Přejít na obsah

Jakou autobaterii? Výměna akumulátoru


u3nos

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Zdarec pánové -_-, snad mi také poradíte.

Mám, jak víte, O1 2.0MPi 4x4 ve skoro plné výbavě (ugradovaná Elegance) + Magicar 9300. Pořídil jsem si tam na zimu takové pochybné topení, s nadějí, že to alespoň odmlží okna.

Problém je, že to -logicky- nehorázně žere baterku. Běží to půl hoďky, nezahřeje to nic a ještě k tomu baterka je na hranici 11V, což trošku při startování pokulhává.

Až přijdou mrazy, bude to zcela nepoužitelné.

Baterka tam je teďka nějaká asi noname, ale 60Ah.

A k tomu dotazu B) :

Jakou nejsilnější baterku tam mohu dát, když denně s autem jezdím +- 2x po půl hodině ? Jaký mám alternátor netuším.

A co rozměry - jaká nejširší se tam dá "narvat" ? Nebo jenom jde ta 242 ?

V budoucnu by měla baterka napájet i 2 zesáky.

Na Webasto za 30k nemám, to tam budu raději hodinu předem ofukovat hubou.

Že má vlastní spalovací motorek by mě ani ve snu nenapadlo .. ale jak jinak, žejo :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ad solar Panel - magnet na zloděje, já osobně na noc sundaval - měl jsme to na A6 když jsem se jí cca rok snažil prodat a stála před barákem. Ono Conrádí "při standartních svěrelných podmínkách" znamená, že musíte stát přímo proti sluníčku, protože i za slunečného dne, když nedopadají paprsky přímo z toho leze tak +- 7 V což moc nenabije. Na sluníčku i 20 V , což mi zas přijde moc (nebo mám vadnej kus)

Ad Webasto - s montáží počítej tak 45 k, taky bych chtěl, ale je to ranec. Jedině sehnat starý a zkusit namontovat. Problém je, že origo Webasto komunikuje s klimatronicem, což může být docela oříšek....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Včera mi odešla baterii na O1 1,6 55kw, jakou by jste doporučovali koupit, případně kde a hlavně levně?

tak já mám koktu 1,8 20V, a baterii 66 Ah .... je to už dost velký motor....obecně si myslím, že by se na kapacitě nemělo nějak extra šetřit, pod 55 Ah nechoď..i když na favoritovi mi skvěle sloužila akuma 40 Ah...a kde levně??těžko říct, já koupil levně na kladně u brejchy :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Oktu 1.9 TDi, 81 kw a zajímá mne, jakou nejsilnější baterii tam mohu dát, abych něco nespálil? Přitom bych potřeboval hlavně kvůli zimě nějakou silnou. Poradíte?

Cim silnejsi baterie tim lepsi,nic se nespali jelikoz je tam porad 12V.

Kdyz koupis baterii s vyssi kapacitou tak se nic nestane jen se prodlouzi zivotnost baterie a v zime lip nastartujes ;-)

a jestli se nepletu tak origos by jsi tam mel mit baterku 74Ah takze tu a nebo vyssi

Jinak zde je link na zjisteni jakou baterku pro jake auto :palec2:

http://www.autobaterie.com/osazeni.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co je to Ah? Amper Hodina? vobec sa do tychto vecinevyznam. kebyze nehladis na cenu, tak aku baterku by bolo najlepsie? bodol by aj odkaz :) {1.8T}

Melo by to byt kolik amper muzes dostat po urcity casovy interval

Takze kdyz mas baterku 12V/44Ah tak hodinu z ni muzes zdimat 44A a jelikoz je mezi proudem a casem neprima umera tak treba kdyz budes odebirat 22A tak ti vydrzi 2 hodiny atd az treba k odberu 1A po dobu 44hodin :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Oktu 1.9 TDi, 81 kw a zajímá mne, jakou nejsilnější baterii tam mohu dát, abych něco nespálil? Přitom bych potřeboval hlavně kvůli zimě nějakou silnou. Poradíte?

Cim silnejsi baterie tim lepsi,nic se nespali jelikoz je tam porad 12V.

Kdyz koupis baterii s vyssi kapacitou tak se nic nestane jen se prodlouzi zivotnost baterie a v zime lip nastartujes ;-)

a jestli se nepletu tak origos by jsi tam mel mit baterku 74Ah takze tu a nebo vyssi

Jinak zde je link na zjisteni jakou baterku pro jake auto :palec2:

http://www.autobaterie.com/osazeni.php

zase to netreba prehnat, aby ju alternator vobec niekdedy nabil ... pozri ho a potom podla neho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, tak jsem trošku prohledal internet a našel tady velký výběr: http://www.autobat.cz/index.php?cPath=83_84

Je tam spousta značek: AkuStar, Banner, Exide, Mutlu, Silver Star, Varta, Zap.

Přemýšlím o baterii min. 60 Ah, ale asi lepší bude 74 Ah.Cena za 74 Ah se pohybuje okolo 1700 kč. Co vy na to?

já nedám dopustit na klasickou českou akumu...boschka mi vydržela dva roky a šla do háje......tobě stačí i 55ah, já mám 66ah s motorem 1,8 a v pohodě...nemyslím, že by mělo valný smysl cpát do auta za každou cenu baterku s největší kapacitou, jakou seženeš..chce to tak nějak s rozumem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co je to Ah? Amper Hodina? vobec sa do tychto vecinevyznam. kebyze nehladis na cenu, tak aku baterku by bolo najlepsie? bodol by aj odkaz :) {1.8T}

ano, je to kapacita baterie v ampérhodinách...já mám v atmosférické 1,8 20v baterku s kapacitou 66 ah a myslím si, že je to naprosto dostačující..s favoritem jsem jezdil 6 let s baterkou 40 ah a naprosto v pohodě, i v zimě..byla to akuma...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Origo mi vydržela 3 roky, v citroenu mám jugoslávskou Toplu a drží 6 let bez problému a to je to 1,8TD. Tak jsem ji koupil do Octávie taky, je to CA CA. Zatím 5 měsíců OK ;) 74 AH, cena u Autobenex 1800,-

jo, toplu mám v koktě taky, i když fandím spíš akumě..ale kámoš na tyhle baterky nedá dopustit a klidně by si pro ni jel i do jugoslávie :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přidám se taky-origo 3 roky, další Bosch-silver zase tři roky, takže už jsem neinvestoval a koupil za lacino Akumu-na ty tři roky to stačí :D

Akuma už mi nesmí do domu. Nedal jsem na ní dopustit, vždy dám přednost českému výrobku, ale to, co předvádí s výdrží je hrozný. Ve Vysokozdvihu vydržela 2,5 roku, v octávce 3 roky a manželka jí reklamovala po půl roce. takže AKUMA :fakac:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci Vám kecat do Vašich odborných řečí,ale podle mne nejvíc u baterky záleží nejenom na tom zda má 40Ah nebo 65 Ah,ale hlavně také na tzv startovacím(vybíjecím) proudu.Je to další důležitý údaj,je rozdíl např. baterie 12V/40 Ah-200A nebo 12V/40 Ah-390A ta první Vám při odběru startéru cca 300A asi moc dlouho nevydrží. Ahoj Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Jakou autobaterii? Výměna akumulátoru

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...