Přejít na obsah

Ranní první startování


Doporučené příspěvky

Zdravím,

chtěl jsem se zeptat zda nemáte tušení co může zapřičinit když ráno jdu na první start tak jednou mi auto škytne, což nevadí, pak naskočí ale neuvěřitelne to haže autem a zní to jak traktor a po asi sekunde naskočí normálně a není problém. Myslel sem si, že je to tím chladným počasím, ale dnes ráno byla snad zatím největší zima za tu dobu co mám tohle auto a naskočil v pohode a téměř bez toho mlácení. Nemůžou to být svíčky ? Pokud ano, které se Vám na 1.9 TDI 74kw osvědčily ?

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

chtěl jsem se zeptat zda nemáte tušení co může zapřičinit když ráno jdu na první start tak jednou mi auto škytne, což nevadí, pak naskočí ale neuvěřitelne to haže autem a zní to jak traktor a po asi sekunde naskočí normálně a není problém. Myslel sem si, že je to tím chladným počasím, ale dnes ráno byla snad zatím největší zima za tu dobu co mám tohle auto a naskočil v pohode a téměř bez toho mlácení. Nemůžou to být svíčky ? Pokud ano, které se Vám na 1.9 TDI 74kw osvědčily ?

Díky za rady

JAK NA TO: http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=4575&hl=

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

sorry, jsem to ale hlava kod je ATD. Ještě bych se chtěl zeptat, má tenhle motor nějaký ty žhaviče navíc. Myslím příhřev vody. Někdo říká, že to má jiný zase že ne. Je to dovezený z D. Údajně se to nedávalo do aut co se vyvážely na jih. Nevíš? jinak díky za info :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorry, jsem to ale hlava kod je ATD. Ještě bych se chtěl zeptat, má tenhle motor nějaký ty žhaviče navíc. Myslím příhřev vody. Někdo říká, že to má jiný zase že ne. Je to dovezený z D. Údajně se to nedávalo do aut co se vyvážely na jih. Nevíš? jinak díky za info :)

Příteli okřídleného šípu,

mám dovezeno vozidlo z Itálie. Také motor ATD. Nemohu říci sto procentně, ale co jsem se vrtal v motorové části, nic co by předehřívalo vodu jsem nenašel. Myslím si, že předehřev vody zajišťuje dodatečná nontáž takového zařízení a vyplatí se ji montovat v zemích, kde jsou kruté, méně kruté až po normální zimy záleží na majiteli co si přeje. Proto se domnívám, že do vozidel, které mířily na jih Škoda Auto předehřev vody standartně nedodávala. Přeji Tobě i ostatním vždy hladké nastartování za každých podmínek. Radek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj už jsem si našel téma a dozvěděl se, že to nedávali do žádné Fabie TDi. Bylo to pouze u Octavie. Zpět k tématu... sháním žhavící svíčky a nevím jaké? Nechci zde někomu dělat reklamu, ale co tyhle... Žhavící svíčky Bosh dá se tomu věřit? Jinak jsem se dočetl, že by měly vydržet 60tkm. Pak taky přemýšlím o BERU ty se dávají v prvovýrobě našel jsem dva druhy levnější a dražší tak nevím jestli se vyplatí investovat do dražších.... Budu rád, za každou radu. Předem díky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj už jsem si našel téma a dozvěděl se, že to nedávali do žádné Fabie TDi. Bylo to pouze u Octavie. Zpět k tématu... sháním žhavící svíčky a nevím jaké? Nechci zde někomu dělat reklamu, ale co tyhle... Žhavící svíčky Bosh dá se tomu věřit? Jinak jsem se dočetl, že by měly vydržet 60tkm. Pak taky přemýšlím o BERU ty se dávají v prvovýrobě našel jsem dva druhy levnější a dražší tak nevím jestli se vyplatí investovat do dražších.... Budu rád, za každou radu. Předem díky ;)

Příteli okřídleného šípu,

já jsem je preventivně měnil v osmdesáti tisících, také jsem tam měl BERU a flákl jsm tam BOSCH from France. Při výměně, pokud si to budeš dělat sám, utahovací moment je15 newton metrů. Jo, cenu si již nevzpomínám.Se starty v zimě jsem spokojen. Pěkný den Alane 07. Radek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj už jsem si našel téma a dozvěděl se, že to nedávali do žádné Fabie TDi. Bylo to pouze u Octavie. Zpět k tématu... sháním žhavící svíčky a nevím jaké? Nechci zde někomu dělat reklamu, ale co tyhle... Žhavící svíčky Bosh dá se tomu věřit? Jinak jsem se dočetl, že by měly vydržet 60tkm. Pak taky přemýšlím o BERU ty se dávají v prvovýrobě našel jsem dva druhy levnější a dražší tak nevím jestli se vyplatí investovat do dražších.... Budu rád, za každou radu. Předem díky ;)

pro motor ATD jsou 2 druhy žh. svíček. do čísla kastle 6Y-2-451 087 jsou svíčky N 101 401 05 za cca 300 (beru)

a od čísla kastle 6Y-2-451 088 jsou svíčky N 105 792 02 za cca 200 (beru)

pokud si dobře pamatuji, byl rozdíl v délce (cca 6mm) a napětí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alan: nevím kolik najezdíš ročně, ale myslím že několikrát do roka měnit žhaviče nebudeš...a rozhodně to není taková investice, aby stálo za to na ní šetřit - neříkám kupovat to nejdražší, ale žhaviče značky "dovoz" z Aukra bych nebral ;) PS: značkama Beru, Bosh rozhodně nic neskazíš - sjou dávány z prvovýroby ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky všem za postřehy...

Bobika:

ať se dívám, jak se dívám, tak číslo mám 6Y-5Y307...tedy pokud se to čte z VIN :) jinak cenu za beru jsem našel za 240 BERU BE GN855, tak je asi vemu.

kibi:

najezdím cca 30-35tis., takže to s častou výměnou nebude tak špatný lol a šetřit jsem nechtěl, já si nevšiml, že je to NONAME. Nevím, kde jsem vzal Bosh(viz. příspěvek výše) :doh . Kdybych si toho všim, tak to sem ani nedám. Servis auta nepodceňuju. Potřebuji se na auto spolehnout, takže je u mě servis až na prvním místě. Jen nechci kupovat stejnej díl za dvojnásobnou cenu, tak se radši zeptám. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky všem za postřehy...

Bobika:

ať se dívám, jak se dívám, tak číslo mám 6Y-5Y307...tedy pokud se to čte z VIN :) jinak cenu za beru jsem našel za 240 BERU BE GN855, tak je asi vemu.

ano, čte se to z vin

to tvoje znamená 6Y - fabia, 5 - int. kód, Y - model 2000, 3 - vyrobeno Mladá Boleslav a posledních 6 čísel je pořadové číslo

a ty svíčky se podle etky změnily 6Y-24.. - což by měl být model 2004 a část pořadového čísla podvozku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...