Přejít na obsah

Jakou autobaterii? Výměna akumulátoru


u3nos

Doporučené příspěvky

Dekódování výbavy ze štítku (kde by mohl být i alternátor) je např. tady .

 

ALE ta tvoje auto hifi vybije (za stejnou dobu používání) baterii o stejnou část kapacity. Takže dobíjení bude trvat stejně dlouho.

 

Rozdíl bude v tom, že když budeš např. 4 hodiny (nevím kolik to bere) hrát, tak s menší baterkou už nenastartuješ, s větší ano.

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě jednou, uvedu to jako příklad.

 

Řekněme že hifi bere proud 10 A. Když budeš hrát 4 hodiny (s vypnutým motorem), vyžere z baterky 4 h x 10 A = 40 Ah. A je jedno jestli bude baterie mít původní (maximální) kapacitu 75 Ah nebo 100 Ah. A těch chybějících 40 Ah dobije alternátor do 100 Ah i do 75 Ah baterky za stejnou dobu.

 

Pokud vybiješ baterii úplně na doraz, tak dobíjení bude trvat úměrně déle. 100 Ah baterii budeš dobíjet 1,33 x déle než 75 Ah.

 

Osobně si myslím, že to alternátor zvládne, ale při tomto používání baterie jí prospěje občasné dobití mimo vozidlo nabíječkou do znaků plného nabití.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...

Caute. Trochu ozivim tema.Takze momentalne resim tuhle otazku. Hledam nejvhodnejsi baterii, protoze original uz konci. Mozna by jeste pres leto slouzila dobre, ale ted v zime je toho na ni asi vazne moc. Takze jsem hledal a porad jsem nemohl najit, protoze rozmerove byly baterky nekde jinde, nez bylo mistem v aute pozadovano. Nakonec jsem vybral Varta Silver Dynamic 63Ah/610A. Snad to bude OK a bude zase na par let pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Nekonečné téma, ale spýtam sa:

Mám Octa1, Benzín 1.8, jazdím s ňou hlavne krátke jazdy(13km do práce, 13 naspäť) mimo mesto priemer 60km/h. Žiadne econabíjanie, rekuperácia alebo S/S.

A občas sú obdobia keď to dlhšie stojí (2x mesačne po 3 dňoch) ale občas i 3 týdne a viac. Auto má väčší ľudový odber (asi 2násobny -do 40mA). Kabeláž (káblové oká) sú po generálke- malý odpor.

Neviem sa rozhodnú čo tam dať.

EXIDE Premium 12V 64Ah 640A EA640

alebo Exide Start-Stop EFB 12V 60Ah 640A EL600

alebo nejaký banner, napr Banner Power Bull 12V 63Ah 600A P6340

Čo tu padlo "daj tam to čo tam má byť" je síce pekné, ale pre štandardné projektové používanie a to niesu takéto krátke jazdy a dlhé pauzy. Navyše nedám 4000 za originálnu.

Varta Silver tam vydržala asi 3 roky a už je mŕtva. Resp je mŕtva asi rok. Po nabití vydrží tak týždeň. Potom nenaštartujem...

Díky za konštruktívne odpovede.

Editováno: , autor: kluvi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Kolegyně a kolegové,

 

chtěl jsem u auta (Octavia, rok výroby 1999) vyměnit akumulátor. Z vrchní strany má takovouto kovovou lištu se svorkovnicí a já nikde nenašel, jak ji sundat. Víte prosím jak s ní pryč, abych mohl autobaterii vyměnit?

 

Díky.

20201125_202045.jpg

20201125_202100.jpg

20201125_202116.jpg

20201125_202201.jpg

20201125_202100 – detail.jpg

Editováno: , autor: Gong
Doplnění další fotografie (se šipkou).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Jakou autobaterii? Výměna akumulátoru

Nakonec jsem na to přišel sám.

 

Pokud by to potkalo ještě někoho dalšího, přidám postup:

Úplně se vyšroubuje matka pod číslem "1" na přiloženém obrázku. Následně se plastová krabička se svorkovnicí vyndá vysunutím z plastových zámečků pod číslem "2" na přiloženém obrázku. Pravda, chce to trochu síly, ale nic zásadního. Tím se akumulátor uvolní, byť na něm ještě zůstane ta kovová hrazdička. Následně akumulátor i se stále připevněnou hrazdičkou vyndáme a venku, kde k akumulátoru pohodlně můžeme ze všech stran, z něj hrazdičku sundáme.

 

20201125_202201 – návod.jpg

Editováno: , autor: Gong
Výměna obrázku.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...