Přejít na obsah

Hmotnost diskov


Cjoctavian

Doporučené příspěvky

ved to su uplne jasne veci. Ale to ma zaujalo - ze sa 17" a 18" nevojde do kufra - tak potom mi to preco nukali ako priplatkovu vybavu?

Nevejde. Teď jsem to byl zkoušet. 18" 225/40

Plato v kufru nesedí - je na pneumatice.

A taky by se disk asi oškodil o dno toho prolisu. Zkoušel jsem to lícovou stranou disku nahoru.

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

příde mi, že ani Wrrčko ani Joska nečetli můj předchozí příspěvek.... :feve:

Proč si myslíš, že jsem ho nečetl?

Scout je exot 3,4% rozdíl obvodu,ale jen na těch elektronech. U plecháčů jinak používá rozměry stejné. :feve:

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 11 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Ak máš ty 22kg,tak pri tej istej pneu. podľa toho obrázku by ja som mal mať váhu zenithov 23kg,ale myslím,že majú 21,5kg s novou gumou

Tady jsou hmotnosti originál disků Škoda, různé modely se liší váhově jen málo

- 6x15 -7,7 kg

- 6,5x16- 9,8 kg

- 7,5x18 -12,7 kg

17 nemám informace, ale asi to bude něco mezi 16-18 pal. disky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak máš ty 22kg,tak pri tej istej pneu. podľa toho obrázku by ja som mal mať váhu zenithov 23kg,ale myslím,že majú 21,5kg s novou gumou

Tak neviem, kde je chyba - ale viem, ze som ich mal spravne nahustene. Viem, ze Mischicka raz pisal, ze jeho 18" Zenithy vazia 24 kg - co je priblizne 13,5 kg na disk. Ako to je 17" Zenithmi neviem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak neviem, kde je chyba - ale viem, ze som ich mal spravne nahustene. Viem, ze Mischicka raz pisal, ze jeho 18" Zenithy vazia 24 kg - co je priblizne 13,5 kg na disk. Ako to je 17" Zenithmi neviem...

18 Zenithy mají právě přesně těch 12,7 kg.Je to údaj od výrobce /disků/.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bych kecal kolik přesně, myslim, že 19kg má můj ocelák 15" se zimním pneu Firestone 195/65 a stejně tak AL 16" (Borbet) s letním pneu Dunlop 205/55, překvapilo mě, že váží stejně, ale stejně myslim, že hodně záleží na pneu a to nejen jak je sjetá či ne, některý mají třebas ochranu ráfku, stejně tak dle rychlostního indexu jsou jiné výrobní nároky na materiály ... tzn. řešíme váhu AL kola, ale měli bychom vážit konkrétně s nasazenou pneu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originální disky od výrobce jsou hodně dimenzované,mají tedy i větší hmotnost.Výrobce aut se tím tak jistí,aby nemusel řešit deformace disků ve velkém měřítku.Velkou roli hraje i šířka disku protože hold kov něco váží a na šířce pneu se to tolik neprojeví.Budou rozdíly i v hmotnosti pneu,ale určitě ne takové,jako v hmotnosti disků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem si to tu procetl panove a donutili ste me vzit nasi vahu do garage. Origo alu 15" OII - bohuzel nemam tucha jak se jmenuji i s letni zhulakanou gumou 16,5 kg. Uplne novy alu RSW 146 17" s gumou Nexen N8000 19,6 Kg, snad to neni moc i kdyz je cejtit ze o neco tezsi to bude, i kdyby byl ten letnak na origo novej nemelo by to kolo vic nez 17,5 kg podle me, takze 2kg rozdil tam je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...