Přejít na obsah

Zámek dveří


Viking

Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím, mám problém se zámkem dveří u řidiče, když ho složím a následně skusím funkci tak mi pokaždé vypadne pružinka (viz. obr. 3) kterou tam musím natáhnout podle příručky a následně když zavřu dveře a zamknu centrál tak se mi nezamknou dveře u řidiče a jdou z venku otevřít, ale centrál je slyšet jak zamkne, nechápu jak to má fungovat. Dík za rady

15202534_1323106434367741_681624445865773047_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 1 rok později...

Zdravím, prosím Vás potreboval by som poradiť s problémom. Po výmene zámku vodičových dverí sa mi stáva, že po odomknutí dverí kľúčom a potiahnutí kľučky sa zámok otvorí iba do prvej polohy a dvere odskočia (ako keď sú zle zabuchnuté). Po druhom potiahnutí sa zámok otvorí úplne a dvere sa dajú otvoriť. Pri otváraní odomknutých dverí sa zámok otvorí úplne na prvý krát. Z vnútra sa dá otvoriť normálne zamknutý, odomknutý to je jedno.

Ďakujem za každú radu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

mám podobný problém, jako dva příspěvky zpátky (bez odpovědi). Vypadla mi znázorněná pružinka, k čemu vlastně slouží? Všechno mi totiž funguje, když zamknu otevřít auto nejde... prostě funguje vše jak má... mám safelock, zámek bez klíču-pouze central, fabiu 6Y 2004. Jak to tedy vlastně funguje, potřebuji ji k něčemu? Bo mi spadla do dveří a musel bych je roznýtovat abych ji vytáhl a nasadil, což se mi nechce, ale zase nechci abych někdy pak neotevřel nebo naopak to nešlo zavřít...

1625_1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Psal jsem to již v jiném vláknu, ale kdby si někod věděl rady, dejte prosím vědět. Díky

 

-

Narazil jsem na problém nedemontovatelné vložky zámku. Mám venku i tapecír, takže jsem byl schopný i zatlačit na vlozku zezadu, ale nehne se to ani o mm. Je možný, že by vložka zatuhla v uložení dveří? Zaoxidovaný okolo to bylo. Nevím jak moc na těsno to tam je.Zkousel jsem točit klíčkem do prava, do leva, částečne, otáčet spodním šroubkem postupně od 3 otáček az po úplný doraz, klika otevřená,zavřená a ani ťuk. Ten zadní aretační plech se točí pěkně, ale jakoby to bylo stále někde kouslé. Jak zakročí hrubá síla, tak něco prdne, už to vidím. Potřebuji vypreparovat motor zamykání ale jsem v loji prvě díky závěsu na táhle přes lanko který drží na klínku vedle té vložky co nejde vytáhnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, poradíte mi prosím, co všechno by bylo nutné promazat, aby zabouchávání dveří na Fabii 1 (Classic, r.v. 2002, manuální okna, centrál) šlo hladce jak na novém autě, aby se s dveřma nemuselo třískat? Promazat západku zámku na dveřích jenom zvenku bez demontáže nestačilo. Panty a omezovač jdou dobře, jde mi jenom o konečné zabouchnutí, proto píšu v tomhle vlákně, ale kdyžtak mne nasměrujte jinam, díky.

 

A pamatuje se někdo, jak šly dveře na Fabiích 1 zabouchávat, když byly tyhle Fabie nové? Chodilo to tak hladce s měkkým dobouchnutím jako na dnešních nových Fabiích 3? Já si to nepamatuju, fabii jsem koupila jako 15ti-letou. Tak abych se náhodou nesnažila dveře dostat do stavu, ve kterém nebyly ani jako nové :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahojte, neviem či to tu ešte žije, ale ak áno, tak by som bol rád za jednu info.

Pokazil sa mi zámok vodičových dverí. Podľa toho čo som sa tu dočítal by to mohla byť vložka zámku. Doprava sa otáča s miernym zadrhnutím, ale auto nezamkne. Písalo sa tu o opravnej sade vložky zámku. Niečo som hodil do google, ale našiel som tých opravných sád trocha viac. Vedel by niekto poradiť ktorú kúpiť, aby som to na 90% trafil? Pridám linky, ak by niekto mal chuť na to mrknúť. Zatiaľ som to nerozoberal.

https://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/1u0898001-opravna-sada-vlozky-zamku-skoda-5012.html

https://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/1u0898002-opravna-sada-vlozky-zamku-skoda-5011.html

https://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/1u0898003-opravna-sada-vlozky-zamku-oe-5010.html

https://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/1u0898006sam-opravna-sada-vlozky-zamku-1ks-eu-34257.html

Vopred ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Taky jsem teď měnil mikrospínač zámku L- dveří, bohužel už podruhé (postup dle dílenské příručky a webu https://www.google.com/search?q=výměna+mikrospínače+zámku+fabia&oq=výměna+mikrospínače+&aqs=chrome.2.69i57j0l3.22376j0j4&client=ms-android-hmd-rev2&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8). Zároveň s tím jsem nechal u známého dát dohromady zadrhávající vložku zámku (prasklý vnější půlměsíc a ještě něco ve vložce - je na to opravná sada). Mám Fabii vyrobenou v září 2000 centrál bez DO, vložka je zajištěna jen jedním šroubem a bylo třeba jej otočit 10x aby šla vložka ven (měl jsem dost stažený půlky, abych to nepovolil moc a nespadlo to do dveří, po cca 7-8 otáčkách začala teprv vložka v zámku kloktat a po 10-ti teprv vytáhnout). Kliku samozřejmě mít vytaženou. Tolik moje zkušenosti. Mikrospínač zase funguje a vložka zámku taky.?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj, při zamknutí dveří se zcela nezasune kolík zamykání ve dveřích splujezdce (dveře jsou ale zamčené ) a nezačne blikat kontrolka v řidičových dveřích. Toho lze docílit zamknutím vozu manuálně u spolulujezdce, kolík zamáčknot a následně ještě zamknout pomocí DO. Jedná se o mechanickou závadu zámku dveří nebo to může být způsobeno chybou v elektrice? Byla mi nedávno měněna stahovačka dveří a nyní do nich zateká, tak jestli to nemůže být způsobeno vniklou vlhkostí. Dnes jsem dveře poléval vodou, abych si potvrdil kudy mi teče do auta a závada se objevila poté. Už to jednou zazlobilo před pár týdny, bylo to myslim po dešti, ale pak to zas až do teď fungovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

 

Ahoj, chci se zeptat když zamknu u řidiče tak se zamkne auto pouze zvenku zevnitř ne ale u spolujezdce se zamkne komplet a občas se stane že když zamknu auto u řidiče tak pak když přijdu po nějaké době a chci odemknout tak se odemkne jen řidič zbytek auta zůstane zamčený a musím ke spolujezdci odemknout celé auto nevíte někdo čím to může být? Ještě dodám Auto jsem koupil od předchozího majitele  s nefunkčním zámkem u řidiče ten jsem opravil byla jen ve vložce zámku prasklá taková podložka tu jsem dal novou a vložka funguje v pohodě pak jsem dával i celý noví zámek kvůli tomu špatnému zamykání ale bezezměny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...