Přejít na obsah

Fabia BRZDY


12htp

Doporučené příspěvky

...když brzdím a následně přestanu brzdit (parkování nebo odbočování - asi jen tehdy to slyším), tak při tom povolení pedálu se ozve "písknutí" není to přímo pískot, ale podobný zvuk slýchávám skoro u všech Felicií co kolem jezdí - taky při povolení brzd...

Tak sem včera zjistil, že ten zvuk jde hlavně ze zadního levého bubnu, slyším to i když povolím brzd. pedál při větší rychlosti auta (včera 40 km/h). V účinnosti brzd jsem změnu nepoznal. Je něco s tím bubnem, s obložením - vybržděné.? :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...když brzdím a následně přestanu brzdit, tak při tom povolení pedálu se ozve "písknutí", podobný zvuk slýchávám u některých Felicií co kolem jezdí - taky při povolení brzd. Je to velká závada nebo si toho nemám vůbec všímat? Ten zvuk jde hlavně z levého bubnu. Co to tam vždycky pískne?...

Mám 1.2 47kW Elegance 2006, najeto 53 800 km, mám orig. ALU kola a třmeny i bubny jsou už dost zrezlé - ještě jsem nenatíral! Ale ta rez podle mě nemá na ten pískot vliv.? Má někdo podobný problém s tím pískáním nebo zná řešení ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak ja som vcera vymenil kotuce aj platnicky, uz bolo asi na case :D prikladam foto , ta druha zhrdzavena strana to som nehal kotuc vonku na mokrej trave , je to mozne ze to tak za noc zhrdzavie?post-18062-1240564619_thumb.jpgpost-18062-1240564642_thumb.jpg

Heh a to já si myslel, že už je na čase měnit kotouče. To je mám ještě zlaté. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 7 měsíců později...

zdary tema o brzdach tak to pisu sem ,mam problem stim ze se mi zda ze auto moc dobre nebrzdi zkousel sem porovnat brzdeni pri behu motoru a bez nej a prijde mi ze to brzdi skoro nebo mozna stejne jako za chodu motoru .. to bude asi divne ne ? jako kdyby nepomahal posilovac , tak se ptam co nebo cim by to mohlo byt jestli treba kapalina nebo tak , desticky budou asi puvodni ale nedrou vubec takze ty by meli byt asi vpohode.. byl bych moc vdecny za nejake namety :-) MIras

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Píská ti zadní brzda v místě, kde tlačí brzdový válec (prase) na brzdové čelisti-je tam malá ploška, a při uvolnění to vrzne- mam to taky-a taky jsem si málem urval ... než jsem to našel, zvlášť, když to hledáš sám.. :-) Naštěstí mě čeká výměna-tak bude zas klid...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkousel sem porovnat brzdeni pri behu motoru a bez nej a prijde mi ze to brzdi skoro nebo mozna stejne jako za chodu motoru .. to bude asi divne ne ? jako kdyby nepomahal posilovac

V posilovači se i po vypnutí motoru udrží podtlak, tak možná proto ti to přišlo stejné. Rozdíl je znát asi až po třetím šlápnutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím poraďte, mám Fabii, najeto 67 tis. km. Při servisní prohlídce při 60 tis. km mi řekli, že přední kotouče jsou už na výměnu. Nevěřil jsem a jezdím dál.

Může poznat laik, že už je to fakt opotřebené, aniž by musel do servisu změřit tloušťku? Co se stane, když budu pořád jezdit? Brzdy přestanou najednou brzdit?

Nebo se zablokují a mě to hodí do smyku? Nebo postupně to bude horší a horší? Nechci zbytečně vyměňovat kotouče už teď, vždyť to brzdí a znám politiku škodováckých

servisů. Vidí laika, tak aby měli kšeft - tak řeknou, že to je na výměnu.

no ja by som povedal, ze treba sa na tie dosticky pozriet a uvidis, kolko casu este mas, kov sa tak skoro nezderie, ale ak tam nic nie je, tak isto menit. ak neveris mechanikom v servise(co sa ani necudujem), tak pobehaj dalsich dvoch troch a potom si sprav zavery...vela stastia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Co vše vyměnit při přechodu z FSII na FSIII či spíše na RS.

Mám brzdy FSII,kotouč 238 a furt si hraju s myšlenkou dát tam brzdy z FRS nebo aspoň FSIII.Ale co vše je nutno měnit stačí dát brzdiče,kotouče,desky nebo i uložení(držák brzd) v němž je ložisko.

Podotykám,že junior má jiné menší ložiska a jiné drážkování poloos.Pokud by stačilo dát jiné brzdiče tak bych do toho šel,ale pokud i zbytek tak nee,mám novy ložiska a homo.klouby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja som toto všetko preskakal a dopadlo to na prt. Kupil som buchnutu 2005 a malo deformovane naboje FSII tak som mal komlet naboje FSIII a nahodil. Problem bol ten že predok flekoval a zadok ani na mokrej trave som nevedel dostať do šmyku. Skušal som štelovať obmedzovač na zadnej napr. vymenil som hlavny brzdovy valec zadne valčeky som meral atd. Už som pisal do Boleslavy ale si ma len tak pohadzovali a nakoniec mi napisali že nemam pravo zasahovať do brzdoveho systemu. Tak som zohnal a nahol FSII a pekne brzdilo. A brzdiče FSIII nie je možne nahodiť na konzolu FSII je tam rozdiel asi 1cm v uchyte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 2 roky později...

libero dik za info aj ked prislo po funuse  :kol-26:  pre ostaných je to tak ako píšeš :kol-47:

a mne už nové paltničky leštia nové kotúče... :kol-28:  bol najvyšší čas ...  

Inak zaujímavý úkaz - rozmer starých platničiek cca L 4 a 4mm - P  4 a 1mm - nechápem prečo sa tá jedna tak odrala, kotuče mali cca 20mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 roky později...

Mam fabiu 2 menil som predne bzdy mal som dole aj baran aj vsetko pekne som si vsetko nastriekal dal som nove kotuče aj brzdove dosticky vsetko v pohode len som spravil 30km skusobne len to dost ma taky neprijemny zvuk išlo to tam dost z tuha tak neviem či to ma byt alebo nie lebo sused vravi že to si musi sadnut adt ale  tako sa mi tomu nechce verit že by to malo tak chrapčat dakujem za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...