Přejít na obsah

Osvětlené ovladače ofuků v palubní desce ?


pasat

Doporučené příspěvky

Pefecto, tak já teda taky jednu sadu beru, zabal a pošli prosím. Ted komnečně vidím jak to svítí, ale já bych chtěl spíš aby to svítilo do zelena, nebop tak nějak. Díky

OK, jsou tam bílé LED. Stejně myslím že skrz ty bílý proužky moc barvy od barevný LEDky neprojde a ty bílý mají aspoň pořádnej svit aby to trochu prosvítily.

Jsou tam ty co dával Jirka Zubek:

http://www.gme.cz/cz...0-p960-071.html

Editováno: , autor: žralok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasny, nejsou tam ani konektory na "original" podsviceni prehozene ze Supa, ani na tohle, je potreba si pripojit dva dratky, nic vic.

Radar to dal na ovladac od varovnejch, ale nedoslo nam ze pak to bude pri spustenejch varrovnejch blikat, takze asi lepsi na podsviceni co jde na tlacitka dole nebo na svorkovnici u radia, to je nejbliz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak plošnaky uz mam dokonce i v ofucich ale ted jsem trošku na rozpacích kde vzít štávu.kam napojit jak protáhnout přes palubovku atd.

a nehřejou vám ty plošnáky mě jo,ne že by uplně topily ale teplejší jsou.

jo a omlouvám se že otravuju takovýma pro mnohé z vás banalitama ale když já to nikdy nedělal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

zdravím,mne napadlo,či sa tam nedá použiť vysokosvietivá led bez plošaku(nie SMD),tak ,ako je to u podsvietenia kíučok.Seriaovo zapojiť odpor ,alebo reostat,ktorým sa nastaví presna svietivosť.Potom odmerať nastavený odpor reostatu(potenciometru) a dať tam na stalo odpor s nameranou hodnotou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som len myslel,že vysokosvietive diody kúpiš barzkde v elektroobchode, a keď ich spajkuješ seriovo nepotrebuješ plošak(SMD spolu nezospajkuješ bez plošaka)diody podržia spolu v tvare,ako ich ohneš.Taktiež svietivosť nastaviš reostatom na uroveň celého podsvietenia vozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Ptáte se kam nejjednodušeji zapojit, tak zde je schéma zapojení konektoru výstražného trojůhelníku, je k němu nejlepší přístup, nevýhoda je že při spuštění varovných blinkrů tím pádem blikají i ofuky, ale dle mého to naopak vypadá dobře. Lze samozřejmě zapojit i na podsvětlení kontrolek a ovladačů nad popelníkem, pokud by někomu vadilo to blikání při výstražných, ale je to víc rozebírání a protahování.

Nicméně, pokud budete zapojovat na zmíněný konektor varovných blinkrů, tak pozice 1 je zem (brown, tedy hnědá), na ten zapojit černý vodič od LEDek, pozice 3 je podsvícení tlačítka (barva gn/ro tedy zeleno/červená), na ten zapojit černý s červeným proužkem od LEDEk.

Schéma zapojení dle ELSY, vlevo spínač E229:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Dobrý den ,ja bych také prosil o zaslaní podsvicení ofuků zda by to šlo:-)

Jasny, muzu poslat, ale jak pise passat, posilejte to pres SZ (=Soukromá Zpráva) ;)

Ozvi se at se domluvime!

Pro passata: diky za napad, pokud bys pro nekoho chtel, mas u mne jedny gratis! :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasny, jak rikam, kdybys chtel nekomu udelat radost ;)

Mimochodem, kdyby se někomu podařilo něco ulomit nebo ztratit to mikropérko z koleček ofuků (kdo montoval ví o čem mluvím), případně zlomit lamelu v ofuku apod. tak mám zbytky ze středových kastlíků z dob vývoje výklopné navi ;)

Tak jsou k dispozici za děkuju. :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Mám návod na osvětlení kolečka ofuku, který je vzadu ve středový konzoli pro spolucestující na zadních sedadlech  (ať už to svítí všechno, když se to dělá). :kol-48:

 

Na úvod jedno zjištění. Vzal jsem si tišťáky od Goose (díky moc za super prácičku). Pro tohle kolečko je ale moc velkej, takže bych doporučil udělat jej menší viz foto. Já jsem si ten držák trošku poupravil viz návod, abych to tam dostal..

post-38999-0-89311400-1369170209_thumb.j

Editováno: , autor: kenan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...