Přejít na obsah

Jakou autobaterii? Výměna akumulátoru


u3nos

Doporučené příspěvky

90 000km

Problém je v tom, že autobaterie se nabíjí 10 % kapacity baterie po dobu cca 14 hodin. V tvém případě je to 6200 mA. A nabíječka dává jen 1800 mA. Mělo by to jít nabít taky, ale za úměrně delší dobu.Je to spíš udržovací nabíječka přes noc v třeskutých mrazech v garáži...

Editováno: , autor: MIRAXMIRA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně prosimtě nepoužívej tu nabíječku jako udržovací ! 1.8A ti jí bude normálně nabíjet ,tím pádem bude i plynovat a ne udržovat. Udržovací proud je daleko nižší!!!!

Jinak to chce opravdu nabíječku s větším nabíjecím proudem. S touhle to bude trvat déle,ale stejně by se měla nabít.

V každém případě co ukáže hustoměr to platí! Ty automaty já prostě nemusím. Není nad klasickou doma dělanou nabíječku! Ale chyba může bejt i v akumulátoru. A ted mě prosím nekamenujte,ale u Banneru by mě to vůbec nepřekvapilo.

Puč si kloudnou obyčejnou nabíječku a uvidíš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I s voltmetrem se dá naprázdno něco naměřit, nezapomínejte, že olověný akumulátor je tvrdým (a to že velmi) zdrojem proudu. Už jen fakt, že má 12-ti voltový akumulátor po nabití méně než zhruba 12,3 V (měřeno bez zátěže), je dostatečně vypovídající.

akumulator je mäkky zdroj prudu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
1. Máš to tam pořád, nebo nandaváš jen po zaparkování? A kolik uvádějí životnost?

2. To se ten solární panel zapojuje, do zapalovače?

3. A jste si jisty ze to funguje?

................................................................................

....................

ad 1+2. Mám přichyceno trvale na cloně a je to zapojeno do kabeláže přes pojistku. Životnost - to se uvidí :-) Mám to od 06/2006.

Ostatní - viz Návod.PDF u Conradů.

ad3. Věřím, že to funguje jako každý jiný prodávaný "Dobíječ" Aku.

Měřil jsem to multimetrem při instalaci a dle intenzity osvětlení tam teklo kolem 100mA.

Chtěl bych se zeptat jaké jsou zkušenosti po 3rokách užívání toho solárního panelu teké o něčem takovém uvažuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
nazdar lidi dnes mi necekane po 3 letech odesla 74 banerka a malem me jeblo tolik penez stala a ted musim novou to me utvrdilov tom ze baterka 55 z kaufcu bude stacit

tak nakonec to nebyla baterka ale 110amperova pojistka na baterce v te plastove krabce ale stejne jsem koupil novou VARTU BLOU 74/680 za 2000,- v kamenym obchode luxus cenovak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to pročítám a musím se pochlubit.Já mám o1 66kw tdi a v ní odzačátku vartu 70A bezůdržbovou .Poslední 3 zimy jsem jí jedenkrát nabíjel starou nabíječkou toť veškerá údržba.Je jí 8,5 roku.A jezdím 17km do práce a 17 zpět.Už se ale pomalu dívám po jiné.Problém je v tom, že ty které by se mi tam hodily mají větší průměr kontaktú.Jinak když se zaměňuje údržbová za bezůdržbovou tak se musí přestavit dobíjení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to pročítám a musím se pochlubit.Já mám o1 66kw tdi a v ní odzačátku vartu 70A bezůdržbovou .Poslední 3 zimy jsem jí jedenkrát nabíjel starou nabíječkou toť veškerá údržba.Je jí 8,5 roku.A jezdím 17km do práce a 17 zpět.Už se ale pomalu dívám po jiné.Problém je v tom, že ty které by se mi tam hodily mají větší průměr kontaktú.Jinak když se zaměňuje údržbová za bezůdržbovou tak se musí přestavit dobíjení.

nazdar kup si tu VARTU zas jsou opravdu dobry a jestli to nemas daleko do Olomouce tak ted maji v Akume slevu a dot velkou o 1500 je to 74/680 je to ta modra ta strbena stoji o 700 vic a ma 74/720 pokdu se nepletu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to pročítám a musím se pochlubit.Já mám o1 66kw tdi a v ní odzačátku vartu 70A bezůdržbovou .Poslední 3 zimy jsem jí jedenkrát nabíjel starou nabíječkou toť veškerá údržba.Je jí 8,5 roku.A jezdím 17km do práce a 17 zpět.Už se ale pomalu dívám po jiné.Problém je v tom, že ty které by se mi tam hodily mají větší průměr kontaktú.Jinak když se zaměňuje údržbová za bezůdržbovou tak se musí přestavit dobíjení.

nazdar kup si tu VARTU zas jsou opravdu dobry a jestli to nemas daleko do Olomouce tak ted maji v Akume slevu a dot velkou o 1500 je to 74/680 je to ta modra ta strbena stoji o 700 vic a ma 74/720 pokdu se nepletu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší je baterie do které "vidíš", tzn. dají se vyšroubovat víčka a můžeš si změřit hustotu elektrolytu, co je platné, že baterii můžeš nabít, ale po nabíjení by jsi měl mít hustotu 1.28, ale jak to zjistit, mocktát se mi v praxi stalo, že je po nabíjení elektrolyt řídký a tím baterie nemá kapacitu, navíc u těch bezúdržbových se může stát, že ti altík přebíjí a elektrolyt se nadměrně odpařuje a pak se stane, že je tam např. jen polovina elektrolytu a co pak...už jsem to několikrát viděl, takže pokud baterku,tak např. černou Vartu, má sice vývody přelepené samolepkou, ale ta se dá odtrhnout, otevřít a dolít, pak batrka vydrží klidně 6-9 let...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja spise myslim, co se tyce do kvality, u nas doma pouzivame varty na vsechny ctyri auta, dokonce i na traktor a nemuzu si stezovat , sice to stoji nejaky peniz navic, ale oplati se zainvestovat , myslim, ze se to oplati hlavne v zime, taktez i dobra udrzba, kolik z vas ji nabilo na zimu? nebo spise, nez prisly ted mrazy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se zeptat jaké jsou zkušenosti po 3rokách užívání toho solárního panelu teké o něčem takovém uvažuji.

Ja teda nevim, ale podle me je ten solar skoro k nicemu, pokud teda nemas auto pres tyden zaparkovany a hlavne ... elektronika odpojuje zapalovac po nejaky dobe vypnuti klicku, takze bych rekl na 99,9% ze to relatko ti zadnou stavu ze solaru do baterie nepusti, leda to napojit naprimo pres vypinac a odpojovat to pri kazdy jizde pred startovanim ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Jakou autobaterii? Výměna akumulátoru

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...