Přejít na obsah

Nadměrný hluk při otevřeném okénku


Vojtaa

Doporučené příspěvky

Nad 80 km/h se nedá vydržet při otevřeném předním okně (je jedno jestli levé nebo pravé, stačí trochu pootevřené.

Proudící vzduch vytváří takový "brnící, třepotavý" velmi hlasitý a nepříjemný hluk. Také jsou hlučné klapky odvětrávání kabiny v kufru.

U jiných aut jsem se s tím nesetkal. Nemyslím samozřejmě běžnou hlučnost proudícího vzduchu, ale takové přerušování o vysoké frekvenci, což vytváří velmi otravný hluk, že není slyšet vlastního slova, přijde mi, jako by střídavě zavíraly a otvíraly ty klapky v kufru...

Má někdo podobnou zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S týmto som nemal problém, vadí mi jedine to, ak otvorím naraz všetky okná a zrýchlim na cca 60km/h - vtedy počut to charakterisické "lámanie" zvuku. Našťastie vetrám takto len na minútku v lete, keď sadám do rozohriateho auta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ten zvuk vytváří zástěrky - lapače nečistot (i když se to zdá jako blbost) a to především zadní (když jsou i přední je to ještě znatelnější). 6 let jsem mě FI se všemi zástěrkami a dlouho jsem bádal čím to je. Jak se píše víš, tak musela být otevřena alespoň dvě okna a lépe tři a pak ten zvuk ustával. Podle mne nějakým způsobem dojde k resonanci vzduchu, který před sebou tlačí zástěrky se vzduchem který proudí kolem otevřeného okna při určitých rychlostech. Když jsem jel s FI bez zástěrek tak jsem nic nepozoroval. U mého R, kde mám zástěrky vzadu to je znát také...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, U FI jsem tenhle problém pozoroval taky, ale nezáleželo až tak moc na rychlosti (od 60km/h výše), ale na velikosti mezery mezi sklem a rámem. Stačilo trošku pohnout okénkem nahoru nebo dolů a byl klid. Beze zbytku to vyřešily ofuky. U R zatím nic takového nepozoruji, asi to bude tím, že je zima a okna se moc neotevírají :D . Pro Martt: o těch zástěrkách jsi se dozvěděl kde?

Editováno: , autor: Kohiinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...
Nad 80 km/h se nedá vydržet při otevřeném předním okně (je jedno jestli levé nebo pravé, stačí trochu pootevřené.

Proudící vzduch vytváří takový "brnící, třepotavý" velmi hlasitý a nepříjemný hluk. Také jsou hlučné klapky odvětrávání kabiny v kufru.

U jiných aut jsem se s tím nesetkal. Nemyslím samozřejmě běžnou hlučnost proudícího vzduchu, ale takové přerušování o vysoké frekvenci, což vytváří velmi otravný hluk, že není slyšet vlastního slova, přijde mi, jako by střídavě zavíraly a otvíraly ty klapky v kufru...

Má někdo podobnou zkušenost?

Ahoj ,mám taky takovou zkušenost dokonce i při zavřených oknech mi při jízdě zaléhají uši, při otevřeném okně je to mnohem horší, ale jen u zadních a jen v určité poloze. Taky nevím co s tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...