to muze byt tim ze jezdim kratke vzdalenosti (7km do prace) a ze se na svicce do rana vytvori vlhkost chce to pry obcas motor pekne protahnout na delsi trase . Nechal jsem jim to tam na vymenu svicek,oleje a tak. Za dve hodiny mi technik volal ze cidlo teploty posila do řj. chybne udaje a ze to bude tim. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

tak nevím jestli je to všechno u 47kW stejný jak u 40kW F I (2005) po FL ale u naší v loni v létě při studeným motoru chcípal a po seštelováí ŘJ i vyčištění škrtící klapky to dělalo pořád a nakonec v servisu zjistili jak je za motorem jedna tkaová hadice tak je ve vnitř ohybu prasklá - vyměněno a vše ok. FI (2004) před FL a to klepání mi dělá taky ale mám motor s krytem motoru a prej tam pod ním jsou silentblocky a časem zteří a mě se to konkrétně přenáší na sání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahojky, no riadil by som sa okynmi Jar_dy a viac by som sa zameral na skrtiacu klapku ( vycistenie a nastavenie nulového bodu ) a ked to bolo servisovane v Skoda servise tak sviečky boly menené pri 60 000. Indučne cievky by sa asi prejavovaly i pri normalnej jazde. Viac ma nenapada, este ma napadlo menily ti palivový filter?:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ja mel problem se studenym startem ale samotne nastartovani bylo v poradku. Hned kdyz jsem vycouval z parkoviste (cca 10 vterin po startu) tak zacal motor jit dost nepravidelne po pridani plynu to prestalo. Zacalo to delat az pri mrazech kolem -5 °C a mene. Ve skodovce mi bylo receno ze to muze byt tim ze jezdim kratke vzdalenosti (7km do prace) a ze se na svicce do rana vytvori vlhkost chce to pry obcas motor pekne protahnout na delsi trase . Nechal jsem jim to tam na vymenu svicek,oleje a tak. Za dve hodiny mi technik volal ze cidlo teploty posila do řj. chybne udaje a ze to bude tim. :)

A pomohlo to???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mé 1,2 47kw,se mi nepravidelně stává při startování studeného motoru začne se klepat tak deset patnact ,/je to různ,/vteřin a pak se zklidní najeto 80000,má někdo podobné zkušenostia co stim může být,bylo v servisu a nic nenasli/ve škodovacmém/,podobný příspěvek jsem zatim tady nenašel,dík

taky jsem byl ve skodovce a nic mi nenasli.nech si udelat tlaky ve valcich, protoze je mozne ze ti odchazi motor u 1,2 motoru se to stava a nejde to opravit leda novej motor mam to taky a ted uz ho nechavam jen dojezdit a pak uvidim. mechanik mi rekl ze se to stava klidne uz pri 15 tis km a prave ze u tohoto motoru nevimenis nic jako treba pistni krozky jedine udelat vybrus valcu ale malopravdepodobne ze se to povede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

U 1.2 47 kw to pozoruju docela často. Jestli to cvaká jenom po studeném startu tak cca 10 vteřin,tak to dělá hydraulický napínák rozvodového řetězu. Než ho tlak oleje naplno napne,tak si zacvaká. Bez tlaku oleje je napínánín pouze pružinou.

Ja mam taky isty problem, ale s tym rozdielom, ze to klepe az pokial sa motor nezahreje na mozne maximum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...