Přejít na obsah

Osvětlení prostoru pro nohy


pasat

Doporučené příspěvky

Jojo...

To zadni osvetleni je paralerne napojeny na tom prednim.

Je to stejny jako u parkovacek...tam kdyz taky das ledku tak chvili sviti a pak zhasne. Ale kdyz bys ji tam pripojil s normalni zarovkou W5W tak bude svitit. Jde o to aby si auto myslelo ze tam jsou zarovkovy svitilny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

post-3116-1232606387_thumb.jpg

Tak jsem koupil "cvičně" 2 LED lampičky (cca. 570Kč) a byl jsem zvědavej, jak to bude svítit. No je to bída. Jedna malá LED-ka žádnej zázrak neudělá... Tak jsem to vylepšil a mám tam 3 LED. Takto upravené lampičky jsem zatím nainstaloval to kufru a budu číhat jestli jsou OK.

A pak bych šel udělat to foot světlo, ale líbí se mně myšlenka toho nižšího osvětlení při obrysovkách a plného osvětlení po otevření dveří...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď tak na to pozerám, dal by som do tých lampičiek tie bočné ledky ako idú do lampičiek do kufra (teda podľa foto by tam mohli ísť...) a k tej prednej by som dal ten 5W odpor a môžu byť ledky aj vpredu aj vzadu... ;)

Tiež by sa mi viac páčilo keby to pri zatvorených dverách len pohaslo, ale to už asi nebude také jednoduché spraviť keď to nejde nakódovať...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano - jsou to přesně ty samé jako v kufru.

Právě přemýšlím, že se na celé kodování vyprdnu a udělám to "po svém" : tzv. dvoje napájení :

1) od obrysovek s odporem na výsledných cca. 8V (teď jsem to zkoušel a svítilo to tak na 50-60%)

2) od stropní lampy = plná voltáž

Buď se to může řešit :

a) chytrou krabičkou (která bude ven pouštět jen napájení v takové výšši, podle toho co bude svítit: obrysovky nebo vnitřní světlo)

B) nebo "dvojitou" žárovkou (např. rozsvítí se jen jedna dioda a nebo ostatní např. 3) - to by ale znamenalo dvojitou kabeláž - není to ale neřešitelné = natáhnou 3-žilový vodič místo 2-žilového

Promyslím to a něco zkusím ... Zatím čau

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ma tiež napadlo natiahnuť tam priamo naúpájanie z obrysoviek a dať odpor aby bolo nižšie napätie na diode, len aby to nevyhadzovalo nejakú chybu s kontrolou žiaroviek, na klasickej elektrike by to bolo úplne jednoduché, ale u tohoto neviem či by sa to nejako "nepobilo" ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale s obrysovka svítí dost žárovek v interieru... Takže bych to "sosnul" někde v palubce... A Doli to napojil na originál přípravený konektor - což by zrovna nebyl můj případ a trochu pochybuji, že budou hlídané žárovky v lampičkách na nohy... To nedává moc smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to tu tak ctu, mam v tom trosku chaos, muzete prosim potvrdit/vyvratit nasledujici fakta:

1. footwell light je hlidany pocitacem stejne jako treba parkovacky, takze pri pouziti LED svitilen z Passatu CC to po chvili samo zhasne, pokud nejsou k tomu paralelne zarovky/odpory ??

2. ty svitilny se zarovkou jsou skutecne UPLNE stejny, jako svitilny v kufru ??

3. v ty svitilne z Passatu CC je opravdu JENOM JEDNA uboha a trapna ledka ?!?

4. v O2 po nakodovani lze v procentech nastavovat svitivost, ale sviti to pouze pri otevrenych dverich, pri zavreni to zhasne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale s obrysovka svítí dost žárovek v interieru... Takže bych to "sosnul" někde v palubce... A Doli to napojil na originál přípravený konektor - což by zrovna nebyl můj případ a trochu pochybuji, že budou hlídané žárovky v lampičkách na nohy... To nedává moc smysl.

Mam pripojene zatim jen predni dve led svitilny ktery pak zhasnou jako kdyz jsou ledky v parkovackach, coz vypodvida ze jsou zrejme taky hlidany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam pripojene zatim jen predni dve led svitilny ktery pak zhasnou jako kdyz jsou ledky v parkovackach, coz vypodvida ze jsou zrejme taky hlidany.

u audi to sviti mirne porad, i se zavrenejma dverma a v noci to dela prijemnou atmosferu. Kdyby tam audi melo obyc zarovky, tak by to chtelo plechovy krytky - tak je maj mit origo footwell lampicky pro zadni sedadla. Ledky min hrejou a proto je to nekladove efektivnejsi (nemusi tam prat robustnejsi a drazsi svetlyko s plechovou krytkou). Navic LEDky sou trvanlivejsi.

U golfu, potazmo nabastleny Octavce, to je delany na zarovky, proto to neni nakodovany, aby to i svitilo mirne porad - kvuli teplu z tech zarovek. Druha vec je, ze je to delany prave na tu zarovku a je to hlidany (prasknuti), proto ta ledka zhasne, auto si mysli, ze je zarovka praskla a odpoji stavu. Presne jako u parkovacek.

navic dozadu bych opravdu radsi dal ty s kovovou krytkou, plastova to snese snad taky, ale bez ni (napr svetylko z kufru) bych to tam radsi nedaval, nikdy nevis, kdy nahodou nechas dlouho otevreny dvere a ono ti to podpali sedacku a cely auto :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
u audi to sviti mirne porad, i se zavrenejma dverma a v noci to dela prijemnou atmosferu. Kdyby tam audi melo obyc zarovky, tak by to chtelo plechovy krytky - tak je maj mit origo footwell lampicky pro zadni sedadla. Ledky min hrejou a proto je to nekladove efektivnejsi (nemusi tam prat robustnejsi a drazsi svetlyko s plechovou krytkou). Navic LEDky sou trvanlivejsi.

U golfu, potazmo nabastleny Octavce, to je delany na zarovky, proto to neni nakodovany, aby to i svitilo mirne porad - kvuli teplu z tech zarovek. Druha vec je, ze je to delany prave na tu zarovku a je to hlidany (prasknuti), proto ta ledka zhasne, auto si mysli, ze je zarovka praskla a odpoji stavu. Presne jako u parkovacek.

navic dozadu bych opravdu radsi dal ty s kovovou krytkou, plastova to snese snad taky, ale bez ni (napr svetylko z kufru) bych to tam radsi nedaval, nikdy nevis, kdy nahodou nechas dlouho otevreny dvere a ono ti to podpali sedacku a cely auto :-)

Chci ze zeptat mám to na Golf 5, a nevíte jestli jde nějak nastavit , aby zhasly když nechám dveře delší dobu otevřené ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Nahore jsou napsany ceny, staci secist. ;)

nazdar, chcel by som sa spytat k foot osvetleniu ktore si perfektne opisal: v teme som nasiel ze aj kvaki to ma na svojom scoute a ze ho to vyslo viacej ako teba. Cim to je ?pouzil lepsie materialy? a este ci sa to da spravit ako u passta cc ze po nastupeni sa to stmavi a nie vypne (ked som spravne pochopil) dik za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To pohasnutí za jízdy se udělat dá, ale je potřeba natahat dráty na druhý okruh. Jeden okruh chodí s otevřenými dveřmi resp. se stropním světlem a při orig. zapojení a nakódování se na maxidotu reguluje jeho inztenzita. Druhý okruh u předface je asi nejlepší připojit na vnitřní podsvícení přístrojů - pak se dá regulovat intenzita. U face je na to prý výstup přímo z BCM.

Jen pro inspiraci nějaké foto ode mne :) okruh se stropním světlem. Druhý okruh mám napojený na podsvit přístrojů s použitím orig. zelených SMD LED

post-6895-025904000 1283286535_thumb.jpg

Editováno: , autor: Kajman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Ahoj, dodelaval jsem si podsviceni nohou. Aktivoval jsem to pres VAG, takze nastaveni je i v maxidotu.

Vsechno funguje jak ma. Pri otevteni dveri se rozne a po zavreni zhasne.

Nejde nejak udelat, aby to pri zavrenych dverich mirne pohaslo a trosku svitilo? Videl jsem to tak v O3 a libilo se mi to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...