Přejít na obsah

Ztráta chladící kapaliny 1.9 TDI PD 77 kW


pavelhappy

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

rád bych Vás požádal o zkušennosti nebo radu ohledně úniku chladící kapaliny (Skoda Ctavia 2, TDi, 77kW). Mám najeto asi 130.000km, po ujetí zhruba 500 km se mi ztratí zhruba z Maximální hodnoty v nádržce na Minimální (2dcl?).

Servis: výměna nádržky (možná by špatně těsnila), kontrola tlaku v systému: v pořádku, bez ztráty tlaku, kaluž žádná pod autem, ale hadice vyměněny pro jistotu, těsnění pod hlavou: hlava stažená a těsnění nové + vše co k tomu patří, žádné kapky pod autem nezústávají, pod nohama uvnitř vozu sucho, kdyby snad únik přes topení, nic ani nesmrdí z klimatizace. Před 120.000 km byly dělaný i rozvody, takže i vodní pumpa byla vyměněná. Nenapadá vás někoho ještě něco? :aggressive: Díky za příspěvky. P.

Editováno: , autor: pavelhappy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz doriešil kolega ten istý problém s tým istým motorom a mal nejakú mikro dierku v chladiči, ale tieklo to iba pri vyšších teplotách dôsledkom rozťažnosti.

Podařilo se mu tu mikro trhlinu něják odstranit nebo použít nějaky přípravek na díry v systemu?

Četl jsem, že se něco nalije do chladicí kapaliny a že by se to mohlo zevnitř nějak zalepit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

na OII TDI 77kW, rv 2006 najeto 190 000 km mi začala čím dál častěji ubývat chladící kapalina. Občas se hned po zahřátí a nebo třeba až po ujetí stovek km rozsvítí kontrolka vody a musím dolít. Po opatrném pozvolném šroubování víčka nádobky voda bublá a hladina vyskočí až po hrdlo, pak pomalu klesá zpátky na úroveň čidla. Doliju, zavřu a třeba po 200,500km se to opakuje. Žádnej viditelnej únik nepozoruju. Občas vynechává i topení, prostě chvílemi začne foukat studenej vzduch. Nemáte někdo potuchu co s tím? Auto potřebuju denně a každou návštěvu servisu musím složitě plánovat. Odvzdušňuje se nějak chladící soustava? Díky za jakoukoli radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rekl bych bud tesneni pod hklavou nebo praskla hlava... :)

to mě napadlo taky ale mechanik říkal že na těchto motorech se to často nestává..a chovám se k motoru hodně slušně, opatrně zahřívám a za studena nedostává čočku...ale asi se nevyhnu tomu že půjde na rozborku :( Doufal jsem že by to mohlo být něčím jiným

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ale to bublani je castecne normalni ne?? teda kdyz je to ohraty. v chladici soustave je tlak a tim padem tam muze byt vyssi teplota (vyssi bod varu) po otevreni vicka se tlak zmensi a tim klesne i hodnota varu vody a proto to zacne bublat... ale neresi to uniky vody. leda ze by sis to auto paradne zavzdusnil :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jednoznačně hlava dolu jak už bylo uvedeno, vyměnit těsnění, pokud nebude viditelně poškozeno, natlakovat hlavu. Pokud proniká tlak z válců do chladícího systému, tím se zavzdušňuje a znemožňuje cirkulaci kapaliny a proto netopí-stará známá věc,a to se motor nemusí přehřívat!!!Bohužel musím konstatovat, že už jsem měl několikrát tu čest jak s hlavou tak i blokem, myslím tím jejich výměny, ale na druhou stranu pomohlo mockrát jen to těsnění a srovnat hlavu :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to mě napadlo taky ale mechanik říkal že na těchto motorech se to často nestává..a chovám se k motoru hodně slušně, opatrně zahřívám a za studena nedostává čočku...ale asi se nevyhnu tomu že půjde na rozborku :( Doufal jsem že by to mohlo být něčím jiným

A chováš se k tomu slušně už 190 000 km nebo byl před tebou jinej "slušňák", popř. jich bylo víc ? Protože jestli nejseš 1. majitel, tak je ti hovno platný, když s tím zacházíš v rukavičkách a nevíš při tom, kdo to měl v pazourách před tebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A chováš se k tomu slušně už 190 000 km nebo byl před tebou jinej "slušňák", popř. jich bylo víc ? Protože jestli nejseš 1. majitel, tak je ti hovno platný, když s tím zacházíš v rukavičkách a nevíš při tom, kdo to měl v pazourách před tebou.

S károu jezdím jen já od novoty a má se se mnou jak v bavlnce...vyměnil jsem víčko expanzky ale dnes začla zase jednou svítit voda tak dám auto do servisu, nedá se nic dělat :aggressive: Za jak dlouho to můžou zmáknout? Bez auta jsem jak bez ruky

Editováno: , autor: Zett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no potíž je v tom, že autorizovaný servis ti tu hlavu, pokud bude prasklá, bude chtít automaticky vyměnit za novou, což je raketa (teď nevím, ale něco mezi 30 - 40 t. Kč). Rozhodně bych si jí ale nechal zavařit, protože to je mimo záruku. Vlastní rozborka bude rychlá, ale je otázka, kdo by to zavařil. Ten servis, ať už je to kdekoliv, to na 99% nedělá. Vlastní zavaření a srovnání hlavy může být otázka tak 2 dnů. Takže když to půjde rychle, počítej celkem týden, ale to je optimistická varianta. Odkud jseš ? Firem, který to vaří je víc, ale není jich moc, takže se to bude někam nejspíš muset odvézt. Radši si to někde pro jistotu už domluv dopředu, abys na to byl připravenej. Já znám jen firmu, která je ve vesnici u Slanýho, ale vždycky zapomenu jméno vesnice i firmy. V případě potřeby zjistím bližší info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Motor 1,9 TDI 77kW, najeto 80.000 km.

Už podruhé se mi stalo, že jsem ráno nastartoval a svítila mi červená kontrolka hladiny chladící kapaliny. Poprvé asi před rokem a něco (před asi 40.000 km, přes noc nebylo pod nulou) a včera podruhé (v noci asi -10°C). Prvně dolito asi 0,5 litru destilky do max. hladiny, včera jsem tam doléval asi 0,5 litru směsi G plus a destilky (1:1). Nikde kolem vyrovnávací nádržky, ani nikde jinde nejsou patrné stopy úniku, ani jsem zatím "nevařil". Nechápu, kam se ta destilka ztrácí.

Máte někdo nějakou zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

připojuju se k dotazu. stalo se mi to samý minulej tejden v Dolomitech. v noci teplota okolo -10°C a při startu okamžitě červeně STOP, chladící kapalina. myslel jsem, že to je tim, že stojim v kopci, ale dělalo to každý ráno, když se motor trochu prohřál, přestalo to... najeto 141tis km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

připojuju se k dotazu. stalo se mi to samý minulej tejden v Dolomitech. v noci teplota okolo -10°C a při startu okamžitě červeně STOP, chladící kapalina. myslel jsem, že to je tim, že stojim v kopci, ale dělalo to každý ráno, když se motor trochu prohřál, přestalo to... najeto 141tis km

Zanesene tycky v nadrzke -gula chladiacej kvapaliny.Treba ich ocistit .Nemaju kontakt medzi sebou. ;):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ty tyčky jsou čidla hladiny nebo jakou zástavaj funkci? protože u mě byla hladina opravdu fyzicky nižší než bylo minimum, jakoby se někam ztratila

Ano sluzia ako cidlo hladiny kvapaliny.Je to tak isto jak je cidlo na brzdovych platnickach-elektricky obvod sa prerusi a zacne svietit kontrolka.brzd. V tvojom pripade STOP CERVENE+KONTROLKA CHLAD.KVAPALINY. :) :) :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...