Přejít na obsah

Zadní sedadlo fabie


etrex

Doporučené příspěvky

Jakým způsobem lze opravit pojistku zadní opěry - nefunguje odjištění - ulomený kovový trn. Mým pokusům o demontáž z opěry to zatím odolává - plastový kryt nejde vytáhnout po dobrým ani po zlým. Neznáte někdo správnou fintu?

Díky :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak myslis tu poistku co tahas na uvolnenie opierky tak je to s umelej hmoty a otvoris to tak.. otvor kufor zober plochy srubovak a hladaj ten ˇˇzamokˇˇ za sedackou dost tazko sa tam dostanes ale da sa to podopri sruobovakom ten zobacik zatlac ho hore aby sa odistil (co sa zachytava o ten pevny kovovy drziak) sedacka sa ti odklopi inac ten ˇˇstrnˇˇ ako si popisal sa da kupit stoji priblizne 50 SK

Editováno: , autor: Lukas1450
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak myslis tu poistku co tahas na uvolnenie opierky tak je to s umelej hmoty a otvoris to tak.. otvor kufor zober plochy srubovak a hladaj ten ˇˇzamokˇˇ za sedackou dost tazko sa tam dostanes ale da sa to podopri sruobovakom ten zobacik zatlac ho hore aby sa odistil (co sa zachytava o ten pevny kovovy drziak) sedacka sa ti odklopi inac ten ˇˇstrnˇˇ ako si popisal sa da kupit stoji priblizne 50 SK

Ano, přesně tuto pojistku myslím. Odjistit opěradlo popsaným způsobem umím, avšak nosit stále šroubovák, když chci odklopit sedadlo je nepraktické :) . Potřebuji demontovat tento "zámek" z opěradla, opravit a vložit zpět. Ale to právě neumím. Plastová krabička s táhlem stále odolává mým pokusům o rozborku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa zlomilo to plastové tiahlo, ktorým ťaháš pri odisťovaní sedačky. Koniec sa odlomil a potom išlo vytiahnuť von a sedačka ostala zaistená. Kúpil som nové a strčil dnu až cvaklo a odvtedy to funguje. Nič som nemusel rozoberať. Skús to najprv takto, ee?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se na to vrhnul. Dle popisu jsem použil hrubou sílu a vypáčil táhlo. To mi málem udělalo díru do čela, ale zdařilo se. Kdybych si to pořádně nejdřív prohlédl a uvolnil zarážky, tak by to šlo i jemně. Tak až příště, pokud to nezapomenu. Teď už jen koupit nové táhlo a je to OK.

Díky za radu -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Mohl by mi prosim nekdo presne popsat nebo ukazat na obrazku, kde presne odjistit v kufru to operadlo? Tahlo na sklopeni jsem ulomil a ke vsemu tam zustal skriply pas. Zbytek tahla kdyz strcim zpet do sedacky tak ma vuli hat ale diky tomu pasu to proste nejde sklopit. Takze poprosim nekoho kdo ma zkusenost o radu. Kdyz koukam z kufru na sedacku tak nic nevidim....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
V 16. 1. 2015 na 12:00, Darkroom napsal:

Mohl by mi prosim nekdo presne popsat nebo ukazat na obrazku, kde presne odjistit v kufru to operadlo? Tahlo na sklopeni jsem ulomil a ke vsemu tam zustal skriply pas. Zbytek tahla kdyz strcim zpet do sedacky tak ma vuli hat ale diky tomu pasu to proste nejde sklopit. Takze poprosim nekoho kdo ma zkusenost o radu. Kdyz koukam z kufru na sedacku tak nic nevidim....

Mam stejny problem,jak jsi to prosim vyresil.Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím, tak se manželce povedlo také ulomit táhlo na odjištění pravé zadní sedačky (za spolujezdcem). Vytáhl jsem to dlouhé plastové táhlo a koupil ho, bohužel jsem při instalaci zjistil, že je rozpadlý i rámeček do kterého se táhlo vsouvá, takže jsem koupil i ten rámeček. No ale co čert nechtěl, ještě jsem našel kousek něčeho, co zřejmě patří vložit do toho rámečku (tvarem by to odpovídalo) a já tenhle díl nemůžu na stránkách najít.

 

Zde jsem objednal to táhlo a rámeček, ale ten malý kousek v nabídce vůbec není a já neznám č.dílu...

 

IMG_20200208_120530.thumb.jpg.d204db424668149dff99256da9466173.jpg

 

Může mi někdo ten díl najít v ETCE? Případně poslat třeba schéma z montážáku, jestli tam není ještě něco, co bych měl dokoupit, abych tam nejezdil stokrát? Díky moc za radu. 

 

PS: ten plastový trn zapadá do nějakého kovového táhla uvnitř sedačky? Tam by nemělo být nic ulomeného snad ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...