Přejít na obsah

Jak jsem testoval zimáky a jak to dopadlo :-))


FUGAS

Doporučené příspěvky

Tak jsem se dneska rozhodl otestovat zimáky (Pirelli SnowSport W210 195/5O R15), na kterých sice jezdím už třetí zimu, ale na sněhu jsem je prakticky nevyzkoušel, protože co je mám, tak je sněhu pomálu. Takže jsem se v očekávání poctivých zimních podmínek vydal v Krušných horách na silnici, která je označená cedulí, že se v zimě neudržuje. Na fotce, je červenou šipkou vyznačeno, kam jsem se vypravil, zelená šipka ukazuje směr hlavní silnice, kam jeli všichni normální lidi :D Je pravda, že cedule pod kopcem nelhala, a jediná údržba která na téhle silnici probíhá, je uježdění sněhu od běžkařů, které jsem občas potkával, a občasný průjezd terénního auta. Osobák jsem tam nepotkal ani jeden.

post-325-1230407212_thumb.jpg

Editováno: , autor: FUGAS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak jsem přijel na místo, kde silnici křižuje krušnohorská magistrála, chtěl jsem se tam otočit, což by nebyl problém, kdybych se nerozhodl vylézt ven z auta a pokochat se krajinou, a abych nepřekážel běžkařům, zajel jsem co nejvíc ke kraji do hlubšího sněhu. Když jsem pak chtěl odjet, auto se nechtělo hnout ani dopředu ani dozadu. Nepomohl ani pokus o rozhoupání se. V tu chvíli mi došlo, že jsem lopatu kterou pro tyhle případy vozím v kufru, nechal v garáži :wallbash: Kdybych jí měl, byl bych během deseti minut venku, zas tak dramatický to nebylo, ale prostě nebyla a neměl jsem ani rukavice, abych to vyhrabal aspoň ručně...

post-325-1230408363_thumb.jpg

post-325-1230408407_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po chviličce jel okolo pán s Jeepem, sám od sebe zastavil a nabídl, se že mě vytáhne. Já jsem sice byl přesvědčenej, že bych se vyprostil sám, ale při představě odhrabávání sněhu holýma rukama, jsem jeho nabídku přijal. Takže se otočil a začal odvíjet lano z navijáku, já jsem zatím z kufru vyštrachal tažné oko. Zajímalo by mě, kterej jouda vymyslel, že to oko má opačnej závit, asi to slouží k ještě většímu nasírání lidí v nouzové situaci. Když bylo všechno ready, začal mě navijákem tahat ven. Jenže auto začalo nepředpokládaně sklouzávat do přikopu, a začalo se nepříjemně naklánět. Usoudili jsme, že tudy cesta nepůjde, a domluvili jsme se, že to zkusíme tahat zezadu, nebo v tom příkopu skončím celej....

post-325-1230409299_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako když v malé rychlosti najedeš na muldu, závěj nebo jazyk (tj. tak, že ji neprorazíš) a zůstaneš viset na sněhu, tak ti ani řetězy nepomůžou. Jak máš saně a nemáš energii, seš v pekle. To pak zapadají i rozhrňáky.

edit: jinak drama jak prase...

Editováno: , autor: flames
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dozadu už pak žádný problémy nebyly, takže jsem byl za chvíli venku. Tímto ještě jednou děkuji ochotnému pánovi s Jeepem, který za svojí pomoc ani nic nechtěl. Pak už mi nic nebránilo v tom odjet po "svých", zůstalo tam po mě jenom trochu rozrytého sněhu...

post-325-1230410043_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím přiznat, že mě překvapilo, kolik tam bylo sněhu, jinak lopatu i řetězy (textilní Michelin Easy Grip) mám, bohužel zůstaly doma. V krkonoších kam jezdím častěji, tolik sněhu není. Jinak zimáky dobrý, zahrabal jsem se vlastní chybou, kdybych nezastavil v tak hlubokém sněhu na okraji příkopu, tak se to nestalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obdivuju vas jak nekdo muze napsat tak dojemny pribeh :) Ja jen co napadne ten bily nesmysl zacinam ku...vat, jelikoz na tom jezdim po Beskydech 4 mesicev kuse, a abych dobrovolne jel bo takove zaprdakovane ceste to uz musi mit fakt nekdo naturu .)ani kdybych mel pneumatiky s hroty tak nikam nejedu, uz sem parkrat zapadl, zepredu, zezadu, zboku, a nejvice me sere ta zima kdyz se musi cekat kdyz nejaky dobrodinec prijede s nejakym traktorem me vytahnout .)

Snehu nazdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...