Přejít na obsah

Osvětlené ovladače ofuků v palubní desce ?


pasat

Doporučené příspěvky

Já zatím nikde - je to experiment zatím "na úrovni stolu" ;)

Dnes jsem osvěcoval ty prostřední ofuky a na rovinu řečeno : ještě že jsem začal těma krajníma = ty jsou procházkou :)

Rozbrat ty prostřední je pěknej vopruz! Vše jde až na 4 spodní cvakačky !

Ale všechno jde a posilněn karamelkama (na neryv, abych to vzteky nerozbil) jsem to taky zvládl.

A dále jen fotky:

Nejdříve ze všeho : demontovat vrchní schránku (nefotil jsem postup, ale jen pro zpětnou montáž pozice pružinek = mně to dost pomohlo)

post-3116-1232303479_thumb.jpg

post-3116-1232303515_thumb.jpg

Vycvaknou 4 vrchní úchyty

post-3116-1232303553_thumb.jpg

Už vycvaknuto (koukám, že se fotka moc nepovedla...)

post-3116-1232303589_thumb.jpg

Vycvaknout boční držáky

post-3116-1232303645_thumb.jpg

A rozměry tišťáků s diodama

post-3116-1232303685_thumb.jpg

post-3116-1232303715_thumb.jpg

Konečně rozebráno

post-3116-1232303757_thumb.jpg

post-3116-1232303798_thumb.jpg

A detaily spodních = dost blbě přístupných cvakaček (jsou "ožvejkané od šroubováku)

post-3116-1232303834_thumb.jpg

post-3116-1232303884_thumb.jpg

post-3116-1232303924_thumb.jpg

A pozor : vyskykuje tento aretační kolíček z kolečka kam se instalují LED !!!

post-3116-1232303962_thumb.jpg

A hotovo : zpět to jde podstatně lépe :-)

post-3116-1232304004_thumb.jpg

post-3116-1232304063_thumb.jpg

Teď jsem sehnal i zadní ofuk ze Superba, tak udělám i ten zadní a pak to vše půjde do auta ;)

Klidně se ptejte na co chcete, na co budu moct (a hlavně co budu vědět) tak odpovím :)

Editace : DŮLEŽITÉ : Před započetím si to položte na nějakou měkou podložku (já použil látkové prostírání), protože jsou to "pohledové" = lakované plasty, které jsou DOST náchylné na poškrábání !!!

Editováno: , autor: pasat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem koukal ještě na ty tvoje fotky, kde máš ty kolečka rozebraný. Sice píšeš, že tam jde to podsvícení přehodit, že je tam vše připravené. To je OK. Vidím ale velký rozdíl v těch bílých plastech těch koleček. Sup má ty plasty takový lehce průhledný, přes které to osvětlení projde, ale v octávce jsou čistě bílý, 100% neprůhledný. Přes ně to svítit nemůže. Doufám, že jen blbě vidím a mýlím se. Snad si to už zkusil prosvítit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano - je rozdíl v "zabarvení" plastu, ale svítí to skrz to. V pátek jsem to narychlo zkoušel=nefotil (zkoušel jsem to v zimě - garáži) a dnes večer to budu fotit... Mám půjčené napájení, tak to pořádně nafotím. Ahoj PASAT

PS: Máš dobré :blink: oči !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem fotil a fotil (asi 10 pokusů...), ale mám jen foťák... no automat bez možnosti ručního nastavení, takže foto odpovídá kvalitě foťáku. Ale mohu všechny ujistit, že ofuky jsou opravdu viditelně prosvícené.

Mám kolegu v práci - dost fotí a jeho foťák bezpochyb foto v noci zmákne, takže ho po montáži do auta (asi přes víkend) požádám a fotky sem dám.

post-3116-1232394142_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád mne to tam namontoval (já se trochu bál abych nebo nezničil) a přišlo zklamání! Svítí to přeci jen nižší intenzitou než ostatní prvky. Proti např. tlačítkům ovládání oken to svítí jen na cca. 50%. Takže to bude chtít diody s vyšší svítivostí než jsou použité v Superbu a nebo tam dat 4 diody a ne jen 2. Ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:kuk: A co je tohle za ledky? To jsou ty co jsou normalne treba v palubce? Jako urcite by sly koupit podobny, ktery maj vetsi svitivost... ale nekoukal ses do ty ETKY ? Ja sem bohuzel nemuzu dat fotku pac pocitac s etkou uz nemam, takze nevim ani cislo dilu, nicmene by mne zajimalo co to tam teda je... kdyz das vyhledat "ofukovac' myslim, v superbu nebo v starym passatu, je za nim nejaka zarovka vzdycky, prodavana samotatne...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...